Portal Wtorek - 21 listopada 2017 Janusza, Marii, Reginy      "Życie tylko dla samego siebie jest korozją osobowości". Wiktor Hugo
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Nasz Dziennik
2017-07-17 Opozycja chce zbudować front przeciwko rządom PiS-u

Dwie największe partie opozycyjne chcą zbudować front przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości. Nowoczesna, która chce zablokować projekt ustawy o Sądzie Najwyższym, zwołała na dziś spotkanie z przedstawicielami prezydiów klubów opozycyjnych. Politycy Platformy Obywatelskiej, którzy także krytykują reformę sądownictwa, organizują w południe wysłuchanie publiczne.


Według zapowiedzi, w wysłuchaniu publicznym organizowanym przez PO mają wziąć udział m.in. byli sędziowie Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego. Marszałek Sejmu ograniczył jednak wstęp na teren parlamentu, dlatego obecność tych osób stoi pod znakiem zapytania.


Wczoraj przed Sejmem protestowali członkowie tzw. KOD-u oraz politycy PO i N. Podczas manifestacji skandowano m.in. „Przecz z Kaczorem – dyktatorem!”. Wcześniej niektórzy politycy nawoływali wręcz do puczu.


Politycy z Kukiz’15 odmawiają udziału w tego typu inicjatywach. Poseł Agnieszka Ścigaj podkreśla, że potrzebna jest merytoryczna debata.– Budowanie mocnych emocji u ludzi, emocji opartej na wzajemnej niechęci to jest coś, co zdecydowanie odsuwa na bok logiczne myślenie. Jeżeli takie emocje znajdują się w tłumie, to tym bardziej są groźne. Czasem emocjonalna iskra wywołuje bardzo nieodpowiedzialne i złe reakcje. Nie chcielibyśmy, aby do takich reakcji dochodziło. Polsce potrzebny jest spokój – miejsce, gdzie młodzi ludzie będą mogli czuć się bezpieczni, będą mogli pracować, dbać o swoje rodziny, a nie uciekać za granicę z powodu awantur politycznych – zwraca uwagę Agnieszka Ścigaj.W ubiegłym tygodniu PiS złożył do Sejmu projekt ustawy o Sądzie Najwyższym, który zakłada utworzenie trzech nowych Izb Sądu Najwyższego, modyfikacje w powoływaniu sędziów SN i przeniesienie obecnych sędziów SN w stan spoczynku.


W parlamencie zakończyły się także prace nad nowelizacją przepisów o ustroju sądów powszechnych i Krajowej Radzie Sądownictwa.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 17 lipca 2017

mj

 Aktualności
21/11 Jest śledztwo ws. propagowania faszyzmu podczas Marszu Niepodległości
21/11 Państwa UE ostatecznie zaaprobowały elektroniczny system kontroli Schengen
21/11 Nowy paszport upamiętni 100-lecie niepodległości Polski
21/11 Medialna burza po kolejnym ataku D. Tuska na polski rząd
20/11 Ministerstwo Zdrowia zwiększy kary za dopalacze
20/11 Z. Kuźmiuk: Wpis Donalda Tuska na Twitterze jest skandaliczny i podły
20/11 Rolnicy otrzymują zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich
20/11 [TYLKO U NAS] M. Małecki: Zamiast żywić mafię - żywimy polskie rodziny
20/11 [TYLKO U NAS] M. Małecki: Zamiast żywić mafię - żywimy polskie rodziny
 Duchowość, Religia, Kościół
21/11 W Krakowie odbędzie się młodzieżowa modlitwa o jedność chrześcijan
20/11 Międzynarodowa Konferencja "Pamięć i Nadzieja"


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł