Portal Wtorek - 17 lipca 2018 Aleksego, Bogdana, Martyny     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-04-04 Poduszki ortopedyczne do siedzenia - właściwości dynamicznego siedzenia

Skutki siedzącego trybu życia to jeden z problemów dzisiejszych czasów. Aktualnie siedzimy dużo – zarówno w domu, jak i w pracy. Siedzący tryb życia, a ściślej wspomnianego jego skutki dość szybko zaczynają być odczuwalne dla całego organizmu. W tej sytuacji niezbędna jest profilaktyka. W ostatnim czasie na rynku dużym zaufaniem cieszą się poduszki ortopedyczne do siedzenia. Warto więc powiedzieć sobie o nich nieco więcej.

Dynamiczne siedzenie – co to jest?

Pojęcie dynamicznego siedzenia bardzo często pojawia się w kontekście poduszek ortopedycznych. Zanim więc omówimy poszczególne rodzaje, krótko o tym, czy dynamiczne siedzenie jest. Najprościej można powiedzieć, że zwiększa wydajność i odporność całego organizmu. Dynamiczne siedzenie jednak powoduje, że mimo pozycji siedzącej nasze mięśnie nie ulegają zastygnięciu. Dzięki prawidłowej postawie ciała minimalizujemy ryzyko wielu schorzeń, w tym wad postawy. Dynamiczne siedzenie dobrze wpływa na krążenie i trawienie, a także górne drogi oddechowe, które znacznie lepiej pracują. Nasz kręgosłup zostaje odciążony, redukuje się napięcie mięśni. Pozbywamy się tym samym bóli w okolicach pleców, szyi i karku.

Rodzaje poduszek ortopedycznych do siedzenia

Na rynku dostępnych mamy wiele rodzajów poduszek ortopedycznych do siedzenia. My jednak zajmiemy się rodzajami wspierającymi wyżej wspomniane dynamiczne siedzenie. Warto podkreślić, że poduszki ortopedyczne do siedzenia to nie tylko doskonała profilaktyka, ale i pomoc w rehabilitacji takich dolegliwości jak: dyskopatia, skolioza, kifoza, czy innego rodzaju zmiany zwyrodnieniowe.

Poduszki ergonomiczne - również wymuszające prawidłową postawę kręgosłupa. W tym wypadku jednak względem miednicy i ud.

Gumowe poduszki ortopedyczne do siedzenia - w większości przypadków charakteryzują się gumowymi wypustkami, które masują zastygnięte mięśnie.

Dyski sensomotoryczne - umożliwiają zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa będąc w pozycji siedzącej. Pozwalają na odciążenie naszych pleców redukując ból. Dzięki nim pozbywamy się uczucia dyskomfortu także w okolicach szyi i karku. Pomagają kształtować prawidłową postawę ciała. Kontrolujemy ciężar naszego ciała (np. przy zmianie nogi na nogę). Zmniejsza się ryzyko wielu schorzeń, w tym wad postawy. Dyski sensomotoryczne służą nie tylko do aktywnego siedzenia, ale i ćwiczeń. W przypadku dysków sensomotorycznych nie zaleca się więc korzystanie z nich dłużej, niż 4 godziny na dobę, inaczej zwyczajnie przetrenujemy organizm.

Kliny lędźwiowe - dające podparcie dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Szczególnie zalecane zawodowym kierowcom.

Poduszki ortopedyczne do siedzenia - dla kogo?

Z tego typu poduszek mogą korzystać osoby praktycznie w każdym wieku. Są jednak grupy odbiorców, którym poduszki mogą szczególnie pomóc.

Młodzież w okresie dojrzewania - i to nie tylko ze względu na nagły wzrost, który często jest początkiem wad postawy. W dzisiejszych czasach młodzież dużo czasu spędza przed telewizorem i komputerem. Tym bardziej należy zadbać o zachowanie prawidłowej postawy ciała. Warto więc sięgnąć np. po poduszki ergonomiczne wymuszające prawidłową postawę względem miednicy i ud.

Zawodowi kierowcy - kilkugodzinne podróże wymagające koncentracji, której skutkiem jest napięcie mięśni. Dla zawodowych kierowców najlepsze okazują się kliny lędźwiowe.

Pracownicy biurowi - jak wiadomo ok. 90% czasu pracy spędzają przed ekranem monitora. Warto więc zadbać o prawidłową postawę w czasie siedzenia, w tym celu można zastosować np. dysk sensomotoryczny.

Gdzie kupić?

Poduszki ortopedyczne do siedzenia można kupić przede wszystkim w sklepach z asortymentem do rehabilitacji. Jest też wiele firm online zajmujących się produkcją poduszek ortopedycznych do siedzenia. Polecamy sklep Sissel.com.pl.

Silesian


 Aktualności
17/07 Ostatni dzień na złożenie wniosków o pomoc w ramach programu "Restrukturyzacja małych gospodarstw"
17/07 Politycy partii rządzącej mają nadzieję, że prof. M. Gersdorf powstrzyma się od czynności urzędowych
17/07 [TYLKO U NAS] M. Warchoł: Ustawa dot. podwykonawców jest precedensowa, potrzebna i niezbędna
16/07 Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada przepisy o pomocy w walce z nieuczciwymi generalnymi wykonawcami inwestycji drogowych
16/07 KRUS i PIP apeluje o bezpieczne żniwa
16/07 Niejawne posiedzenie komisji ds. reprywatyzacji
16/07 P. Jaki: Chcemy, aby D. Trump w praktyce dalej realizował politykę asertywną wobec Rosji
13/07 Jak uniknąć niechcianych niespodzianek na weselu?
 Duchowość, Religia, Kościół
17/07 W stronę wybuchu wulkanu
17/07 Benedyktynki ze Staniątek otrzymają unijną dotację na utworzenie muzeum
16/07 Madryt: architektura sakralna dla niewidomych


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł