Portal Środa - 28 pazdziernika 2020 Narcyza, Serafina, Wioletty     "Piekno człowieka kryje się nie w rysach twarzy, ale w kształcie ducha" - Roman Mleczko
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Pokolenie JP II
2020-09-19 Resort zdrowia apeluje o przestrzeganie zaleceń sanitarnych

Ministerstwo Zdrowia apeluje o noszenie maseczek, utrzymywanie dystansu i stosowanie środków dezynfekujących. Liczba powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami w związku z COVID-19 wzrośnie od soboty z trzech do jedenastu. W czerwonej strefie znajdą się trzy powiaty, w żółtej – osiem.Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że nowych zakażeń jest więcej, ponieważ wróciliśmy do pracy. Nasza aktywność jest większa niż w okresie wakacyjnym – zaznaczył.


Wiceszef resortu zaapelował o przestrzeganie zaleceń związanych z epidemią.– Czekamy oczywiście na pojawienie się szczepionki przeciwko koronawirusowi. Myślę, że to jest ten moment, kiedy możemy przeciąć ten łańcuch epidemiologiczny. Jednak do tego momentu każdy z nas powinien tych zasad przestrzegać, a to także spowoduje to, że będzie mniej infekcji i zachorowań na grypę – powiedział wiceminister zdrowia.Obecnie żaden z powiatów nie jest w strefie czerwonej. Od jutra będą w niej powiaty: bytowski, kluczborski i milicki. Z kolei w żółtej strefie znajdą się powiaty: tatrzański, gostyński, nowotarski, aleksandrowski, głubczycki, myślenicki, kielecki i kartuski.


Lista powiatów objętych restrykcjami powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 18

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł