Portal Wtorek - 16 stycznia 2018 Mascelego, Walerii, Włodzimierza     "Ktoś, kto sam serca w sobie nie pielęgnował, na próżno będzie o nie kołatał u innych" - Gabriela Zapolska
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-02-17 Film "Zerwany Kłos" od dziś w kinach

Na ekrany kin w całej Polsce wchodzi dziś film „Zerwany Kłos” – dramat historyczny o życiu i męczeńskiej śmierci błogosławionej Karoliny Kózkówny. Jego twórcami są studenci i absolwenci WSKSiM w Toruniu, zaś producentem – Fundacja Lux Veritatis.


Dzięki filmowi „Zerwany Kłos” możemy bliżej poznać losy bł. Karoliny Kózkówny – męczennicy, która broniąc czystości, straciła życie z rąk rosyjskiego żołnierza. „Zerwany Kłos” to opowieść o miłości, która zwyciężyła nad nienawiścią – podkreśla reżyser filmu Witold Ludwig. Premiera odbyła się 14 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.– Cieszymy się, że mogło trafić przesłanie bł. Karoliny, bo o to przecież najbardziej chodziło – wskazuje Witold Ludwig.Film to efekt ciężkiej pracy studentów i absolwentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Na planie towarzyszyli im również profesjonaliści m.in. aktor Dariusz Kowalski, który wcielił się w rolę ojca błogosławionej Karoliny.


Ci, którzy mieli już okazję zobaczyć film, zachęcają wszystkich do pójścia do kina.– Świetnie wyrażona gra aktorów – mistrzostwo – mówi Robert Olejnik, uczestnik premiery.


– Jestem absolutnie przekonana, że tego typu postawy powinniśmy promować, szczególnie w dzisiejszej rzeczywistości – ocenia Justyna Skrzydło.Ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, akcentuje, że „Zerwany Kłos” to jeden z najpiękniejszych filmów, jaki widział.– To, co jest szczególne w tym filmie, to jest fakt, że ci, którzy w nim grają, nie tylko odgrywają role, ale je przeżywają. I to udziela się widowni – zwraca uwagę ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.Lista kin, w których można zobaczyć film „Zerwany Kłos”, znajduje się tutaj.


Można też zabiegać o wyświetlenie „Zerwanego kłosa” tam, gdzie mieszkamy, a gdzie pokaz nie jest zaplanowany – wskazuje Michał Kondrat, dystrybutor filmu.– Jeżeli do tej pory jakieś kino jeszcze nie zamówiło u nas kopii, to można z takimi apelami do kina w swoich miejscowościach się zgłaszać. Można prosić o zamówienie tego filmu i wtedy kina widząc, że jest zainteresowanie oglądaniem tej produkcji, na pewno taką kopię od nas zamówią – wyjaśnia Michał Kondrat.„Zerwany Kłos” powstał dzięki ofiarom z 1 procenta, przeznaczonym na Fundację Nasza Przyszłość.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 17 lutego 2017

mj

 Aktualności
16/01 [TYLKO U NAS] J. Wiśniewska: Europę niepokoi to, że na arenę wchodzi nowy, mocny, zdeterminowany gracz
16/01 "Stop Bankowemu Bezprawiu" złoży do Sejmu projekt ws. kredytów hipotecznych
16/01 Prof. Janusz Kawecki: nie identyfikuję się z decyzją o uchyleniu kary dla TVN S.A.
16/01 Budujesz dom pasywny? To ostatni dzwonek, żeby dostać dofinansowanie
15/01 G. Friedman dla :Sieci": Ataki na Polskę świadczą, że jest wschodzącą potęgą
15/01 Batalia o prawną ochronę życia
15/01 [TYLKO U NAS] Prof. Szyszko: Obawiam się, że nastąpi "dogadanie się" ws. Puszczy Białowieskiej
15/01 Szef MON z wizytą w Brukseli i Waszyngtonie
 Duchowość, Religia, Kościół
16/01 Prezydent RP spotkał się z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych
15/01 Papież Franciszek rozpoczął podróż apostolską do Chile i Peru


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł