Portal Środa - 28 pazdziernika 2020 Narcyza, Serafina, Wioletty     "Piekno człowieka kryje się nie w rysach twarzy, ale w kształcie ducha" - Roman Mleczko
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2020-09-24 Premierzy państw V4 spotkają się dziś w Brukseli z szefową KE

Premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej spotkają się dziś w Brukseli z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Rozmowy mają dotyczyć m.in. nowej propozycji KE ws. polityki migracji i azylu. Jej założenia poznaliśmy już w środę.


Kraje Unii Europejskiej będą mogły wybierać między przyjęciem uchodźców a sfinansowaniem ich deportacji. Bruksela nie forsuje przymusowej relokacji. Zmiany mają odciążyć kraje południa Europy.


Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska uważa, że potrzebne są nowe regulacje, które uporządkują politykę migracyjną.– Polityka migracyjna proponowana przez Angelę Merkel okazała się absolutnym niewypałem. Obniżyła poczucie bezpieczeństwa obywateli Unii Europejskiej i spowodowała ogromne przeludnienie w obozach, szczególnie – na wyspach greckich. Musimy zrobić wszystko, żeby wzmocnić zewnętrzne granice UE i zadbać o to, żeby migranci, którzy nielegalnie chcą przedostać się do Unii Europejskiej, byli niezwłocznie odsyłani do krajów, z których przybyli. Potrzebujemy rozważnej i rozsądniej polityki migracyjnej i z całą pewnością polski rząd nie zgodzi się na przymusową relokację – wskazuje Jadwiga Wiśniewska.     Przedstawione przez Komisję Europejską propozycje zmian w prawie dotyczącym migracji muszą jeszcze zaakceptować państwa członkowskie i Parlament Europejski. Polska pomaga od lat w miejscach konfliktów oraz krajom, które są dotknięte problemem migracyjnym.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 24

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł