Portal Środa - 21 marca 2018 Benedykta, Lubomiry, Lubomira     "Nie otrzymujemy krótkiego życia, lecz je takim czynimy. Nie brakuje nam czasu, lecz trwonimy go." - Seneka
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-05-15 AC i OC policzysz na... kalkulatorze

Pojemność silnika, liczba drzwi, rok produkcji… ale też miejsce parkowania auta nocą, czy zakładany średni roczny przebieg. To dopiero początek listy czynników, które mają wpływ na cenę ubezpieczeń komunikacyjnych. Bezbłędne, samodzielne oszacowanie kosztów dla osoby, która z polisami ma mało wspólnego, jest niemożliwe. To jednak nie oznacza, że ofert nie można porównywać w wygodny sposób. Rozwiązaniem jest kalkulator OC AC, czyli narzędzie on-line, które automatycznie wyliczy prognozowaną wysokość składek.

ABC ubezpieczeń komunikacyjnych

Każdy właściciel samochodu musi mieć wykupione ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej auta. Tak stanowi prawo. W przepisach zapisano również, że umowa na OC musi zostać podpisana najpóźniej w dniu rejestracji auta w urzędzie, a później odnawiana lub zawierana z nowym ubezpieczycielem w taki sposób, by nie było przerwy w okresie ubezpieczenia. Inaczej na właściciela auta karę może nałożyć Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.    Warto dodać, że tylko w 2015 roku UFG zarejestrował aż 85 tysięcy spraw o brak OC. Mowa więc o karach wynoszących bagatela 55 milionów złotych.

Ubezpieczenie AC jest z kolei nieobowiązkowe. To od właściciela auta zależy, czy wykupi taką polisę.   Rozsądek podpowiada jednak, że warto – wypadki w końcu zdarzają się codziennie, nawet najlepszym kierowcom. Można jeździć spokojniej wiedząc, że w razie potrzeby ubezpieczyciel zajmie się likwidacją szkody.

Porównuj oferty

Część kierowców deklaruje, że nie wie jak wybrać najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne. Ofert na rynku jest bowiem wiele, a samodzielne porównywanie ich wszystkich jest niemal karkołomnym zadaniem.  Dlatego warto sięgnąć po kalkulator OC AC. Narzędzie jest dostępne w Internecie, a jego zasada działania jest prosta.

Wystarczy, że zainteresowany wykupieniem ubezpieczenia wypełni formularz na stronie internetowej wybranego towarzystwa ubezpieczeń. Wymagane mogą być m.in. dane pojazdu takie, jak marka czy model. Do tego także dane właściciela i historia ubezpieczenia.   Wydawać się może, że jest tego sporo, ale im dokładniej wypełniony zostanie formularz, tym trafniej dopasowany będzie wynik.

Wybieraj najlepsze

Kalkulator OC AC w kilka sekund obliczy prognozowaną wysokość składki ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Co więcej, narzędzie dostępne na mtu24.pl zasugeruje również oferty uzupełniające ochronę OC, w tym m.in. pomoc w nieoczekiwanych sytuacjach drogowych, czy auto zastępcze na czas naprawy po wypadku. Dodatkowe ubezpieczenia można kupić bezpośrednio ze strony WWW.

Silesian
 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł