Portal Środa - 28 pazdziernika 2020 Narcyza, Serafina, Wioletty     "Piekno człowieka kryje się nie w rysach twarzy, ale w kształcie ducha" - Roman Mleczko
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2020-09-20 Wojsko na straży bezpieczeństwa

Polska armia ma być jeszcze liczniejsza. Pomóc ma w tym nowy system naboru do wojska.


107 tys. żołnierzy zawodowych oraz ponad 20 tys. żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej – tak przedstawia stan liczebności polskiej armii. To ponad 33 tys. więcej żołnierzy niż przed 5 laty.Podstawą bezpieczeństwa naszej ojczyzny jest Wojsko Polskie – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.Dlatego tak ważne jest zwiększanie liczebności naszej armii i tworzenie nowych jednostek – szczególnie na wschodzie kraju.


W zwiększeniu liczebności armii pomogła kampania „Zostań żołnierzem RP”. Pomóc mają także Wojskowe Centra Rekrutacyjne.Dziś działają 24 centra rekrutacyjne. One będą powoływane doraźnie w tych miejscach, gdzie będzie najwięcej zgłoszeń do wojska – mówił szef MON.Takie centrum działa m.in. w Lublinie.Nowy system jest sprawny i jest to strzał w dziesiątkę nie mam co do tego wątpliwości – powiedział płk Jerzy Flis, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie.


Myślę, że to jest pierwszy z kroków do budowy systemu rekrutacji w pełni mobilnych, które jeszcze bardziej usprawnią nam działanie – dodał płk Jerzy Flis.Kryteria naboru muszą być jasne, a procedury szybkie i proste – podkreślił Mariusz Błaszczak.Zależało nam na tym, żeby kandydaci nie byli zniechęcani, a tak zdarzało się niestety takie postępowanie trwało nawet pół roku. To nie dopuszczalne – mówił szef MON.Zgłaszać się można przez internet za pośrednictwem strony zostanzołnierzem.pl. W ten sposób złożono już ponad 5 tys. deklaracji.Nowy system to rzeczywiście mniej biurokracji i skumulowanie wszystkich czynności w jednym miejscu – dodał płk Jerzy Flis.Skróci się także czas szkolenia przygotowawczego. Będzie ono krótsze, ale za to intensywniejsze.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 18

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł