Portal Wtorek - 21 listopada 2017 Janusza, Marii, Reginy      "Życie tylko dla samego siebie jest korozją osobowości". Wiktor Hugo
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Nasz Dziennik
2017-02-17 Porady dla zadłużonych - czyli jak wyjść z długu z głową

Czasami – z różnych przyczyn – nie jesteśmy w stanie spłacać swoich zobowiązań w terminie. Długi rosną, a nasza sytuacja z dnia na dzień się pogarsza. Zamiast czekać biernie na najgorsze, jak najszybciej weź swoje finanse we własne ręce i zacznij działać. Najgorsze, co może zrobić osoba zadłużona, to brak podejmowania jakichkolwiek interwencji w swojej sprawie. Nie czekaj na komornika, tylko już dziś zacznij zmniejszać swoje zadłużenie.

Jak podaje BIK w aktualnym raporcie, klienci pozabankowych firm pożyczkowych są bardziej ryzykowni od klientów banków. Aż 87% klientów banków nie ma opóźnień. Tylko 47% klientów firm pożyczkowych nie ma opóźnień. Więcej informacji na ten temat podaje strona http://internetowyportfel.pl. Jednocześnie trzeba dodać, że 40% klientów firm pożyczkowych i 8% klientów banków ma opóźnienia powyżej 90 dni.

Łatwiej powiedzieć, niż zrobić – możesz zarzucić. Nie zastanawiaj się, czy można wyjść z długu. Przeczytaj garść rad, jak to zrobić – i zrób to!

Dekalog dla zadłużonych:

1. Zmień sposób myślenia. Nie zamartwiaj się, nie snuj najgorszych scenariuszy, zadbaj o swoją kondycję psychiczną i zacznij myśleć konstruktywnie. Podejdź do długu jak do zadania, które musisz zrealizować, a nie sytuacji, która może zrujnować całe twoje życie. Jeśli jest to konieczne, poszukaj pomocy u specjalisty (np. psychoterapeuty).

2. Udaj się po pomoc do doradcy kredytowego. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że doradcy kredytowi nie tylko pomagają w uzyskaniu kredytu, ale także służą radą przy problemach z zadłużeniem.

3. Zawsze, przy jakichkolwiek problemach ze spłatą zobowiązania, kontaktuj się sam z bankiem czy firmą pożyczkową. Próbuj negocjować (np. zmianę terminu spłaty czy wysokość raty).

4. Staraj się spłacać przynajmniej część zobowiązania. Spłacenie części raty jest lepsze niż całkowite zaniechanie spłacania.

5. Uważaj, żeby nie popaść w pętlę zadłużenia. Finansowanie jednych zobowiązań innymi to najgorsze możliwe rozwiązanie. Co prawda można w ten sposób spłacić jeden dług, ale zaraz popada się w następny.

6. Zastanów się nad kredytem oddłużeniowym – chodzi o połączenie kilku zobowiązań w jedno i przeniesienie zadłużenia do jednego banku. Wszystkie zobowiązania są wtedy spłacane w jednej racie, zazwyczaj niżej oprocentowanej. Możesz skorzystać z szybkiej gotówki i sprawdzić również dostępne chwilówki online.

7. Poszukaj w swojej okolicy grupy wsparcia – Grupy Dłużników Anonimowych. Na takich spotkaniach możesz zdobyć wiele cennych informacji i zdobyć siłę do walki z zadłużeniem.

8. Zadbaj o edukację – poszerzaj swoją wiedzę o finansach, oszczędzaniu, wychodzeniu z zadłużenia, racjonalnym wydatkowaniu pieniędzy. Badania pokazują, że Polacy mają małą wiedzę na temat finansów, co często prowadzi do popadania w długi.

9. Współpracuj z windykatorem i komornikiem. Oszukiwanie, unikanie kontaktu, agresywne zachowanie, bagatelizowanie problemu – to wszystko nie przyniesie dobrego rezultatu, ale jeszcze bardziej pogłębi twoje problemy.

SilesianSport


 Aktualności
21/11 Jest śledztwo ws. propagowania faszyzmu podczas Marszu Niepodległości
21/11 Państwa UE ostatecznie zaaprobowały elektroniczny system kontroli Schengen
21/11 Nowy paszport upamiętni 100-lecie niepodległości Polski
21/11 Medialna burza po kolejnym ataku D. Tuska na polski rząd
20/11 Ministerstwo Zdrowia zwiększy kary za dopalacze
20/11 Z. Kuźmiuk: Wpis Donalda Tuska na Twitterze jest skandaliczny i podły
20/11 Rolnicy otrzymują zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich
20/11 [TYLKO U NAS] M. Małecki: Zamiast żywić mafię - żywimy polskie rodziny
20/11 [TYLKO U NAS] M. Małecki: Zamiast żywić mafię - żywimy polskie rodziny
 Duchowość, Religia, Kościół
21/11 W Krakowie odbędzie się młodzieżowa modlitwa o jedność chrześcijan
20/11 Międzynarodowa Konferencja "Pamięć i Nadzieja"


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł