Portal Poniedziałek - 21 maja 2018 Jana, Moniki, Wiktora      "Życie tylko dla samego siebie jest korozją osobowości". Wiktor Hugo
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-05-18 Ojciec św. Franciszek: Bóg pragnie wydźwignąć nasze życie i wzywa nas po imieniu

Ojciec Święty Franciszek w dzisiejszej katechezie kontynuował refleksję nad wydarzeniami paschalnymi. W tym kontekście Papież zwrócił uwagę na Marię Magdalenę, która jako pierwsza zobaczyła zmartwychwstałego Jezusa. Podczas audiencji generalnej następca św. Piotra nie zapomniał także o pielgrzymach z Polski.


Ojciec Święty zaznaczył, że Maria Magdalena odkrywa tajemnicę zmartwychwstania dopiero, gdy zostaje wezwana przez Chrystusa.


Dodał, że to znaczące dla nas wszystkich, że pierwsze ukazanie się Zmartwychwstałego miało tak osobisty charakter!– Jest tutaj Ktoś, kto nas zna, kto widzi nasze cierpienie i rozczarowanie. Ktoś kto wzrusza się z powodu naszego cierpienia i wzywa nas po imieniu. To prawo jest wyryte na wielu kartach Ewangelii. Wokół Jezusa jest bowiem wiele osób szukających Boga, ale najbardziej cudowne jest – przede wszystkim – to, że Bóg znacznie wcześniej troszczy się o nasze życie, które pragnie wydźwignąć. A żeby tego dokonać, wzywa nas po imieniu, rozpoznając osobiste oblicze każdego – mówił Ojciec Święty.Po modlitwie maryjnej Papież pozdrowił pielgrzymów przybyłych do Włoch z całego świata. Zwracając się do Polaków, Ojciec Święty pozdrowił w sposób szczególny obecnych na audiencji weteranów II Korpusu Polskiego.– Z radością witam polskich pielgrzymów, a w szczególności weteranów II Korpusu Polskiego, którzy przyjechali do Włoch w rocznicę walk o Monte Cassino. Pozdrawiam was wszystkich obecnych tu kombatantów, którzy walczyliście w II wojnie światowej o wolność waszego kraju i innych narodów. Niech wasz trud i poświęcenie oraz ofiara życia waszych kolegów wydają owoc pokoju w Europie i na całym świecie. Wam wszystkim tu obecnym i waszym rodzinom z serca błogosławię. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – powiedział Papież.Po audiencji Ojciec Święty Franciszek poświęcił korony dla Matki Bożej Częstochowskiej, wykonane przez złotnika z Crotone. Ta włoska diecezja ofiaruje korony Matce Bożej z okazji 300-lecia koronacji.


Transmisję z Watykanu przeprowadziła TV Trwam.


RIRM/TV Trwam News


Źródło: radiomaryja.pl, 17 maja 2017

mj

 Aktualności
21/05 Niezastąpiona rola chrześcijaństwa na Bliskim Wschodzie
21/05 IPN przedstawi kolejne inicjatywy związane z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości
21/05 Min. J. Czaputowicz z wizytą w Stanach Zjednoczonych
21/05 [TYLKO U NAS] Prezydent RP: Ograniczenie prawa weta w Radzie Bezpieczeństwa ONZ jest potrzebne
20/05 [TYLKO U NAS] T. Szczyrbak: Prawdy Polaków spod Znaku Rodła nadal są niezbędne
20/05 [TYLKO U NAS] M. Wójcik: Ochrona dzieci nie mieści się jedynie w przepisach, ale społecznej odpowiedzialności
20/05 Trwa akcja PiS "Polska jest jedna'
17/05 Polska reprezentacja na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej - jak przedstawiają się nasze szanse?
 Duchowość, Religia, Kościół
21/05 Tyle wart człowiek, ile to, czego szuka, do czego się przywiązuje...
20/05 Warka: Koronacja obrazu Matki Bożej Szkaplerznej


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł