Portal Niedziela - 22 pazdziernika 2017 Halki, Filipa, Przybysława     "Kto chce rozkoszować się radością - musi ją dzielić. Szczęście bowiem narodziło się jako jedno z bliźniat " - George Gordon Byron
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Nasz Dziennik
2017-06-19 "ND": środowiska antykatolickie próbują zdyskredytować Dyrektora Radia Maryja w oczach Papieża

Antykatolickie środowiska szykują donos na dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR do Ojca św. Franciszka – napisał „Nasz Dziennik”. W Internecie zbierane są podpisy pod anonimową petycją do Papieża ws. rzekomej politycznej i sprzecznej z katolicyzmem działalności Dyrektora Radia Maryja.


W szkalującym o. Tadeusza Rydzyka CSsR tekście powielane są propagandowe sformułowania od lat powtarzane w lewicowych mediach przez antykościelne środowiska. Krytyce poddano Radio Maryja i TV Trwam, określając je jako media niekatolickie, a ich Dyrektora obrzucono inwektywami.


Według anonimowego autora o. Tadeusz Rydzyk CSsR z rzekomej aktywności politycznej czerpie korzyści finansowe, bo państwo finansuje inicjatywy środowiska Radia Maryja.


Anonimowa petycja w takiej sprawie to oszczerczy, perfidny atak na o. Tadeusza Rydzyka CSsR – komentuje Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, dyrektor polskiego oddziału CitizenGo.– Jeśli petycja jest anonimowa, a podnosi tak ciężkie zarzuty, które są w tym przypadku oszczercze i bezpodstawne, to sam fakt anonimowości świadczy o tym, że autor ma jakieś obawy i próbuje ukryć swoją tożsamość, chociażby po to, żeby trudniej było można rozpocząć proces o zniesławienie w tej sprawie. Tego typu petycja w ogóle nie powinna zyskać zainteresowania ani mediów, ani oczywiście adresata – co do tego nie ma wątpliwości. To jest kolejny, oszczerczy, agresywny atak na wszystkie dzieła Radia Maryja, bo to nie jest tylko atak na jedną osobę. To atak na te wszystkie dobre dzieła, które Radio Maryja, TV Trwam i wszystkie powiązane podmioty wykonują. To jest też kolejny przykład tego, że jeśli robi się coś dobrego i jeśli chrześcijanie są aktywni, to są bardzo agresywnie atakowani – mówi Korzekwa-Kaliszuk.Dyrektor CitizenGo Polska dodaje, że petycje, które promowane są na stronie stowarzyszenia, zawsze mają autorów, bo – jak wskazała – jeśli o coś walczymy, to walczymy pod imieniem i nazwiskiem lub pod nazwą organizacji.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 19 czerwca 2017

mj

 Aktualności
22/10 Dr K. Kawęcki: Unia Europejska zmienia nieco taktykę, ale nie podejmuje refleksji ws. kryzysu migracyjnego
22/10 Obchodzimy dziś Światowy Dzień Misyjny
21/10 [TYLKO U NAS] Prof. M. Dyżewski: Jan Paweł II jawił się jako arcydzieło polskiej kultury
21/10 Kolejne zatrzymania ABW w sprawie tzw. afery melioracyjnej
21/10 Byli pracownicy Ursusa otrzymają milion złotych w celu aktywizacji zawodowej
19/10 Porównywanie ubezpieczeń online - wybierz najkorzystniejszą polisę
18/10 Jak Polacy wydają pieniądze?
18/10 Ulubione gazety z dostawą do Twojego domu
 Duchowość, Religia, Kościół
22/10 Odpowiednie pytanie // 29. Niedziela Zwykła
21/10 [TYLKO U NAS] Ks. bp A. Suski: Wszyscy ludzie powołani są do świętości
21/10 Towarzysz na "pustyni w mieście". Kompendium dla "miejskiego anachorety"


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł