Portal Poniedziałek - 28 wrzesnia 2020 Libuszy, Wacławy, Wacława     "Na upływ czasu narzekają najpierw ci, którzy czynią z niego najgorszy użytek" - Jean de la Bruyere
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2020-08-01 Na czym polega refinansowanie pożyczki?

Refinansowanie pożyczki pozwala niezadowolonym klientom na zmianę banku w trakcie trwania umowy kredytowej. Jest to też dodatkowe koło ratunkowe dla osób z trudnościami w spłacie zadłużenia w wyznaczonym terminie. Poznaj szczegóły dotyczące tej usługi oraz dowiedz się, kto może z niej skorzystać.


Refinansowanie pożyczki – z czym to się je?


Refinansowanie zobowiązań kredytowych nadal nie jest w Polsce zbyt popularne. Wiele osób myli proces refinansowania z konsolidacją, a zdecydowanie nie są to tożsame usługi. Konsolidacja to połączenie wielu pomniejszych pożyczek w jeden dług, zaś refinansowanie polega na przeniesieniu danego zobowiązania do innego banku lub firmy-pożyczkodawcy. Proces ten polega na całkowitej spłacie pożyczki przez nowo wybraną instytucję na rzecz poprzedniej, w której pierwotnie ją zaciągnięto. Polacy wciąż rzadko korzystają z refinansowania w wypadku gotówkowych kredytów konsumenckich oraz kredytów hipotecznych. Znacznie popularniejsze jest refinansowanie pożyczek krótkoterminowych. Głównym powodem jest chęć przesunięcia terminu spłaty. Jest to o tyle wygodne, że nie wymaga zbyt wielu formalności. Proces jest bardzo prosty, chociażby w popularnym Net Credit istnieje możliwość złożenia wniosku o refinansowanie poprzez własne konto profilowe na ich stronie internetowej.


Usługa refinansowania pożyczki


Warto wiedzieć, że refinansowanie póki co nie jest typową usługą w polskim sektorze bankowym. Rozwiązanie to niesie ze sobą wiele korzyści, włącznie z oszczędnościami na wysokiej marży lub poprzez obniżenie miesięcznej raty. Jednak decyzja o tym, czy będziemy mogli przenieść nasze zobowiązanie do innej instytucji finansowej, zależy od indywidualnych decyzji analityków finansowych. W wielu sytuacjach może się to okazać niemożliwe, ponieważ nie będziemy w stanie znaleźć banku, który będzie zainteresowany naszym kredytem. W wypadku firm oferujących chwilówki – krótkoterminowe pożyczki pozabankowe – refinansowanie jest zwykle łatwo dostępne. Głównie zapobiega ono nieprzyjemnym sytuacjom spowodowanym problemami z terminową spłatą. Klient, aby nie narażać się na dodatkowe koszta za spóźnienie, a w dalszym czasie nieprzyjemne negocjacje z windykatorami, może wnioskować o refinansowanie. Jeśli decyzja będzie pozytywna, jego dług zostanie przeniesiony do innej firmy będącej zwykle partnerem finansowym przedsiębiorstwa, w którym zaciągnęliśmy zobowiązanie. Oczywiście będzie wiązało się to z dodatkowymi kosztami, ale i tak znacznie mniejszymi niż całości zadłużenia, konieczna do spłaty jednorazowo i natychmiast.

Silesian


 Aktualności
28/09 [TYLKO U NAS] Ks. bp T. Bronakowski: Abstynencja to wspaniały sposób na bezpieczne dotarcie do celu
28/09 UOKiK organizuje konkurs na najlepszą pracę magisterską
28/09 75. Sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ z udziałem Ojca Świętego Franciszka
27/09 Policja wraz z Episkopatem Polski zachęcają do noszenia odblasków
27/09 Agencja Fitch potwierdziła rating Polski na poziomie ,,A-"
27/09 [TYLKO U NAS] M. Skiba o działaniach środowisk LGBT w szkołach: Większość rodziców nie jest świadoma, że szkoła może być tak represyjna wobec dzieci. Jeśli będą świadomi, zabezpieczą je przed chorą ideologią
27/09 ,,Solidarność" chce modernizacji przemysłu zbrojeniowego
24/09 Jak właściwie serwisować maszyny, aby jak najdłużej utrzymać je we właściwym stanie technicznym?
 Duchowość, Religia, Kościół
28/09 Potęga skruchy
28/09 Czy można nieustannie się modlić?
28/09 PSOŻC o wyznaczeniu terminu rozprawy TK ws. tzw. aborcji eugenicznej
27/09 Ten, który uciekł: Arseniusz
27/09 Psalm 2. Tajemnica Boskiej chwały


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł