Portal Wtorek - 21 listopada 2017 Janusza, Marii, Reginy      "Życie tylko dla samego siebie jest korozją osobowości". Wiktor Hugo
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Nasz Dziennik
2017-07-17 Wizyta brytyjskiej pary książęcej w Polsce

Brytyjska para książęca wraz z dziećmi rozpocznie dzisiaj wizytę w Polsce. Kancelaria prezydenta zapowiada, że będzie to wizyta szacunku i przyjaźni; nie ma ona charakteru politycznego.


Dwudniowy pobyt w naszym kraju, Książe William i księżna Kate rozpoczną dziś wczesnym popołudniem. W planie mają spotkanie z parą prezydencką Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser-Dudą w Pałacu Prezydenckim oraz spacer po Krakowskim Przedmieściu.


Następnie książę z rodziną odwiedzi Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotka się z weteranami i odda hołd bohaterskiej walce warszawiaków. Zaplanowano także jego spotkanie z przedstawicielami świata biznesu, kultury, sztuki i mediów. Wieczorem w Łazienkach Królewskich goście wezmą udział w przyjęciu z okazji 91. urodzin królowej Elżbiety II.


Drugi dzień wizyty w Polsce para książęca spędzi w Gdańsku. Wizyta zakończy się w środę prywatnym spotkaniem w Belwederze z parą prezydencką.


Poseł Konrad Głębocki z sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych mówi, że choć para książęca nie ma bezpośredniego wpływu na politykę brytyjskiego rządu, tego typu wizyty mają duże znaczenie dla klimatu wzajemnych relacji.– Ta wizyta będzie okazją do pokazania, jak Polska jest pięknym krajem, jaką ma niezwykłą historię, ale też jak współcześnie bardzo dobrze się rozwija. Niestety media światowe często przedstawiają Polskę w dosyć krzywym zwierciadle, śledzę to w różnych mediach zagranicznych. Zawsze tego typu wizycie, pary książęcej, towarzyszy duża uwaga mediów, nie tylko europejskich, ale i światowych, dzięki temu będziemy mogli wzmocnić dobry wizerunek Polski – zaznacza poseł Konrad Głębocki.Z Polski książę William z rodziną uda się do Niemiec, gdzie spędzi kolejne trzy dni.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 17 lipca 2017

mj

 Aktualności
21/11 Jest śledztwo ws. propagowania faszyzmu podczas Marszu Niepodległości
21/11 Państwa UE ostatecznie zaaprobowały elektroniczny system kontroli Schengen
21/11 Nowy paszport upamiętni 100-lecie niepodległości Polski
21/11 Medialna burza po kolejnym ataku D. Tuska na polski rząd
20/11 Ministerstwo Zdrowia zwiększy kary za dopalacze
20/11 Z. Kuźmiuk: Wpis Donalda Tuska na Twitterze jest skandaliczny i podły
20/11 Rolnicy otrzymują zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich
20/11 [TYLKO U NAS] M. Małecki: Zamiast żywić mafię - żywimy polskie rodziny
20/11 [TYLKO U NAS] M. Małecki: Zamiast żywić mafię - żywimy polskie rodziny
 Duchowość, Religia, Kościół
21/11 W Krakowie odbędzie się młodzieżowa modlitwa o jedność chrześcijan
20/11 Międzynarodowa Konferencja "Pamięć i Nadzieja"


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł