Portal Czwartek - 26 kwietnia 2018 Marii, Marzeny, Ryszarda      "Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone". Pam Brown
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-02-17 Porady dla zadłużonych - czyli jak wyjść z długu z głową

Czasami – z różnych przyczyn – nie jesteśmy w stanie spłacać swoich zobowiązań w terminie. Długi rosną, a nasza sytuacja z dnia na dzień się pogarsza. Zamiast czekać biernie na najgorsze, jak najszybciej weź swoje finanse we własne ręce i zacznij działać. Najgorsze, co może zrobić osoba zadłużona, to brak podejmowania jakichkolwiek interwencji w swojej sprawie. Nie czekaj na komornika, tylko już dziś zacznij zmniejszać swoje zadłużenie.

Jak podaje BIK w aktualnym raporcie, klienci pozabankowych firm pożyczkowych są bardziej ryzykowni od klientów banków. Aż 87% klientów banków nie ma opóźnień. Tylko 47% klientów firm pożyczkowych nie ma opóźnień. Więcej informacji na ten temat podaje strona http://internetowyportfel.pl. Jednocześnie trzeba dodać, że 40% klientów firm pożyczkowych i 8% klientów banków ma opóźnienia powyżej 90 dni.

Łatwiej powiedzieć, niż zrobić – możesz zarzucić. Nie zastanawiaj się, czy można wyjść z długu. Przeczytaj garść rad, jak to zrobić – i zrób to!

Dekalog dla zadłużonych:

1. Zmień sposób myślenia. Nie zamartwiaj się, nie snuj najgorszych scenariuszy, zadbaj o swoją kondycję psychiczną i zacznij myśleć konstruktywnie. Podejdź do długu jak do zadania, które musisz zrealizować, a nie sytuacji, która może zrujnować całe twoje życie. Jeśli jest to konieczne, poszukaj pomocy u specjalisty (np. psychoterapeuty).

2. Udaj się po pomoc do doradcy kredytowego. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że doradcy kredytowi nie tylko pomagają w uzyskaniu kredytu, ale także służą radą przy problemach z zadłużeniem.

3. Zawsze, przy jakichkolwiek problemach ze spłatą zobowiązania, kontaktuj się sam z bankiem czy firmą pożyczkową. Próbuj negocjować (np. zmianę terminu spłaty czy wysokość raty).

4. Staraj się spłacać przynajmniej część zobowiązania. Spłacenie części raty jest lepsze niż całkowite zaniechanie spłacania.

5. Uważaj, żeby nie popaść w pętlę zadłużenia. Finansowanie jednych zobowiązań innymi to najgorsze możliwe rozwiązanie. Co prawda można w ten sposób spłacić jeden dług, ale zaraz popada się w następny.

6. Zastanów się nad kredytem oddłużeniowym – chodzi o połączenie kilku zobowiązań w jedno i przeniesienie zadłużenia do jednego banku. Wszystkie zobowiązania są wtedy spłacane w jednej racie, zazwyczaj niżej oprocentowanej. Możesz skorzystać z szybkiej gotówki i sprawdzić również dostępne chwilówki online.

7. Poszukaj w swojej okolicy grupy wsparcia – Grupy Dłużników Anonimowych. Na takich spotkaniach możesz zdobyć wiele cennych informacji i zdobyć siłę do walki z zadłużeniem.

8. Zadbaj o edukację – poszerzaj swoją wiedzę o finansach, oszczędzaniu, wychodzeniu z zadłużenia, racjonalnym wydatkowaniu pieniędzy. Badania pokazują, że Polacy mają małą wiedzę na temat finansów, co często prowadzi do popadania w długi.

9. Współpracuj z windykatorem i komornikiem. Oszukiwanie, unikanie kontaktu, agresywne zachowanie, bagatelizowanie problemu – to wszystko nie przyniesie dobrego rezultatu, ale jeszcze bardziej pogłębi twoje problemy.

SilesianSport


 Aktualności
26/04 Warszawa: dziś na Stadionie Narodowym debata "Wspólnie o konstytucji"
26/04 Zjednoczona Prawica przedstawi kandydatów na prezydentów miast
26/04 Nie ma pełnego porozumienia ws. wsparcia niepełnosprawnych
25/04 Wspólne mieszkanie po ślubie? Potrzebny kredyt
25/04 Amerykańskie prawo o żydowskim mieniu uderzy w Polskę?
25/04 Prezydent spotka się dziś z marszałkiem Senatu ws. referendum
25/04 Komisja weryfikacyjna porówna politykę zwrotów nieruchomości H. Gronkiewicz-Waltz i L. Kaczyńskiego
25/04 Trwa batalia o życie
25/04 Konferencja: Rząd zrealizował 40 proc. założeń Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju
 Duchowość, Religia, Kościół
26/04 Papież Franciszek: Chrzest nie jest formułą magiczną, ale darem Ducha Świętego
25/04 Jak porzucić przygnębienie i smutek? Refleksje liturgiczne. Nowa seria krótkich homilii na naszym kanale YouTube


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł