Portal Wtorek - 14 lipca 2020 Kamili, Kamila, Marcelego     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2020-05-28 Wyjątkowe świadectwo mamy. ,,Zostałam zaproszona do współpracy z Bogiem"

„Zachęcam młode dziewczyny, żeby się nie bały dawać siebie; nie bały się wchodzić w ten piękny plan, jakim jest przekazywanie życia” – mówi pani Iwona, mama dwanaściorga dzieci, w rozmowie z redakcją newsową Telewizji Trwam.


Iwona Wysocka jest mamą dwanaściorga dzieci, w tym naszej redakcyjnej koleżanki Asi, którą na co dzień można spotkać m.in. w prognozie pogody i „Informacjach Dnia”.


Jak mówi pani Iwona, macierzyństwo jest dla niej powołaniem, ale i wybraniem.Zawsze czułam się zaproszona do współpracy z Bogiem, Stwórcą, którego uważam za dawcę życia. I dlatego mogłam otworzyć się na życie aż dwanaście razy. Mamy dwanaścioro dzieci – podkreśla pani Iwona.Pytana o to, czym jest macierzyństwo, odpowiada, że to dawanie siebie, poświęcenie się. Tłumaczy, że choć bycie mamą eksploatuje, to przede wszystkim uczy miłości.Uczy prawdziwej miłości; tej, za którą każdy tęskni. Każdy chce być kochany bezwarunkowo. I to, że mi Pan Bóg dał taką możliwość, że mogę służyć jako mama, jest wielkim darem. I traktuję to właśnie w taki sposób, jako dar – dodaje.Wielu młodym dziewczynom towarzyszy dziś lęk przed byciem mamą. Pani Iwona podkreśla, że rozumie ten lęk. I to nawet lepiej niż inni. Dodaje, że oczywiście, macierzyństwo to jest odpowiedzialność, wyrzekanie się swoich marzeń, pragnień. Nie zawsze można realizować się jako kobieta w taki sposób, jakby się chciało.


Mimo to, pani Iwona zachęca młode dziewczyny, by się nie bały. Dodaje, że sama mogła liczyć – jako mama – na ogromne wsparcie. I męża, i Pana Boga. Podkreśla, że w tym zadaniu, bycia mamą dla dwanaściorga dzieci, nie została nigdy sama.Ja mam takiego męża, który mnie zawsze wspierał, pomimo, że pracował, bo musiał utrzymywać tę rodzinę. Ale też pomagał mi, wstawał w nocy, kiedy dzieci były chore. Kąpał dzieci, przewijał, pomagał przy obiedzie niedzielnym. […] Całe to nasze powołanie opieraliśmy jednak zawsze o pomoc Ducha Świętego, o Pana Boga, który dawał nam siły. Wtedy, kiedy jakoś było trudniej, np. kiedy mąż stracił pracę, zawsze doświadczaliśmy tej opieki, nigdy nam niczego nie zabrakło – mówi Iwona Wysocka.To w Panu Bogu rodzina państwa Wysockich zawsze pokładała nadzieję.Zachęcam młode dziewczyny, żeby się nie bały dawać siebie; nie bały się wchodzić w ten piękny plan, jakim jest przekazywanie życia – dodaje pani Iwona.Nowonarodzone dziecko uczy nas miłości – podkreśla mama dwanaściorga dzieci. I dodaje, że takie dziecko jest zupełnie bezradne, zdane tylko na nas. To piękne doświadczenie – podsumowała.


radiomaryja.pl/ TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 26

mj

 Aktualności
14/07 Europejski nakaz aresztowania za alimenty
14/07 [TYLKO U NAS] Min. Z. Ziobro: Jeśli nie podejmiemy realnych działań, będziemy mieć w Polsce Dublin albo sytuację, która jest na Malcie
14/07 Koalicja Obywatelska będzie podważać decyzję Polaków?
14/07 Kontrowersje wokół unijnego pakietu mobilności. Nowe regulacje uderzają w polskich przewoźników drogowych
14/07 Walka z depresją
14/07 Pierwsza dama apeluje o szacunek
13/07 PILNE! Andrzej Duda wygrał wybory. Zdobył 51,21 procent głosów. PKW twierdzi, że wynik wyborów już się nie zmieni
13/07 Najnowsze dane dotyczące frekwencji
13/07 Uwaga na oszustów
13/07 W Warszawie może powstać siedziba Europejskiego Centrum dot. Cyberbezpieczeństwa
13/07 ,,K. Wojtyła od-czytany" - projekt Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach
13/07 Fiskus przypomina czego nie można przywozić do Polski
13/07 Akcja ,,Tornister Pełen Uśmiechów" - dzieci otrzymają komputery do nauki zdalnej
13/07 Wzrost w branży sprzedaży bezpośredniej
 Duchowość, Religia, Kościół
14/07 Czy jest to winą człowieka, że nie rozumie?
13/07 [TYLKO U NAS] Ks. bp T. Bronakowski: Człowiek stworzony przez Boga nie jest ukończonym dziełem Mistrza. By być osobowością ciekawą, piękną trzeba pracować nad swym życiem
13/07 ,,Reguła" św. Benedykta i jego żywot


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł