Portal Poniedziałek - 23 kwietnia 2018 Ilony, Jerzego, Wojciecha      "Tylko łacząc się, odnajdujemy to, co nas dzieli". Stanisław Ignacy Witkiewicz
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-06-19 "ND": środowiska antykatolickie próbują zdyskredytować Dyrektora Radia Maryja w oczach Papieża

Antykatolickie środowiska szykują donos na dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR do Ojca św. Franciszka – napisał „Nasz Dziennik”. W Internecie zbierane są podpisy pod anonimową petycją do Papieża ws. rzekomej politycznej i sprzecznej z katolicyzmem działalności Dyrektora Radia Maryja.


W szkalującym o. Tadeusza Rydzyka CSsR tekście powielane są propagandowe sformułowania od lat powtarzane w lewicowych mediach przez antykościelne środowiska. Krytyce poddano Radio Maryja i TV Trwam, określając je jako media niekatolickie, a ich Dyrektora obrzucono inwektywami.


Według anonimowego autora o. Tadeusz Rydzyk CSsR z rzekomej aktywności politycznej czerpie korzyści finansowe, bo państwo finansuje inicjatywy środowiska Radia Maryja.


Anonimowa petycja w takiej sprawie to oszczerczy, perfidny atak na o. Tadeusza Rydzyka CSsR – komentuje Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, dyrektor polskiego oddziału CitizenGo.– Jeśli petycja jest anonimowa, a podnosi tak ciężkie zarzuty, które są w tym przypadku oszczercze i bezpodstawne, to sam fakt anonimowości świadczy o tym, że autor ma jakieś obawy i próbuje ukryć swoją tożsamość, chociażby po to, żeby trudniej było można rozpocząć proces o zniesławienie w tej sprawie. Tego typu petycja w ogóle nie powinna zyskać zainteresowania ani mediów, ani oczywiście adresata – co do tego nie ma wątpliwości. To jest kolejny, oszczerczy, agresywny atak na wszystkie dzieła Radia Maryja, bo to nie jest tylko atak na jedną osobę. To atak na te wszystkie dobre dzieła, które Radio Maryja, TV Trwam i wszystkie powiązane podmioty wykonują. To jest też kolejny przykład tego, że jeśli robi się coś dobrego i jeśli chrześcijanie są aktywni, to są bardzo agresywnie atakowani – mówi Korzekwa-Kaliszuk.Dyrektor CitizenGo Polska dodaje, że petycje, które promowane są na stronie stowarzyszenia, zawsze mają autorów, bo – jak wskazała – jeśli o coś walczymy, to walczymy pod imieniem i nazwiskiem lub pod nazwą organizacji.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 19 czerwca 2017

mj

 Aktualności
23/04 Kończy się termin składania zeznań podatkowych
23/04 Min. Brudziński: W sprawie katastrofy smoleńskiej musimy liczyć na państwo polskie
23/04 Premier Morawiecki podpisał pakt na rzecz Dostępności plus
23/04 Sejm: Rodzice osób niepełnosprawnych kontynuują protest
23/04 Donald Tusk będzie dziś zeznawał ws. Tomasza Arabskiego
22/04 Założenia programu Dostępność plus
22/04 Trwają spotkania polityków Zjednoczonej Prawicy z wyborcami
22/04 [TYLKO U NAS] Dr J. Borowiak: Podwyżki, o które walczą protestujący nauczyciele, są już zaplanowane
22/04 W Sejmie trwa protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych
22/04 Min. Gliński: Mam poczucie, że realizujemy nasz program
 Duchowość, Religia, Kościół
23/04 10. rocznica ingresu do archikatedry oliwskiej ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia
22/04 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne
20/04 [TYLKO U NAS] Ks. Emil Parafiniuk: Proszę o modlitwę w intencji Światowych Dni Młodzieży w Panamie, w intencji polskich pielgrzymów i tego, żebyśmy ten czas jak najlepiej wykorzystali


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł