Portal Piatek - 25 maja 2018 Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny      "Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość". ks. Tadeusz Olszański
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-06-19 W Warszawie trwa spotkanie premierów państw V4 i krajów Beneluksu

Premierzy Grupy Wyszehradzkiej i krajów Beneluksu rozmawiają dziś w Warszawie; wśród tematów przewidziano m.in. kwestie przyszłości Unii Europejskiej, Brexitu, kryzysu migracyjnego i wspólnej polityki obronnej.


Zarówno Wyszehrad jak i Beneluks w ramach UE mocno wyrażają swoje poglądy. Są to często odmienne stanowiska – zwłaszcza w sprawie imigrantów. To będzie ciekawa rozmowa dwóch bardzo wyrazistych grup w UE – mówiła przed spotkaniem premier Beata Szydło w internetowej telewizji wPolsce.pl.


Polska premier wskazała, że takie rozmowy są potrzebne do wypracowania konsensusu i rozwiązań akceptowanych przez większość państw.– To nie jest tak, że (…) 27 państw zgadza się na wszystko i będzie się zgadzało na wszystko, a proponowane rozwiązania będą idealne. Nie ma takiego świata. Ale jeżeli UE i państwa członkowskie nie będą ze sobą rozmawiały, tylko będzie próba narzucania różnych rozwiązań poprzez straszenie, poprzez szantaż i takie najbardziej niskie argumenty, jakimi sią sprawy finansowe – które w UE grają oczywiście ogromną rolę – to Unia Europejska ma przed sobą słabą przyszłość. Jeśli będziemy realizować politykę europejską w ramach przyjętych przez wszystkich traktatów i szanować się wzajemnie, to UE ma szanse na to, żeby poradzić sobie z kryzysami i pójść do przodu – zaznaczyła Beata Szydło.Dzisiejsze spotkanie szefów rządów Polski, Węgier, Czech, Słowacji, Belgii, Holandii i Luksemburga to inicjatywa premier Beaty Szydło.


Rzecznik rządu Rafał Bochenek mówił wcześniej, że szczyt „to okazja do zacieśnienia współpracy i dialogu o najważniejszych sprawach europejskich”.


W trakcie sesji roboczej państw V4 i Beneluksu omówione będą też kwestie gospodarcze oraz umocnienia wspólnego rynku opartego na czterech swobodach.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 19 czerwca 2017

mj

 Aktualności
25/05 7 zasad odpowiedzialnego pożyczania online
25/05 Rzecznik "Solidarności": Opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą z podniesionym czołem zakończyć protest
25/05 [TYLKO U NAS] B. Kempa: Dziękuję WSKSiM, że temat problemów współczesnej polityki w zakresie prześladowań religijnych, konfliktów zbrojnych i etnicznych w XXI w. został podjęty
24/05 Rozmowy między rządem a protestującymi w Sejmie poprowadzi mediator?
24/05 W WSKSiM odbędzie się dziś konferencja nt. prześladowań chrześcijan
24/05 Konferencja w WSKSiM pt. "Niepodległość cyfrowa - elektroniczna komunikacja pomiędzy państwem a obywatelem"
 Duchowość, Religia, Kościół
25/05 Ryk Oślicy... Bóg: Osoba czy temat?
25/05 Dzień modlitwy o świętość kapłanów
24/05 Ks. kard. G. Müller zakończył wizytę na Syberii


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł