Portal Czwartek - 28 maja 2020 Augustyna, Ingi, Jaromira      "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2020-03-24 Co Pan Bóg chce nam powiedzieć w obecnej sytuacji koronawirusa?

Homilia ks. Witold Głuszek

22.03.2020 r, IV Niedziela Wielkiego Postu


Co Pan Bóg chce nam powiedzieć w obecnej sytuacji koronawirusa?


Po pierwsze – jest to ostrzeżenie, że nie wolno walczyć z Panem Bogiem. Walka z Panem Bogiem, to uprawianie magii, okultyzmu i odwoływanie się do duchów i wierzenie w zabobony, talizmany i czerwone kolory, gdy się wierzy, że chronią przed złem, wróżki itp., bo jest to grzech przeciw I przykazaniu Bożemu. Po drugie – jest to ostrzeżenie, że nie wolno walczyć z naturą. Walka z naturą, to zabijanie dzieci nienarodzonych, zmienianie płci, manipulacje genetyczne, okaleczenie ciała przez tatuaże, ideologia LGBT itp. Po trzecie – jest to ostrzeżenie, że nie wolno walczyć z Kościołem, prześladować, zakłamywać, oczerniać, ośmieszać kapłanów, siostry zakonne i ludzi autentycznie wierzących, szczerych i oddanych pracy w Kościele. Czasem jest i tak, jak wczoraj powiedział ks. Tadeusz Rydzyk: w niedzielę idą do kościoła, a cały tydzień żyją nienawiścią do księdza. Jak chcemy być wolni od epidemii, to nie walczymy ani z Panem Bogiem, ani z naturą, ani z Kościołem.


Teraz zastanówmy się jak mamy żyć? Mamy żyć Chrystusem, a nie korona wirusem. Jezus nas kocha. Pan Jezus niczego złego nie chce, tylko daje znaki nawrócenia, gdy widzi, że ludzie tracą zbawienie i sami się krzywdzą. Pan Jezus kształci nas i chce nas nauczyć mądrości. Mówi do nas: To nie ja was karzę, ale to wy sami karzecie się przez to, że źle postępujecie. Czy Pan Bóg nie leczy naszej ślepoty duchowej smarując nam oczy błotem korona wirusa? W Ewangelii słyszeliśmy: Pan Jezus robi błoto ze śliny, nakłada ślepemu na oczy i poleca mu obmyć się w sadzawce Siloe. On poszedł, obmył się i przejrzał. [J 9,6-7] Refleksja: Pan Bóg nałożył na oczy naszej duszy błoto koronawirusa, a teraz poleca obmyć się w szczerej spowiedzi i prawdziwie się nawrócić, czyli widzieć wszystko w prawdzie i żyć tylko na chwałę Boga. Pan Bóg chce przeprowadzić dezynfekcję naszych dusz.


Co powiedzieć Panu Jezusowi? O Jezu, zawierzam się Tobie, Ty się tym zajmij! A Jezus mówi do nas: Dlaczego wpadacie w zamęt, niepokojąc się? Zostawcie Mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko uspokoi się. Powiadam wam, że naprawdę każdy akt prawdziwego, pełnego, całkowitego zawierzenia się Mnie, sprawi to, czego pragniecie i rozwiązuje najtrudniejsze sytuacje.


A wczorajsze Słowo Boże powiedziało nam: Chodźcie, powróćmy do Pana! On nas zranił i On też uleczy, On to nas pobił, On ranę zawiąże. Po dwu dniach przywróci nam życie, a dnia trzeciego nas dźwignie i żyć będziemy w Jego obecności. Dołóżmy starań, aby poznać Pana; Jego przyjście jest pewne jak świt poranka, jak wczesny deszcz przychodzi On do nas, i jak deszcz późny, co nasyca ziemię [Oz 6,1-3]. Amen.


Źródło: jp2w.pl,


 

mj

 Aktualności
28/05 Ruszyła akcja ,,Kupuję NaSze Produkty"
28/05 Kolejna obstrukcja marszałka Senatu ws. wyborów prezydenckich
28/05 Za niecałe dwa tygodnie maturzyści napiszą egzamin dojrzałości
28/05 Komunistyczne zbrodnie bez kary? Apel ws. nowelizacji ustawy o IPN
28/05 Bruksela po raz kolejny naciska ws. reformy sądownictwa w Polsce
27/05 Polska broni rodziny i zwalcza przemoc domową bez ideologii gender przemycanej w Konwencji Stambulskiej
27/05 Rzecznik Min. Zdrowia: Luzowanie obostrzeń nie spowodowało wzrostu zakażeń koronawirusem
27/05 Oświatowa ,,Solidarność": Przepisy dotyczące prowadzenia konsultacji z uczniami są nieścisłe
 Duchowość, Religia, Kościół
28/05 Wyjątkowe świadectwo mamy. ,,Zostałam zaproszona do współpracy z Bogiem"
28/05 [TYLKO U NAS] Ks. prof. D. Oko: Każdy człowiek ma godność. Każdego trzeba szanować, także księdza. Najgorsi wrogowie Kościoła chcą postawić równość ksiądz = pedofil
27/05 Solidarni z Misją. Pomoc Kościołowi w Potrzebie wraz z Fundacją o. Werenfrieda zaprasza ludzi dobrej woli do kampanii ,,Maseczka dla misjonarza"


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł