Portal Poniedziałek - 21 maja 2018 Jana, Moniki, Wiktora      "Życie tylko dla samego siebie jest korozją osobowości". Wiktor Hugo
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-02-17 Film "Zerwany Kłos" od dziś w kinach

Na ekrany kin w całej Polsce wchodzi dziś film „Zerwany Kłos” – dramat historyczny o życiu i męczeńskiej śmierci błogosławionej Karoliny Kózkówny. Jego twórcami są studenci i absolwenci WSKSiM w Toruniu, zaś producentem – Fundacja Lux Veritatis.


Dzięki filmowi „Zerwany Kłos” możemy bliżej poznać losy bł. Karoliny Kózkówny – męczennicy, która broniąc czystości, straciła życie z rąk rosyjskiego żołnierza. „Zerwany Kłos” to opowieść o miłości, która zwyciężyła nad nienawiścią – podkreśla reżyser filmu Witold Ludwig. Premiera odbyła się 14 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.– Cieszymy się, że mogło trafić przesłanie bł. Karoliny, bo o to przecież najbardziej chodziło – wskazuje Witold Ludwig.Film to efekt ciężkiej pracy studentów i absolwentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Na planie towarzyszyli im również profesjonaliści m.in. aktor Dariusz Kowalski, który wcielił się w rolę ojca błogosławionej Karoliny.


Ci, którzy mieli już okazję zobaczyć film, zachęcają wszystkich do pójścia do kina.– Świetnie wyrażona gra aktorów – mistrzostwo – mówi Robert Olejnik, uczestnik premiery.


– Jestem absolutnie przekonana, że tego typu postawy powinniśmy promować, szczególnie w dzisiejszej rzeczywistości – ocenia Justyna Skrzydło.Ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, akcentuje, że „Zerwany Kłos” to jeden z najpiękniejszych filmów, jaki widział.– To, co jest szczególne w tym filmie, to jest fakt, że ci, którzy w nim grają, nie tylko odgrywają role, ale je przeżywają. I to udziela się widowni – zwraca uwagę ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.Lista kin, w których można zobaczyć film „Zerwany Kłos”, znajduje się tutaj.


Można też zabiegać o wyświetlenie „Zerwanego kłosa” tam, gdzie mieszkamy, a gdzie pokaz nie jest zaplanowany – wskazuje Michał Kondrat, dystrybutor filmu.– Jeżeli do tej pory jakieś kino jeszcze nie zamówiło u nas kopii, to można z takimi apelami do kina w swoich miejscowościach się zgłaszać. Można prosić o zamówienie tego filmu i wtedy kina widząc, że jest zainteresowanie oglądaniem tej produkcji, na pewno taką kopię od nas zamówią – wyjaśnia Michał Kondrat.„Zerwany Kłos” powstał dzięki ofiarom z 1 procenta, przeznaczonym na Fundację Nasza Przyszłość.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 17 lutego 2017

mj

 Aktualności
21/05 Niezastąpiona rola chrześcijaństwa na Bliskim Wschodzie
21/05 IPN przedstawi kolejne inicjatywy związane z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości
21/05 Min. J. Czaputowicz z wizytą w Stanach Zjednoczonych
21/05 [TYLKO U NAS] Prezydent RP: Ograniczenie prawa weta w Radzie Bezpieczeństwa ONZ jest potrzebne
20/05 [TYLKO U NAS] T. Szczyrbak: Prawdy Polaków spod Znaku Rodła nadal są niezbędne
20/05 [TYLKO U NAS] M. Wójcik: Ochrona dzieci nie mieści się jedynie w przepisach, ale społecznej odpowiedzialności
20/05 Trwa akcja PiS "Polska jest jedna'
17/05 Polska reprezentacja na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej - jak przedstawiają się nasze szanse?
 Duchowość, Religia, Kościół
21/05 Tyle wart człowiek, ile to, czego szuka, do czego się przywiązuje...
20/05 Warka: Koronacja obrazu Matki Bożej Szkaplerznej


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł