Portal Środa - 28 pazdziernika 2020 Narcyza, Serafina, Wioletty     "Piekno człowieka kryje się nie w rysach twarzy, ale w kształcie ducha" - Roman Mleczko
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2020-09-24 Tarcza turystyczna wchodzi w życie

Tarcza turystyczna, która przewiduje wsparcie dla organizatorów wycieczek, pilotów, przewodników i samych turystów, wchodzi w życie. We wtorek podpis pod ustawą złożył prezydent Andrzej Duda.


W pierwszych tygodniach po ogłoszeniu krajowej kwarantanny to właśnie u organizatorów wycieczek odwoływaliśmy nasze wakacje i weekendy. Branża turystyczna mocno ucierpiała, dlatego to jej dedykowane są kolejne rozwiązania, które wchodzą w życie. Nowe regulacje, które resort rozwoju określił jako tarczę turystyczną, podpisał prezydent Andrzej Duda.– Przedłużamy postojowe i możliwość zawieszenia świadczeń na ubezpieczenia społeczne właśnie dla tych, którzy są aktywni w branży turystycznej. Oferujemy pomoc tym, którzy do tej pory nie mogli z niej skorzystać: pilotom i przewodnikom, którzy nie mogli wykazać spadku dochodów, ponieważ zazwyczaj w sezonie zimowym nie prowadzą działalności gospodarczej. Oni dzięki temu rozwiązaniu dziś także będą mogli skorzystać z niewielkiej, ale jednak miesięcznej, pomocy miesięcznego wsparcia – poinformowała Jadwiga Emilewicz.Za sprawą nowych regulacji powstał Turystyczny Fundusz Zwrotów – przypomniała wicepremier Jadwiga Emilewicz.– Ten fundusz pozwoli firmom zwrócić środki wpłacone przez turystów za wycieczki, które się nie odbyły. Firmy tych środków dziś nie mają, ponieważ płacąc zadatki, zaliczki w wielu hotelach na świecie, same tych zwrotów nie uzyskają – wicepremier Jadwiga Emilewicz.Turystyczny Fundusz Zwrotów będzie wieloletnią, niskooprocentowaną pożyczką. Pozwoli też na stworzenie rozwiązania systemowego. Według resortu rozwoju, nadzwyczajne wydarzenia zdarzają się w branży turystycznej raz na 8-9 lat.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 23

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł