Portal Czwartek - 22 marca 2018 Bogusława, Jagody, Katarzyny     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-06-19 Portal informacyjny o zdrowiu prokreacyjnym

Ministerstwo zdrowia uruchomi portal informacyjny o zdrowiu  prokreacyjnym. Jak poinformował „Nasz Dziennik” platforma ma wystartować 13 października bieżącego roku.


Na portalu małżeństwa mają znaleźć informacje o problemach związanych zarówno z płodnością jak i bezpłodnością. Resort ma tam umieścić także listę ośrodków leczenia niepłodności w całym kraju.


W ramach portalu będzie działał też internetowy czat, gdzie rodzice będą mogli zadawać pytania ekspertom m.in. ginekologii, położnictwa, endokrynologii czy genetyki klinicznej. Znajdziemy tam też elektrofoniczny kalendarz małżeński.


To realizacja obietnic Prawa i Sprawiedliwości dotyczących pomocy osobom, które mają problemy z płodnością – oceniła poseł Joanna Kopcińska, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Zdrowia.Dlatego, że ułatwia wszystkim osobą, które będą poszukiwały pomocy, dostęp do informacji, jak również zasięganie po wiedzę od fachowców. Nie należy szukać informacji niepewnych w internecie, jeżeli mamy możliwość kontaktu z osobami, które profesjonalnie zajmują się zdrowiem, z lekarzami, lekarzami specjalistami w tej dziedzinie, to należy z tej pomocy korzystać. Resort zdrowia konsekwentnie realizuje program, który ma na celu przede wszystkim służyć Polakom. To jest faktycznie służba pacjentowi, zależy nam, aby rodziło się jak najwięcej dzieci – akcentuje poseł Joanna Kopcińska.Ponadto na portalu znajdzie się także blog o diagnostyce poziomu przeciwciał, możliwości interakcji leków oraz dietach i stylu życia.


Portal jak zapowiada resort będzie miał też formę mobilną, a jej konstrukcja umożliwi korzystnie z niego osobom niedowidzącym. Za całą usługę budżet ma zapłacić 747 tys. zł.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 19 czerwca 2017

mj

 Aktualności
22/03 Łóżka - co jest "na czasie"?
22/03 E. Rafalska: Fantastyczne pomysły, które pojawiały się w mediach, co do tego, jak będziemy omijać handel w niedzielę okazały się propozycjami papierowymi
22/03 Dostawa irańskiej ropy naftowej w drodze do Polski
22/03 Z. Ziobro: Ograniczymy niedobór leków w polskich aptekach
21/03 Ciężarówka "German Death Camps" wyjechała na ulice USA
21/03 Stany Zjednoczone sprzeciwiają się budowie gazociągu Nord Stream 2
21/03 Sejm wysłucha wystąpienia szefa MSZ nt. zadań polskiej polityki zagranicznej w 2018 roku
21/03 W WSKSiM odbędzie się konferencja pt. "Polskie drogi do niepodległości"
 Duchowość, Religia, Kościół
22/03 XI Pielgrzymka Akademicka WSKSiM na Jasną Górę
21/03 Medytacja nad modlitwą "Ojcze nasz..." [cz.2]


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł