Portal Poniedziałek - 25 czerwca 2018 Łucji, Witolda, Wilhelma      "Swoją radość można znaleźć w radości innych; to właśnie jest tajemnica szczęścia". Georges Bernanos
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-04-20 Pakistańscy imamowie domagają się stracenia Asii Bibi

Pakistańscy imamowie domagają się stracenia Asii Bibi – informuje Radio Watykańskie. Katoliczka została skazana w 2010 roku na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciw Mahometowi.


Asia Bibi w 2010 roku została jako pierwsza kobieta w Pakistanie skazana na karę śmierci przez powieszenie za rzekome bluźnierstwo przeciw Mahometowi. Uwięziona od niemal ośmiu lat, czeka na rozpatrzenie swej apelacji. Pakistańska katoliczka przebywa w całkowitej izolacji.


Asia Bibi mogłaby teraz opuścić więzienie, lecz jej decyzją i decyzją rodziny pozostanie w więzieniu do finalnego wyroku, ponieważ w każdym innym miejscu w Pakistanie mogłaby zostać natychmiast zamordowana. Nie może opuścić kraju.  Jak podaje agencja Asia News, o wykonanie wyroku śmierci na Asii Bibi zaapelowało kilku znanych muzułmańskich imamów. Ich zdaniem odwlekanie egzekucji podważa zaufanie Pakistańczyków do oficjalnego wymiaru sprawiedliwości. Pakistan należy do krajów gdzie mają miejsce najbardziej barbarzyńskie i krwawe prześladowania chrześcijan.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 19 kwietnia 2017

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł