Portal Czwartek - 22 marca 2018 Bogusława, Jagody, Katarzyny     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-06-19 W Warszawie trwa spotkanie premierów państw V4 i krajów Beneluksu

Premierzy Grupy Wyszehradzkiej i krajów Beneluksu rozmawiają dziś w Warszawie; wśród tematów przewidziano m.in. kwestie przyszłości Unii Europejskiej, Brexitu, kryzysu migracyjnego i wspólnej polityki obronnej.


Zarówno Wyszehrad jak i Beneluks w ramach UE mocno wyrażają swoje poglądy. Są to często odmienne stanowiska – zwłaszcza w sprawie imigrantów. To będzie ciekawa rozmowa dwóch bardzo wyrazistych grup w UE – mówiła przed spotkaniem premier Beata Szydło w internetowej telewizji wPolsce.pl.


Polska premier wskazała, że takie rozmowy są potrzebne do wypracowania konsensusu i rozwiązań akceptowanych przez większość państw.– To nie jest tak, że (…) 27 państw zgadza się na wszystko i będzie się zgadzało na wszystko, a proponowane rozwiązania będą idealne. Nie ma takiego świata. Ale jeżeli UE i państwa członkowskie nie będą ze sobą rozmawiały, tylko będzie próba narzucania różnych rozwiązań poprzez straszenie, poprzez szantaż i takie najbardziej niskie argumenty, jakimi sią sprawy finansowe – które w UE grają oczywiście ogromną rolę – to Unia Europejska ma przed sobą słabą przyszłość. Jeśli będziemy realizować politykę europejską w ramach przyjętych przez wszystkich traktatów i szanować się wzajemnie, to UE ma szanse na to, żeby poradzić sobie z kryzysami i pójść do przodu – zaznaczyła Beata Szydło.Dzisiejsze spotkanie szefów rządów Polski, Węgier, Czech, Słowacji, Belgii, Holandii i Luksemburga to inicjatywa premier Beaty Szydło.


Rzecznik rządu Rafał Bochenek mówił wcześniej, że szczyt „to okazja do zacieśnienia współpracy i dialogu o najważniejszych sprawach europejskich”.


W trakcie sesji roboczej państw V4 i Beneluksu omówione będą też kwestie gospodarcze oraz umocnienia wspólnego rynku opartego na czterech swobodach.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 19 czerwca 2017

mj

 Aktualności
22/03 Łóżka - co jest "na czasie"?
22/03 E. Rafalska: Fantastyczne pomysły, które pojawiały się w mediach, co do tego, jak będziemy omijać handel w niedzielę okazały się propozycjami papierowymi
22/03 Dostawa irańskiej ropy naftowej w drodze do Polski
22/03 Z. Ziobro: Ograniczymy niedobór leków w polskich aptekach
21/03 Ciężarówka "German Death Camps" wyjechała na ulice USA
21/03 Stany Zjednoczone sprzeciwiają się budowie gazociągu Nord Stream 2
21/03 Sejm wysłucha wystąpienia szefa MSZ nt. zadań polskiej polityki zagranicznej w 2018 roku
21/03 W WSKSiM odbędzie się konferencja pt. "Polskie drogi do niepodległości"
 Duchowość, Religia, Kościół
22/03 XI Pielgrzymka Akademicka WSKSiM na Jasną Górę
21/03 Medytacja nad modlitwą "Ojcze nasz..." [cz.2]


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł