Portal Piatek - 25 maja 2018 Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny      "Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość". ks. Tadeusz Olszański
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-03-19 Niewielkie ultrabooki - jak wybrać?

Łączenie pracy w biurze i w podróży w wielu branżach jest wręcz koniecznością. Zwłaszcza wtedy, gdy mamy sporo okazji, by wyjeżdżać na rozmaite delegacje. W takich sytuacjach niezwykle pomocne okażą się niewielkich rozmiarów ultrabooki, które wyróżniają się bardzo uniwersalnych charakterem.

Kompaktowy rozmiar laptopa to bowiem nie wszystko. Cóż nam bowiem po wygodnym, niewielkim urządzeniu, jeżeli nie będzie ono w stanie obsłużyć podstawowego pakietu programów? Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto więc zwrócić uwagę nie tylko na wymiary, ale również na poszczególne podzespoły, których jakość ogromny wpływ na komfort pracy.

Po pierwsze: matryca

Jak wiadomo, podczas podróży przychodzi nam pracować w bardzo zróżnicowanych warunkach, często trudnych. Szczególnie irytujące wydają się promienie słoneczne, które potrafią w sposób skuteczny ograniczyć widoczność ekranu. Wszystko to sprawia, że warto dysponować ultrabookiem, którego matryca została wykonana w technologii IPS i dysponuje odpowiednimi zabezpieczeniami.

Doskonałym na to przykładem jest między innymi Toshiba Portege Z30. Ten 13-calowy laptop dysponuje wysokiej jakości matrycą z powłoką matową, dzięki czemu jesteśmy w stanie korzystać z niego także na zewnątrz. Pracuje on w rozdzielczości Full HD, co w wielu sytuacjach okaże się wystarczające. Dla tych, który wolą jednak matryce pracujące w wyższej rozdzielczości (na przykład QHD), zalecane są laptopy pokroju HP EliteBook 840.

Po drugie: dysk twardy

Podczas pracy w podróży generowane są wibracje oraz szereg innych czynników, które mogłyby źle wpłynąć na konstrukcję dysku twardego. Wszystko to sprawia, że warto zrezygnować z modeli talerzowych na rzecz dysków półprzewodnikowych (SSD). Charakteryzują się one bowiem dużo większą wytrzymałością mechaniczną, a do tego oferują o wiele szybsze działanie, co również powinno mieć wpływ na naszą decyzję.

Jeżeli chodzi o wspomnianego laptopa Toshiba Portege Z30, sprzedawany jest on w konfiguracjach z dyskami o maksymalnej pojemność 512 GB.

Po trzecie: wydajność

Dobrej jakości matryca i dysk twardy to jednak nie wszystko. Jak wspomnieliśmy na początku, kompaktowy ultrabook powinien być nie tylko wygodny, ale również wydajny. W przeciwnym razie możliwości jego wykorzystania okażą się być bardzo ograniczone.

Dlatego też nie powinniśmy zadowalać się wyłącznie standardowymi podzespołami, których największa zaletą jest niski pobór energii. Na rynku znajduje się wiele modeli, które dysponują między innymi 16 GB pamięci RAM, przyzwoitym procesorem oraz dedykowaną kartą graficzną.

Nie powinniśmy zapominać także o akumulatorze, a mówiąc dokładniej, o jego pojemności. Ultrabook Toshiba Portege Z30 jest w stanie pracować nawet do 10 godzin bez konieczności ładowania baterii. Oczywiście dotyczy to pracy z użyciem jednego programu, jednak w dalszym ciągu wynik ten robi wrażenie.

Wymieniony laptop polecany jest również ze względu na szeroki zestaw złączy oraz liczne dodatki, takie jak chociażby port dokowania, podświetlana klawiatura czy wysokiej jakości kamera internetowa.

Silesian


 Aktualności
25/05 7 zasad odpowiedzialnego pożyczania online
25/05 Rzecznik "Solidarności": Opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą z podniesionym czołem zakończyć protest
25/05 [TYLKO U NAS] B. Kempa: Dziękuję WSKSiM, że temat problemów współczesnej polityki w zakresie prześladowań religijnych, konfliktów zbrojnych i etnicznych w XXI w. został podjęty
24/05 Rozmowy między rządem a protestującymi w Sejmie poprowadzi mediator?
24/05 W WSKSiM odbędzie się dziś konferencja nt. prześladowań chrześcijan
24/05 Konferencja w WSKSiM pt. "Niepodległość cyfrowa - elektroniczna komunikacja pomiędzy państwem a obywatelem"
 Duchowość, Religia, Kościół
25/05 Ryk Oślicy... Bóg: Osoba czy temat?
25/05 Dzień modlitwy o świętość kapłanów
24/05 Ks. kard. G. Müller zakończył wizytę na Syberii


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł