Portal Poniedziałek - 25 czerwca 2018 Łucji, Witolda, Wilhelma      "Swoją radość można znaleźć w radości innych; to właśnie jest tajemnica szczęścia". Georges Bernanos
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-03-20 Porównujesz OC czy przepłacasz?

Obowiązkowe ubezpieczenie - pierwsze co przychodzi na myśl to OC. Ale dlaczego jest obowiązkowe? Czego dokładnie dotyczy?

Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie od odpowiedzialność cywilnej w przypadku samochodów nie jest niczym skomplikowanym i jest oczywiste. Mianowicie samochody ze względu na to iż są najczęstszymi środkami transportu wykorzystywanymi przez największą liczbę ludzi, są naturalnie najbardziej narażonymi na wypadki, a z tymi kierowcy styczność mają naprawdę często – w samym 2015r. w Polsce doszło do blisko 440 tys. kolizji i wypadków drogowych. Państwo zatem nie zamierza kalkulować i od dawna ubezpieczenie pojazdu OC jest obowiązkowe.

Wybór OC - nie zawsze łatwy i przyjemny

Choć wybór ubezpieczyciela wydaje się być ciężki i w oparciu o liczby wypadków kosztowny, nie jest to do końca prawdą. Rynek towarzystw ubezpieczeniowych bowiem jest bardzo szeroki, a i konkurencja na nim kształtuje się na wysokim poziomie. Dla większości posiadaczy samochodów, w dzisiejszych zabieganych czasach wybór odpowiedniego ubezpieczyciela jest nierzadko udręką, dlatego zamiast wyselekcjonować odpowiednią ofertę, kierowcy wybierają pierwszą lepszą, tak by po prostu mieć ten problem z głowy. Okazuje się jednak, że ten wybór i błahe podejście może być bardzo kosztowne i zupełnie niepotrzebnie nadszarpywać domowy budżet przepłaconą umową.

Odpowiedni ubezpieczyciel? Porównaj!

W tym przypadku naprzeciw problemowi wychodzi kalkulator OC AC. W miejscu gdzie możemy znaleźć szereg ubezpieczycieli i co ważne dostosować ofertę do własnej sytuacji co wydaje się być lekiem na całe zło. Korzystając z porównywarki towarzystw ubezpieczeniowych mamy wgląd w szereg kwestii związanych z ubezpieczeniem – w szeroką gamą ofert, zestawienie cen, czy w standardy związane z ewentualnymi procedurami na drodze kolizji czy wypadku. Choć informacje zawarte na tejże stronie wydają się być szerokie i rozbudowane są one przejrzyste, a najistotniejsze fakty zawarte są bez dłuższych posiedzeń i przeszukiwań strony. Jednak, czy warto zmieniać swojego ubezpieczyciela któremu zaufaliśmy dawno temu?Warto, chociażby dlatego aby sprawdzić jak wyglądają ceny u innych ubezpieczycieli. Czasami różnice mogą sięgać kilkuset złotych. Dodatkowo za zakup OC online - możemy dostać atrakcyjne zniżki, nawet 15%!. (Więcej o zaletach nabycia polisy online można znaleźć pod adresem https://ubezpieczamy-auto.pl/oc-przez-internet/)

A co jeśli ubezpieczamy więcej niż jeden pojazd? Wtedy korzyści wyniesione z porównania cen OC mogą mieć spektakularne skutki, a zaoszczędzona kwota może zostać przeznaczona na znacznie przyjemniejsze rzeczy, niż bezmyślny zakup pierwszej lepszej oferty ubezpieczyciela.

Silesian
 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł