Portal Wtorek - 7 kwietnia 2020 Donata, Herminy, Rufina     "Szukać prawdy, kochać piękno, chcieć dobra, czynić najlepsze - to zadanie i cel człowieka". Moses Mendelssohn
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2020-02-19 Nawyki, które polskiemu przedsiębiorcy pomogą zarobić miliony! Czyli: myśl, co chcesz osiągnąć i dbaj o jakość tłumaczenia

Wpisujemy w Google hasło „nawyki warte miliony”, pokazuje się nam 7 850 000 wyników! Robimy dokładnie to samo, ale w wyszukiwarce internetowej wstukujemy „how to become a millionaire” i przed naszymi oczami pojawia się 98 800 000 w stylu „8 tips to become a millionaire this Year”, „10 steps to become a millionaire in 5 years (or Less)” czy „10 money rulet that helpem me become a millionaire At 28”. Każdy z nas chciałby posiąść wiedzę, umiejętności i przede wszystkim nawyki, które doprowadzą nas do zostania milionerem. Powstało tysiące publikacji książkowych, naukowych opracowań i miliony artykułów w sieci, które starają się rozgryźć ten temat, dać wskazówki, pokazać „jak robić, aby się dorobić” czy „jaki powinieneś być”. Tylko jak w tym wszystkim znaleźć właściwą drogę…?


Pomyśl o swoich nawykach


Znasz książkę „Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo”? Choć nie jest to polska publikacja powołujemy się na nią, ponieważ to, co stanowi fundament sukcesu jest czymś ponad wszelkimi podziałami i różnicami.


Brian Tracy, który jest jej autorem, zwraca uwagę na potęgę nawyku. Mówi wprost: „jesteś tym, co robisz”. We wstępie napisał przywołanego tytułu napisał:


Bodaj najważniejszym odkryciem psychologii sukcesu jest to, które mówi, że 95% tego, co myślisz, czujesz, robisz i osiągasz jest skutkiem nawyku” („Nawyki warte miliony”, Brian Tracy, str. 16).


Biznes, sukces i wysokiej klasy tłumaczenia hiszpańskiego + nawyki warte miliony


Osoba, która chce wspiąć się na sam szczyt w swojej branży, musi doceniać potężną siłę nawyku – a także rozumieć, że tym, co buduje każdy nawyk, jest praktyka. Musi szybko zrywać z nawykami, które mogą ją zniszczyć – i wdrażać te praktyki, dzięki którym odniesie upragniony sukces”. (J. Paul Getty)


Podziwiamy Briana Tracy’ego za to, że to jeden z tych milionerów, który zbudował swoją fortunę od zera. Powołujemy się dziś na niego, ponieważ dosłownie na tacy podaje nam cenne pomysły, uwagi, strategie czy idee, które wręcz aż się proszą o praktyczne zastosowanie tej wiedzy. Mając narzędzia, można skutecznie działać.


Myśl jak przedsiębiorca


Brian Tracy twierdzi, że to, co charakteryzuje myślenie najbogatszych ludzi, to szybkość i elastyczność.


Anthony Robbins, człowiek-legenda, o którym mówi się, że osiągnął szczyty możliwości wnikania w ludzką psychikę w książce „Obudź w sobie olbrzyma… i miej wpływ na całe swoje życie – od zaraz!” przedstawia formułę sukcesu.


Na czym polega formuła sukcesu?


Nie osiągniesz zupełnie niczego, jeśli: 1. Nie zdecydujesz jasno, jakiemu celowi całkowicie się poświęcisz.

 2. Nie znajdziesz w sobie woli do podjęcia wszelkich możliwych działań.

 3. Nie będziesz ciągle obserwować, które z twoich działań się sprawdzają, a które nie.

 4. Nie będziesz zmieniać swoich działań tak długo, jak długo nie osiągniesz celu, wykorzystując do tego wszystko, co po drodze podsuwa ci życie(„Obudź w sobie olbrzyma”, Anthony Robbins, str. 50).


My dodalibyśmy do tej listy jeszcze jedną rzecz: nie osiągniesz sukcesu na rynku zagranicznym bez wysokiej klasy tłumaczenia hiszpańskiego lub /i innego języka.


Nawyki największych biznesmenów


A teraz konkrety. Przedstawiamy nawyki największych biznesmenów, które według Briana Tracy’ego stanowią o ich sile i potędze.  1. Wszystko starannie planuj.

 2. Zanim przejdziesz do działania skup się na zgromadzeniu wszystkiego, co jest Ci potrzebne.

 3. Zatrudniaj odpowiednie osoby. „Aż 95% Twojego sukcesy jako przedsiębiorcy lub dyrektora zależy od osób, które zatrudniasz, żeby pracowały z Tobą, albo w Twoim zespole. Najlepsze firmy mają najlepszych ludzi” („Nawyki warte miliony”, Brian Tracy, str. 160).

 4. Przekazuj odpowiednie obowiązki odpowiednim ludziom i we właściwy sposób.

 5. Zawsze trzymaj rękę na pulsie.

 6. Mierz wyniki po to, aby inni dokładnie wiedzieli, czego od nich oczekujesz.

 7. Na bieżąco informuj pracowników o stanie firmy.


Dorzucimy jeszcze, że w przypadku każdego przedsiębiorcy, który działa lub zamierza działać na rynkach zagranicznych liczy się także wysokiej klasy tłumaczenie hiszpańskiego lub innego języka i lokalizacja. Stąd renomowany dostawca to filar skutecznych działań i osiągnięcia sukcesu.


Podglądamy polskich przedsiębiorców


Warto być nosicielem wirusa pasji życia i warto znaleźć się w polu działania takich wirusów roznoszonych przez innych. Rozejrzyj się dookoła. Poszukaj takich nosicieli.” („Pełna moc życia”, Jacek Walkiewicz, str. 93)


Od jakiegoś czasu na YouTube, na kanale Roberta Gryna, biznesmena i właściciela firmy Codewise, możemy posłuchać polskich przedsiębiorców, którzy dorobili się milionów. Wśród jego gości byli m.in.: • Mariusz Król (founder Wolf Group),

 • Paweł Szwajkowski (Founder Planteon.pl),

 • Dawid Zieliński (Founder and CEO at Columbus Energy SA).


Dlaczego o tym piszemy? Warto słuchać, podpatrywać i śledzić nawyki tych, którzy już doszli daleko. Oczywiście miejsc w sieci wokół nas, gdzie wirtualnie i na żywo można „spotkać się” z przedsiębiorcami jest o wiele więcej. Zawsze jednak warto mieć z nimi kontakt, aby dowiedzieć się, jak doszli do miejsca, w którym się teraz znajdują.


I na końcu jeszcze o czymś, na co obecnie zwraca uwagę coraz więcej przedsiębiorców. Wśród nawyków, które warto i należy sobie zaszczepić jest dbałość o wysokiej klasy tłumaczenia hiszpańskiego i /lub innych języków. To ważny element wszystkich działań na rynkach zagranicznych, które są zakończone sukcesem.


Artykuł powstał przy współpracy z biurem tłumaczeń realizującym tłumaczenia hiszpańskie: https://supertlumacz.pl/tlumaczenia-hiszpanski/


 

Silesian


 Aktualności
07/04 Prezydent zachęca do Polaków do udziału w akcji ,,Kupuj świadomie produkt polski"
07/04 Siostry Benedyktynki w dramatycznej sytuacji. Ich los zależy od wsparcia dobroczyńców
07/04 Program ,,Kultura w sieci" - rusza nabór wniosków
07/04 Sekretarz Episkopatu: Tegoroczny Wielki Tydzień szczególną zachętą do wiary i nadziei
07/04 [TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Przedstawienie raportu ws. katastrofy smoleńskiej odbędzie się później, ale jest on gotowy
06/04 [TYLKO U NAS] Prof. G. Kucharczyk: Więzi rodzinne po raz kolejny okazały się najpewniejszą tarczą antykryzysową
06/04 Eksperci żywienia zachęcają do jedzenia warzyw i owoców dla zwiększenia odporności
06/04 W czasie pandemii koronawirusa szczególnie uważajmy na zaciągane kredyty
 Duchowość, Religia, Kościół
07/04 [TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba: Wielki Post, epidemia i czas kwarantanny to szansa, żeby uzmysłowić sobie, kto jest Stwórcą świata i do kogo idziemy
06/04 Przewodniczący Episkopatu w orędziu: Obecny czas jest dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł