Portal Środa - 28 pazdziernika 2020 Narcyza, Serafina, Wioletty     "Piekno człowieka kryje się nie w rysach twarzy, ale w kształcie ducha" - Roman Mleczko
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2020-10-14 Piece cukiernicze - musisz to wiedzieć, nim wybierzesz właściwy

Dobry piec cukierniczy to obowiązkowe wyposażenie nie tylko w cukierni, ale i w kawiarniach i wielu restauracjach. Wybór wśród tego typu urządzeń jest ogromny. Jaki więc najbardziej opłaca się kupić? Sprawdź, gdzie znajdziesz najlepsze piece cukiernicze.


Świeże wypieki to coś, co zawsze skusi klientów. Nie sposób przejść obojętnie obok aromatycznej cynamonowej bułki, czy dopiero co wyjętego z pieca chleba. Doskonale wiedzą o tym osoby prowadzące własne restauracje, kawiarnie, czy też cukiernie. Cóż, są rzeczy, którym po prostu ciężko się oprzeć i świeże wypieki bez wątpienia należą do tej grupy. Jednak, aby móc wzbogacić swą ofertę o takie pyszności, najpierw musimy wyposażyć naszą kuchnię w profesjonalny piec cukierniczy. Takie urządzenie pozwoli nam wypiekać różnego rodzaju wyroby w najlepszych warunkach, dzięki czemu realizacja przepisów jest po prostu znacznie łatwiejsza. Jakie piece piekarnicze sprawdzą się w gastronomii?


Piec cukierniczy dopasowany do potrzeb — jaki wybrać?


Wybór wśród pieców cukierniczych jest obecnie niezwykle ogromny. Na początku poszukiwań warto więc sprecyzować swoje potrzeby. Dzięki temu znacznie zawęzisz krąg poszukiwań. Tym samym proces doboru sprzętu będzie po prostu łatwiejszy i zajmie mniej czasu. W pierwszej kolejności warto więc dokładnie zastanowić się nad tym, do czego przede wszystkim wykorzystywać będziesz nowe urządzenie. Czy będzie to pieczenie chleba i bułek, czy może raczej będą to przede wszystkim rozmaite ciasta? Co więcej, koniecznie określ także średnią ilość dziennej produkcji. Wbrew pozorom ma to naprawdę ogromne znaczenie, gdyż pozwoli to wybrać piec cukierniczy skrojony według indywidualnych potrzeb.


Piec cukierniczy — ważna jest jakość


Dobre piece cukiernicze to takie, które zapewniają funkcjonalność ich użytkowania. Tutaj warto więc skupić się na cechach sprzętu, które świadczą o jego wielozadaniowości. Potrzebujesz pieca piekarniczego, ale przecież może on posłużyć w kuchni także do wielu innych zadań. Po co kupować kilka urządzeń, skoro można zainwestować w jedno, oferujące znacznie więcej?


Jedną z najważniejszych funkcji, jakimi dysponują dobre piece piekarnicze, są różnego rodzaju dodatkowe opcje. Program pozwalający na szybkie rozmrażanie, funkcja pary, czy pieczenia w niskich i bardzo wysokich temperaturach, to naprawdę spore atuty. Przy tym wszystkim, nie zapomnij jednak o tym, że najistotniejszą sprawą, jest jakość urządzenia. Stawiaj jedynie na produkty cenionych i sprawdzonych producentów. Dzięki temu piec posłuży w kuchni przez wiele lat.


Gdzie kupić dobry piec piekarniczy? 


Wiesz z pewnością, że sprzętów gastronomicznych nie kupisz w zwykłym sklepie. W restauracji, kawiarni, czy cukierni domowe urządzenia, po prostu się nie sprawdzą i to nawet przy stosunkowo nieintensywnej eksploatacji. Do lokalu gastronomicznego potrzebujesz urządzeń profesjonalnych. Kupisz je jedynie w specjalistycznych hurtowniach. Przede wszystkim zapewniają one duży wybór wśród pieców o zróżnicowanych parametrach. Sam zresztą zobacz produkty, które otrzymują najlepsze opinie użytkowników. 


Wybierając piec piekarniczy, koniecznie należy zwrócić uwagą także na parametry techniczne. W szczególności dotyczy to wartości takich jak zakres regulacji temperatury, ilość grzałek, czy też moc. Piec cukierniczy powinien zapewniać też wygodne użytkowanie. Tutaj istotną sprawą jest na przykład ilość dostępnych komór oraz ich pojemność. Jeśli będziesz mieć na uwadze wszystkie te czynniki, bez wątpienia kupisz odpowiedni sprzęt.

Silesian
 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł