Portal Czwartek - 19 kwietnia 2018 Alfa, Leonii, Tytusa      "Człowiek może się obejść bez wielu rzeczy, ale nie może się obejść bez drugiego człowieka". Ludwig Borne
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-03-20 Porównujesz OC czy przepłacasz?

Obowiązkowe ubezpieczenie - pierwsze co przychodzi na myśl to OC. Ale dlaczego jest obowiązkowe? Czego dokładnie dotyczy?

Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie od odpowiedzialność cywilnej w przypadku samochodów nie jest niczym skomplikowanym i jest oczywiste. Mianowicie samochody ze względu na to iż są najczęstszymi środkami transportu wykorzystywanymi przez największą liczbę ludzi, są naturalnie najbardziej narażonymi na wypadki, a z tymi kierowcy styczność mają naprawdę często – w samym 2015r. w Polsce doszło do blisko 440 tys. kolizji i wypadków drogowych. Państwo zatem nie zamierza kalkulować i od dawna ubezpieczenie pojazdu OC jest obowiązkowe.

Wybór OC - nie zawsze łatwy i przyjemny

Choć wybór ubezpieczyciela wydaje się być ciężki i w oparciu o liczby wypadków kosztowny, nie jest to do końca prawdą. Rynek towarzystw ubezpieczeniowych bowiem jest bardzo szeroki, a i konkurencja na nim kształtuje się na wysokim poziomie. Dla większości posiadaczy samochodów, w dzisiejszych zabieganych czasach wybór odpowiedniego ubezpieczyciela jest nierzadko udręką, dlatego zamiast wyselekcjonować odpowiednią ofertę, kierowcy wybierają pierwszą lepszą, tak by po prostu mieć ten problem z głowy. Okazuje się jednak, że ten wybór i błahe podejście może być bardzo kosztowne i zupełnie niepotrzebnie nadszarpywać domowy budżet przepłaconą umową.

Odpowiedni ubezpieczyciel? Porównaj!

W tym przypadku naprzeciw problemowi wychodzi kalkulator OC AC. W miejscu gdzie możemy znaleźć szereg ubezpieczycieli i co ważne dostosować ofertę do własnej sytuacji co wydaje się być lekiem na całe zło. Korzystając z porównywarki towarzystw ubezpieczeniowych mamy wgląd w szereg kwestii związanych z ubezpieczeniem – w szeroką gamą ofert, zestawienie cen, czy w standardy związane z ewentualnymi procedurami na drodze kolizji czy wypadku. Choć informacje zawarte na tejże stronie wydają się być szerokie i rozbudowane są one przejrzyste, a najistotniejsze fakty zawarte są bez dłuższych posiedzeń i przeszukiwań strony. Jednak, czy warto zmieniać swojego ubezpieczyciela któremu zaufaliśmy dawno temu?Warto, chociażby dlatego aby sprawdzić jak wyglądają ceny u innych ubezpieczycieli. Czasami różnice mogą sięgać kilkuset złotych. Dodatkowo za zakup OC online - możemy dostać atrakcyjne zniżki, nawet 15%!. (Więcej o zaletach nabycia polisy online można znaleźć pod adresem https://ubezpieczamy-auto.pl/oc-przez-internet/)

A co jeśli ubezpieczamy więcej niż jeden pojazd? Wtedy korzyści wyniesione z porównania cen OC mogą mieć spektakularne skutki, a zaoszczędzona kwota może zostać przeznaczona na znacznie przyjemniejsze rzeczy, niż bezmyślny zakup pierwszej lepszej oferty ubezpieczyciela.

Silesian


 Aktualności
19/04 Spór wokół kupna kolekcji Czartoryskich
19/04 Zarząd PO zdecyduje dziś ws. S. Gawłowskiego
19/04 [TYLKO U NAS] B. Gosiewska: Obawiam się, czy polski wymiar sprawiedliwości zdoła udowodnić Tuskowi jego winy
18/04 [TYLKO U NAS] M. Chludziński: To, co robimy dobrze w Agencji Rozwoju Przemysłu, to zajęcie się problemem, postawieniem firmy na nogi
18/04 Ekspert o podniesieniu prognozy wzrostu PKB: Polska będzie rozwijała się znacznie lepiej, niż pierwotnie zakładano
18/04 Warszawa: minister Ł. Szumowski zainauguruje narodową debatę o zdrowiu
16/04 Ubezpieczenie SEAT-a - czy warto długo szukać?
16/04 W jakich sytuacjach oferta firmy pożyczkowej okaże się bardzo pomocna?
 Duchowość, Religia, Kościół
19/04 Konieczność milczenia
19/04 Trwa XXII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
18/04 Siostra Małgorzata Borkowska wyjaśnia: "Jedno jest pewne: to nie my mamy uczyć Boga ani miłosierdzia, ani sprawiedliwości."


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł