Portal Piatek - 25 maja 2018 Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny      "Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość". ks. Tadeusz Olszański
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-03-19 OC za 3000 zł? Rodzina może Ci pomóc!

20-latek z Sanoka może otrzymać propozycję najtańszego ubezpieczenia OC nawet za 3000 złotych. Ale gdy skorzysta z pełnych zniżek ojca, w portfelu zostanie mu ponad 2000 zł. Na obniżenie ceny polisy OC młodego kierowcy jest jeszcze inny sposób.

W styczniu 2017 roku 40-letni mieszkańcy Sanoka płacili za najtańsze OC średnio 532 zł, tymczasem młodzi kierowcy (20 lat) musieli się liczyć z wydatkiem rzędu 2300 zł.* Nie trudno się więc dziwić, że szukają oni oszczędności na różne sposoby. Jakie? Na przykład korzystając ze zniżek OC doświadczonego współwłaściciela auta.

Z rodzicem na jednej polisie OC

Najprostszym sposobem na tańsze OC jest współwłasność auta z jednym z rodziców. Wówczas można skorzystać z wypracowanych wcześniej zniżek starszego współwłaściciela. Większość ubezpieczycieli (np. Allianz Direct) bierze pod uwagę korzystniejsze zniżki jednego z właścicieli i na ich podstawie kalkuluje składkę. Przykładowo – 20-letni właściciel Opla Astra z 2004 roku otrzymał ofertę najtańszego OC na kwotę 3200 złotych (cena wyliczona w internetowej porównywarce OC). Po dopisaniu do polisy 40-letniego ojca, który posiada pełne zniżki w OC (60%) koszt ubezpieczenia obniżył się do 822 złotych.

Uwaga! Najlepiej jeśli doświadczony kierowca jest wpisany do dowodu rejestracyjnego jako główny właściciel auta. Zniżki współwłaściciela wpisanego w dowodzie rejestracyjnym na drugiej pozycji, nie zawsze są honorowane.

Samodzielnie, ale ze zniżkami współmałżonka

A jeśli nasz młody kierowca nie chce dzielić się własnością auta? Wówczas może skorzystać ze zniżek żony (o ile oczywiście znajduje się w związku małżeńskim).

Załóżmy, że jego żona jest w tym samym wieku, ale już od dwóch lat ubezpiecza inny samochód i wypracowała 20% zniżek z tytułu bezszkodowej jazdy. Korzystając z jej zniżek, młody małżonek zapłaci za najtańsze OC ok. 2300 złotych (oferta Liberty Direct). Wprawdzie nie można już tutaj mówić o oszczędnościach rzędu 2000 złotych (tak jak w przypadku współwłasności auta z ojcem), ale niezaprzeczalnie - niecały tysiąc zostaje w kieszeni młodego kierowcy.

Niestety małżeńskie dzielenie się zniżkami nie zawsze jest możliwe. Towarzystwa, które na dzień dzisiejszy pozwalają na takie rozwiązanie, to m.in.: Generali, You Can Drive i Liberty Ubezpieczenia - marka AXA (dowiedz się więcej o jej produktach i przeczytaj opinie o Liberty Ubezpieczenia). Przejęcie zniżek współmałżonka musi być również poprzedzone kontaktem z doradcą klienta. Może się zdarzyć, że ubezpieczyciel będzie wymagał dostarczenia oświadczenia o wspólnocie majątkowej i/lub zgody małżonka na korzystanie z jego zniżek.

Uwaga! Współwłasność lub korzystanie ze zniżek współmałżonka stanowi pewne ryzyko dla obu kierowców. Po spowodowaniu szkody, każdy traci część zniżek w OC, na wszystkie posiadane samochody.

Przekonaj się ile zapłacisz za OC

Jesteś młodym kierowcą? Jeśli chcesz sprawdzić ile zyskasz na korzystaniu ze zniżek członka rodziny, porównaj ceny wielu ubezpieczycieli. Nie jesteś pewny, który z nich pozwala na takie rozwiązanie? Zadzwoń na infolinię jednej z porównywarek (np. rankomat.pl lub najtaniejuagenta.pl), a doradcy klienta pomogą ci znaleźć najlepszą ofertę.

Silesian


 Aktualności
25/05 7 zasad odpowiedzialnego pożyczania online
25/05 Rzecznik "Solidarności": Opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą z podniesionym czołem zakończyć protest
25/05 [TYLKO U NAS] B. Kempa: Dziękuję WSKSiM, że temat problemów współczesnej polityki w zakresie prześladowań religijnych, konfliktów zbrojnych i etnicznych w XXI w. został podjęty
24/05 Rozmowy między rządem a protestującymi w Sejmie poprowadzi mediator?
24/05 W WSKSiM odbędzie się dziś konferencja nt. prześladowań chrześcijan
24/05 Konferencja w WSKSiM pt. "Niepodległość cyfrowa - elektroniczna komunikacja pomiędzy państwem a obywatelem"
 Duchowość, Religia, Kościół
25/05 Ryk Oślicy... Bóg: Osoba czy temat?
25/05 Dzień modlitwy o świętość kapłanów
24/05 Ks. kard. G. Müller zakończył wizytę na Syberii


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł