Portal Czwartek - 22 lutego 2018 Małgorzaty, Marty, Nikifora      "Największą satysfakcją w życiu jest świadomość, że się nikogo nie skrzywdziło". Anyfanes
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2017-02-17 Porady dla zadłużonych - czyli jak wyjść z długu z głową

Czasami – z różnych przyczyn – nie jesteśmy w stanie spłacać swoich zobowiązań w terminie. Długi rosną, a nasza sytuacja z dnia na dzień się pogarsza. Zamiast czekać biernie na najgorsze, jak najszybciej weź swoje finanse we własne ręce i zacznij działać. Najgorsze, co może zrobić osoba zadłużona, to brak podejmowania jakichkolwiek interwencji w swojej sprawie. Nie czekaj na komornika, tylko już dziś zacznij zmniejszać swoje zadłużenie.

Jak podaje BIK w aktualnym raporcie, klienci pozabankowych firm pożyczkowych są bardziej ryzykowni od klientów banków. Aż 87% klientów banków nie ma opóźnień. Tylko 47% klientów firm pożyczkowych nie ma opóźnień. Więcej informacji na ten temat podaje strona http://internetowyportfel.pl. Jednocześnie trzeba dodać, że 40% klientów firm pożyczkowych i 8% klientów banków ma opóźnienia powyżej 90 dni.

Łatwiej powiedzieć, niż zrobić – możesz zarzucić. Nie zastanawiaj się, czy można wyjść z długu. Przeczytaj garść rad, jak to zrobić – i zrób to!

Dekalog dla zadłużonych:

1. Zmień sposób myślenia. Nie zamartwiaj się, nie snuj najgorszych scenariuszy, zadbaj o swoją kondycję psychiczną i zacznij myśleć konstruktywnie. Podejdź do długu jak do zadania, które musisz zrealizować, a nie sytuacji, która może zrujnować całe twoje życie. Jeśli jest to konieczne, poszukaj pomocy u specjalisty (np. psychoterapeuty).

2. Udaj się po pomoc do doradcy kredytowego. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że doradcy kredytowi nie tylko pomagają w uzyskaniu kredytu, ale także służą radą przy problemach z zadłużeniem.

3. Zawsze, przy jakichkolwiek problemach ze spłatą zobowiązania, kontaktuj się sam z bankiem czy firmą pożyczkową. Próbuj negocjować (np. zmianę terminu spłaty czy wysokość raty).

4. Staraj się spłacać przynajmniej część zobowiązania. Spłacenie części raty jest lepsze niż całkowite zaniechanie spłacania.

5. Uważaj, żeby nie popaść w pętlę zadłużenia. Finansowanie jednych zobowiązań innymi to najgorsze możliwe rozwiązanie. Co prawda można w ten sposób spłacić jeden dług, ale zaraz popada się w następny.

6. Zastanów się nad kredytem oddłużeniowym – chodzi o połączenie kilku zobowiązań w jedno i przeniesienie zadłużenia do jednego banku. Wszystkie zobowiązania są wtedy spłacane w jednej racie, zazwyczaj niżej oprocentowanej. Możesz skorzystać z szybkiej gotówki i sprawdzić również dostępne chwilówki online.

7. Poszukaj w swojej okolicy grupy wsparcia – Grupy Dłużników Anonimowych. Na takich spotkaniach możesz zdobyć wiele cennych informacji i zdobyć siłę do walki z zadłużeniem.

8. Zadbaj o edukację – poszerzaj swoją wiedzę o finansach, oszczędzaniu, wychodzeniu z zadłużenia, racjonalnym wydatkowaniu pieniędzy. Badania pokazują, że Polacy mają małą wiedzę na temat finansów, co często prowadzi do popadania w długi.

9. Współpracuj z windykatorem i komornikiem. Oszukiwanie, unikanie kontaktu, agresywne zachowanie, bagatelizowanie problemu – to wszystko nie przyniesie dobrego rezultatu, ale jeszcze bardziej pogłębi twoje problemy.

SilesianSport


 Aktualności
22/02 Odwołanie w postępowaniu administracyjnym
22/02 Debata ministerialna Rady Bezpieczeństwa ONZ
22/02 [TYLKO U NAS] M. Opioła: Oskarżanie Polski o Holokaust to wojna propagandowa z Polską, z której cieszy się tylko Rosja
22/02 Europosłowie PiS przygotowali własny projekt rezolucji ws. Polski
22/02 Projekt ustawy umożliwiający odebranie stopni generalskich w KSRM
21/02 [TYLKO U NAS] Dr K. Kawęcki: Wykraczając poza swoje kompetencje KE nie jest już partnerem dla Polski do prowadzenia dialogu
21/02 WSKSiM: Drugi dzień konferencji poświęconej kwestii trzeźwości narodu
21/02 Demontaż pomnika upamiętniającego komunistycznego zbrodniarza gen. Karola Świerczewskiego
20/02 Prawo, do którego mamy prawo
 Duchowość, Religia, Kościół
22/02 Ks. bp Ignacy Dec: Uczynkami miłosierdzia zdobywamy świętość i odrzucamy pokusy szatana
21/02 Zawies/rzenie


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł