Portal Poniedziałek - 23 kwietnia 2018 Ilony, Jerzego, Wojciecha      "Tylko łacząc się, odnajdujemy to, co nas dzieli". Stanisław Ignacy Witkiewicz
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-06-19 Papież: chodzi o przyjęcie Jezusa w miejsce własnego "ja"

W niedzielę Ojciec św. Franciszek spotkał się z wiernymi na cotygodniowej modlitwie Anioł Pański. Przewodniczył też Mszy świętej na placu przed bazyliką św. Jana na Lateranie. Transmisję uroczystości przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.


W rozważaniach poprzedzających modlitwę maryjną Papież nawiązał do Uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa, która tego dnia była obchodzona we Włoszech oraz wielu innych krajach.


W Eucharystii Jezus, tak jak to uczynił z uczniami z Emaus, dołącza do nas, pielgrzymów przez dzieje, aby karmić naszą wiarę, nadzieję i miłość – mówił Ojciec Św. Jak dodał, karmić się Jezusem Eucharystycznym oznacza także ufne zdanie się na Niego i umożliwienie Mu prowadzenie nas.– Chodzi tutaj o przyjęcie Jezusa w miejsce własnego „ja”. W ten sposób bezinteresowna miłość otrzymana od Chrystusa w Komunii eucharystycznej z działaniem Ducha Świętego pobudza naszą miłość do Boga i naszych braci i sióstr, których spotykamy w codziennym pielgrzymowaniu. Nakarmieni Ciałem Chrystusa, stajemy się zawsze bardziej osobiście i konkretnie Mistycznym Ciałem Chrystusa – podkreślił papież Franciszek.Po modlitwie Anioł Pański Ojciec św. nawiązał do przypadającego we wtorek światowego dnia uchodźcy ogłoszonego przez Narody Zjednoczone.


Papież wyraził też bliskość z narodem  portugalskim w związku z niszczycielskim pożarem, który pochłonął dziesiątki ofiar. Wieczorem Ojciec Święty przewodniczył Mszy św. przed bazyliką świętego Jana na Lateranie. W homilii zaznaczył, że Eucharystia jest pamiątką miłości Boga.– W niej odnawiamy pamięć Jego męki, miłość Boga do nas, która jest naszą siłą, wsparciem naszego pielgrzymowania. Właśnie dlatego tak wiele dobra czyni nam pamiątka Eucharystyczna. Nie jest to pamiątka abstrakcyjna, zimna i teoretyczna, ale jest to pamiątka żywa i pocieszająca miłość Boga – zaznaczył Papież.Po Mszy św. odbyła się procesja do bazyliki Matki Bożej Większej.


RIRM/TV Trwam News


Źródło: radiomaryja.pl, 18 czerwca 2017

mj

 Aktualności
23/04 Kończy się termin składania zeznań podatkowych
23/04 Min. Brudziński: W sprawie katastrofy smoleńskiej musimy liczyć na państwo polskie
23/04 Premier Morawiecki podpisał pakt na rzecz Dostępności plus
23/04 Sejm: Rodzice osób niepełnosprawnych kontynuują protest
23/04 Donald Tusk będzie dziś zeznawał ws. Tomasza Arabskiego
22/04 Założenia programu Dostępność plus
22/04 Trwają spotkania polityków Zjednoczonej Prawicy z wyborcami
22/04 [TYLKO U NAS] Dr J. Borowiak: Podwyżki, o które walczą protestujący nauczyciele, są już zaplanowane
22/04 W Sejmie trwa protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych
22/04 Min. Gliński: Mam poczucie, że realizujemy nasz program
 Duchowość, Religia, Kościół
23/04 10. rocznica ingresu do archikatedry oliwskiej ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia
22/04 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne
20/04 [TYLKO U NAS] Ks. Emil Parafiniuk: Proszę o modlitwę w intencji Światowych Dni Młodzieży w Panamie, w intencji polskich pielgrzymów i tego, żebyśmy ten czas jak najlepiej wykorzystali


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł