Portal Środa - 12 grudnia 2018 Ady, Aleksandra, Dagmary     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-05-23 Czy istniej prawdziwie darmowa pożyczka bez ukrytych kosztów?

Większość osób uważa, że pożyczki poza bankowe są bardzo drogie i zupełnie nie opłacalne. Jednak obecnie w walce o nowych klientów firmy rywalizują ze sobą i oferują darmowe pierwsze pożyczki. Dodatkową zaletą takich pożyczek jest brak sprawdzania baz takich jak BIK czy bankowy rejestr. Darmowa pożyczka bez dodatkowych kosztów, gdzie klient zwraca tyle, ile pożyczył jest do znalezienia, ale nie oznacza to, że jest to pożyczka dostępna dla każdego.

Warunki przyznania pożyczki przez parabank

Przyznawalność pożyczek w parabankach jest zdecydowanie wyższa niż w bankach, jednak firmy pożyczkowe też bardzo dokładnie sprawdzają swoich klientów zanim udzielą im pożyczek. Co prawda w ofertach reklamowych można przeczytać, że jest to pożyczka bez sprawdzania BIK, czy innych baz dłużników oraz dla osób bez dochodu i z minimum formalności do spełnienia. Jednak zawsze jest coś za coś. Jeśli nie jest sprawdzana jedna baza, to inna będzie brana pod uwagę. Jeżeli nie potrzeba stałego dochodu to zapewne potrzebny będzie żyrant itd.

Są firmy pożyczkowe, które faktycznie baz nie sprawdzają (zobacz tutaj), ale może wynikać to z tego, że nie mają jeszcze podpisanych odpowiednich umów o współpracę z właścicielami baz. Dodatkowe zaświadczenia faktycznie nie są wymagane i nie trzeba takich przedstawiać, ale biorąc pożyczkę przez Internet samemu wpisuje się we wniosku wysokość i rodzaj dochodów, a parabank weryfikuje te informacje, gdy na przykład robi się przelew weryfikacyjny ze swojego konta bankowego. Ponieważ weryfikacji podanych danych dokonuje się przez system cała procedura trwa kilkanaście minut.

Jednak parabanki mogą mieć też inne wymagania takie jak wiek. Nie wystarczy mieć 18 lat i wydany dowód osobisty. Trzeba być w wieku, który pozwala na zarobkowanie. A zatem większość firm udziela pożyczek osobom będącym w wieku pomiędzy 21 a 70 rokiem życia.

Na podstawie podanych we wniosku danych obliczana jest też zdolność kredytowa. Można wnioskować o maksymalną dostępną kwotę, a otrzymać tylko jej połowę, ponieważ nasza zdolność kredytowa na to pozwala. Ocenia się to na bazie odnotowywanych co miesiąc dochodów oraz szacunkowych wydatków.

Sprawdzanie baz nie należy do rzadkości, ale wyniki są intepretowane na korzyść pożyczkobiorcy. Do informacji z Biura Informacji Kredytowej firmy pożyczkowe zazwyczaj nie mają dostępu, ale i tak nie jest im potrzebny, ponieważ i w Biurze Informacji Gospodarczej można znaleźć te same informacje. Dlatego jeśli ktoś boi się sprawdzania baz powinien szukać pożyczek bez BIG. Jednakże nawet jeśli ktoś ma stare, ale spłacone długi może otrzymać pożyczkę. Tylko osoby, które mają wpisy o nowych i niespłaconych zobowiązaniach, które już zostały dodane do bazy dłużników pożyczki nie dostaną.

Pierwsza pożyczka za darmo

Dużo parabanków oferuje pierwszą pożyczkę za darmo (kliknij) i nie ma w tym żadnych haczyków. Jest to najlepsza oferta dla osób, które mają nagły wydatek. Pierwsza pożyczka jest za darmo, ponieważ nie ma w niej zawartych opłat przygotowawczych, administracyjnych, prowizji czy odsetek od pożyczki. Jedyna opłata, którą trzeba ponieść to zwykle opłata weryfikacyjna. Mimo to nadal można uznać pożyczkę za darmową, ponieważ taka opłata wynosi od grosza do 10 złotych.

Dlaczego parabanki udzielają darmowych pożyczek?

Przede wszystkim, aby złapać nowego klienta. Oferty są na tyle różne, że każdy może znaleźć coś dla siebie. A kiedy już weźmie się z sukcesem jedną pożyczkę oraz odda ją w terminie można liczyć na udzielenie kolejnej na wyższą kwotę, ale już z kosztami do spłacenia. Wiele firm pożyczkowych umożliwia też za opłatą przesunięcie terminu pożyczki, ale w wypadku ofert darmowych pożyczek oznacza to, że nie tylko trzeba będzie zapłacić za zmianę terminu spłaty, ale też pokryć wszystkie koszty pożyczki. Tylko spłacając ją w terminie będzie naprawdę darmowa.

Kto udziela darmowych pożyczek?

Chwilówki zazwyczaj udzielane są na 30, 45 albo 60 dni. Warunki do spełnienia oraz kwoty pierwszych pożyczek są różne. Jednakże jest wiele firm, które oferują pierwszą pożyczkę w cenie opłaty weryfikacyjnej. Do takich firm należą między innymi NetCredit, gdzie za pierwszym razem pożyczyć można 2000 złotych, które trzeba będzie spłacić w ciągu 30 dni. A Tani Kredyt oferuje dla nowych klientów 1700 złotych na 30 dni. Najwięcej, bo aż do 3000 złotych za pierwszym razem oferuje Vivus. Pieniądze trzeba spłacić w 30 dni. Najmniej z kolei za pierwszym razem dostaniemy w Pożyczkomat, bo tylko 500 złotych do oddania po miesiącu.

Przy drugiej i kolejnej pożyczce zawsze można liczyć na wyższą kwotę pożyczki. Zwykle kwoty te osiągają wartość od 4 do 7,5 tysiąca złotych. Tylko w pożyczkach długoterminowych możliwe jest pożyczenie więcej niż 10 tysięcy złotych.

Najwięcej przyznanych pożyczek

Żeby sprawdzić, czy pożyczka jest dobra nie tylko trzeba przeczytać warunki do spełnienia, sprawdzić tabelę kosztów czy zapisy w umowie. Warto też sprawdzić opinie osób, które już taką pożyczkę dostały. Dużą przyznawalnością pożyczek mogą pochwalić się firmy takie jak: NetCredit, Smart Pożyczka, Łatwy Kredyt, Vivus, Filarum, Pożyczkomat czy Kredito24. I to nie tylko w wypadku pierwszych i darmowych pożyczek, ale również wśród stałych klientów pożyczających coraz to większe kwoty.


 

Silesian


 Aktualności
12/12 3 cele, dla których wprowadza się do fabryk roboty przemysłowe
12/12 NIK: Sektor bankowy w Polsce jest stabilny
12/12 [TYLKO U NAS] Z. Sipiera: Nikt nie zmusza Rady Miasta Warszawy do upamiętniania komunistów przez nadawanie ich imion ulicom
12/12 Katowice: drugi dzień kongresu Energy 24 w ramach COP 24
12/12 Obrońcy życia zwrócili się do TK ws. tzw. aborcji eugenicznej
12/12 Emeryci i renciści od marca 2019 roku dostaną wyższe świadczenia
11/12 Gazetkonosz. Polacy mają kolejny sposób na oszczędzanie
11/12 Ciąg dalszy sporu na linii oświatowa "Solidarność" - minister edukacji
11/12 Katowice: COP24 dziś pod hasłem: "Lasy dla Polski, Polska dla świata"
11/12 Komisja śledcza ds. VAT przesłuchała ministra finansów w rządzie PO-PSL J. Rostowskiego
11/12 [TYLKO U NAS] Dr Bukowski: Nie może być tak, że chodzimy po ulicach, których bohaterami są komuniści, którzy niewolili polski naród
 Duchowość, Religia, Kościół
12/12 Egzamin z wiary i bardzo trudnej ufności
12/12 Obradowała Komisja Wspólna Przedstawicieli rządu RP i Konferencji Episkopatu Polski
11/12 Mądry da się zrozumieć w krótkich słowach...
11/12 Potrójny adwent myślenickiej wspólnoty parafialnej


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł