Portal Poniedziałek - 25 czerwca 2018 Łucji, Witolda, Wilhelma      "Swoją radość można znaleźć w radości innych; to właśnie jest tajemnica szczęścia". Georges Bernanos
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-05-18 M. Morawiecki: Ministerstwo Finansów chce uszczelnić CIT

Ministerstwo Finansów planuje uszczelnienie podatku CIT – poinformował wicepremier Mateusz Morawiecki. W resorcie trwają prace nad szeregiem nowych akcji i ustaw. Priorytetem jest walka z rajami podatkowymi.


Według danych resortu finansów po marcu bieżącego roku dochody z CIT odnotowały ponad 15-procentowy wzrost. Oznacza to zwiększenie wpływów do budżetu o 1,3 mld zł w porównaniu z rokiem poprzednim. Łącznie w skali roku dochody z CIT mają wynieść blisko 30 mld, z czego blisko 10 mld trafiło do państwa na przestrzeni stycznia, lutego i marca.


Dobre wyniki zadowalają resort finansów, niemniej przewidziane są kolejne regulacje prawne, których celem będzie uszczelnienie podatku. Jak zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki, trwają prace nad szeregiem nowych akcji i ustaw. Już teraz uszczelnieniu CIT-u służyć ma specjalny departament powołany z myślą o obsłudze dużych przedsiębiorców.


Pod opieką jednego urzędnika będą znajdowały się od dwóch do czterech podmiotów. Ponadto, wciąż obecnym problemem rajów podatkowych zajmie się powołana do tego jednostka analizy cen transferowych. Rola podatku CIT w budżecie nie jest tak istotna, jak rola podatku VAT. O ile jeden procent z CIT daje 300 mln zł, o tyle jeden procent z VAT prawie 1,5 mld.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 18 maja 2017

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł