Portal Piatek - 25 maja 2018 Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny      "Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość". ks. Tadeusz Olszański
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-06-19 Portal informacyjny o zdrowiu prokreacyjnym

Ministerstwo zdrowia uruchomi portal informacyjny o zdrowiu  prokreacyjnym. Jak poinformował „Nasz Dziennik” platforma ma wystartować 13 października bieżącego roku.


Na portalu małżeństwa mają znaleźć informacje o problemach związanych zarówno z płodnością jak i bezpłodnością. Resort ma tam umieścić także listę ośrodków leczenia niepłodności w całym kraju.


W ramach portalu będzie działał też internetowy czat, gdzie rodzice będą mogli zadawać pytania ekspertom m.in. ginekologii, położnictwa, endokrynologii czy genetyki klinicznej. Znajdziemy tam też elektrofoniczny kalendarz małżeński.


To realizacja obietnic Prawa i Sprawiedliwości dotyczących pomocy osobom, które mają problemy z płodnością – oceniła poseł Joanna Kopcińska, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Zdrowia.Dlatego, że ułatwia wszystkim osobą, które będą poszukiwały pomocy, dostęp do informacji, jak również zasięganie po wiedzę od fachowców. Nie należy szukać informacji niepewnych w internecie, jeżeli mamy możliwość kontaktu z osobami, które profesjonalnie zajmują się zdrowiem, z lekarzami, lekarzami specjalistami w tej dziedzinie, to należy z tej pomocy korzystać. Resort zdrowia konsekwentnie realizuje program, który ma na celu przede wszystkim służyć Polakom. To jest faktycznie służba pacjentowi, zależy nam, aby rodziło się jak najwięcej dzieci – akcentuje poseł Joanna Kopcińska.Ponadto na portalu znajdzie się także blog o diagnostyce poziomu przeciwciał, możliwości interakcji leków oraz dietach i stylu życia.


Portal jak zapowiada resort będzie miał też formę mobilną, a jej konstrukcja umożliwi korzystnie z niego osobom niedowidzącym. Za całą usługę budżet ma zapłacić 747 tys. zł.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 19 czerwca 2017

mj

 Aktualności
25/05 7 zasad odpowiedzialnego pożyczania online
25/05 Rzecznik "Solidarności": Opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą z podniesionym czołem zakończyć protest
25/05 [TYLKO U NAS] B. Kempa: Dziękuję WSKSiM, że temat problemów współczesnej polityki w zakresie prześladowań religijnych, konfliktów zbrojnych i etnicznych w XXI w. został podjęty
24/05 Rozmowy między rządem a protestującymi w Sejmie poprowadzi mediator?
24/05 W WSKSiM odbędzie się dziś konferencja nt. prześladowań chrześcijan
24/05 Konferencja w WSKSiM pt. "Niepodległość cyfrowa - elektroniczna komunikacja pomiędzy państwem a obywatelem"
 Duchowość, Religia, Kościół
25/05 Ryk Oślicy... Bóg: Osoba czy temat?
25/05 Dzień modlitwy o świętość kapłanów
24/05 Ks. kard. G. Müller zakończył wizytę na Syberii


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł