Portal Wtorek - 17 lipca 2018 Aleksego, Bogdana, Martyny     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-08-11 Czy wiesz, jaki wybrać projekt domu?

Wiele osób jest zdania, że budowa domu jest ciężkim, żmudnym procesem, wymagającym poświęcenia. Tak trochę jest, bo przecież to nierzadko najważniejsza inicjatywa w życiu. Niemniej także wybór projektu domu, który dopiero powstanie jest czymś niezwykle ważnym, czymś, do czego się trzeba odpowiednio przygotować.

Dlaczego to takie ważne?

Ponieważ od tego, jaki to będzie projekt, zależy nasz przyszły komfort mieszkania. Nie jest to dokument, który można zlekceważyć, to opis wszystkiego, czym będzie nasz dom. To założenie do realizacji, w którym co prawda można wprowadzać mniejsze lub większe poprawki, ale którego trzon zawsze pozostanie taki, jak ustaliliśmy. To oznacza, że od początku musimy wiedzieć, czego chcemy, by cieszyć się z domu, jaki sobie zaplanowaliśmy. Jeśli mamy z tym problem, nie wiemy, jak nasz dom powinien wyglądać, to mamy dwa wyjścia. Albo trochę poczekać i na spokojnie się zastanowić, czego oczekujemy od naszego przyszłego domu, albo zgłosić się do firmy oferującej gotowe projekty domów. Dlaczego to takie ważne i sensowne? O tym w dalszej części artykułu.

Przemyślmy sprawę

Zacznijmy od tego, że każda większa decyzja życiowa powinna być poprzedzona długim, rozsądnym namysłem. Dlaczego? Gdyż brak rozwagi w takiej sytuacji może skutkować przyszłą frustracją, niezadowoleniem, poczuciem zmarnowanej szansy. Z tego względu, jeśli nie wiemy, czego chcemy, to lepiej nie zamawiać projektu domu na zamówienie. Nawet jak projektant nam będzie doradzał jak najlepiej, to przecież nic nie poradzi, jak sami nie wiemy, co jest dla nas najważniejsze. Zostawmy więc taką decyzję, poczekajmy pół roku, rok, może dłużej, może krócej, najważniejsze, aby ten czas poświęcić na przemyślenie tego, jak nasz dom ma wyglądać.

Wybierzmy gotowy projekt domu

Jest też inne wyjście: gotowe projekty domów, gdyż dzięki temu zobaczymy, jaki jest wybór, jakie są możliwości, nie musimy mieć jednocześnie wielkiej wiedzy na temat projektowania, nowych trendów w budownictwie, bo materiał poglądowy, który uzyskamy, szybko nam to zaprezentuje. Gotowe projekty domów to multum możliwości, dzięki czemu łatwiej wybrać coś idealnego dla własnych potrzeb. Mamy do wyboru domy parterowe, dwukondygnacyjne, z garażem w bryle domu lub jako osobny budynek, możemy sprawdzić domy z poddaszem, energooszczędne, drewniane itd. To bardzo dobra okazja, by podpatrzeć, jak to wszystko wygląda i co jest najbliższe naszej wizji.

Silesian


 Aktualności
17/07 Ostatni dzień na złożenie wniosków o pomoc w ramach programu "Restrukturyzacja małych gospodarstw"
17/07 Politycy partii rządzącej mają nadzieję, że prof. M. Gersdorf powstrzyma się od czynności urzędowych
17/07 [TYLKO U NAS] M. Warchoł: Ustawa dot. podwykonawców jest precedensowa, potrzebna i niezbędna
16/07 Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada przepisy o pomocy w walce z nieuczciwymi generalnymi wykonawcami inwestycji drogowych
16/07 KRUS i PIP apeluje o bezpieczne żniwa
16/07 Niejawne posiedzenie komisji ds. reprywatyzacji
16/07 P. Jaki: Chcemy, aby D. Trump w praktyce dalej realizował politykę asertywną wobec Rosji
13/07 Jak uniknąć niechcianych niespodzianek na weselu?
 Duchowość, Religia, Kościół
17/07 W stronę wybuchu wulkanu
17/07 Benedyktynki ze Staniątek otrzymają unijną dotację na utworzenie muzeum
16/07 Madryt: architektura sakralna dla niewidomych


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł