Portal Poniedziałek - 24 lutego 2020 Boguty, Bogusza, Macieja      "Prawdziwym schronieniem dla czlowieka jest drugi człowiek". Przysłowie irlandzkie
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2020-01-19 Ferie zimowe czasem liczniejszych kontroli placówek przez Państwową Inspekcję Sanitarną

Na dwutygodniową przerwę w nauce udali się dziś uczniowie z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Przerwa od zajęć szkolnych to czas wzmożonych kontroli placówek, do których dzieci i młodzież udają się na wypoczynek. Warunki baz rekreacyjnych sprawdza m.in. Państwowa Inspekcja Sanitarna.


 


Tydzień temu jako pierwsi w tym roku rozpoczęli je uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.


W czasie ferii Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi wzmożone kontrole miejsc wypoczynku uczniów w całej Polsce. Nadzór w zakresie sanitarno-higienicznym sprawowany jest w placówkach zgłoszonych do kuratoriów oświaty.


Wszystkie zgłoszone miejsca wypoczynku są poddawane przynajmniej jednej kontroli – mówi Joanna Biowska z toruńskiego Sanepidu.– Jako Inspekcja Sanitarna sprawdzamy warunki sanitarno-higieniczne przebywania dziecka czy bazę żywieniową, jeśli jest placówka, która zapewnia posiłki. Są jeszcze kwestie bezpieczeństwa: właściwa liczba opiekunów, opieka pielęgniarka, lekarska itd. Prowadzenie takiej placówki to zbyt odpowiedzialna funkcja, żeby pozwolić sobie na jakieś nieprawidłowości, ale jednak drobne nieprawidłowości mogą się zdarzyć. Najczęściej dotyczą one bazy żywieniowej – wskazuje Joanna Biowska.Szczegółowe informacje na temat organizatora oraz miejsca wypoczynku można znaleźć na stronie internetowej wypoczynek.men.gov.pl.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj

 Aktualności
24/02 Od marca startuje Platforma Żywnościowa - giełda obrotu towarami rolno-spożywczymi
24/02 [TYLKO U NAS] Ks. bp T. Bronakowski: Wobec dramatycznych problemów związanych z nadużywaniem alkoholu modlimy się o łaskę trzeźwości dla wszystkich Polaków
24/02 [[TYLKO U NAS] Prof. P. Jaroszyński: Jedną z postaci, do których powinniśmy ciągle nawiązywać, jest ks. Piotr Skarga
23/02 P. Mucha: Bliskość z Polakami, otwarte spotkania z mieszkańcami to znak rozpoznawczy prezydenta A. Dudy
23/02 Francuskie miasto zawiesza współpracę z Kraśnikiem z powodu dekretu o ,,strefie wolnej od LGBT"
23/02 Bruksela: Unijni liderzy nie porozumieli się w kwestii nowego budżetu
23/02 Prof. E. Łon: Warto być patriotą gospodarczym
23/02 Sztab wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z premedytacją rozprowadza fake newsy na temat szpitala w Łowiczu
 Duchowość, Religia, Kościół
24/02 Fundacja Haart Kenya i Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie chcą pomóc ofiarom handlu ludźmi
23/02 Nasze problemy, niejednokrotnie poważne, można rozwiązać na osiem złych sposobów
23/02 Abba Kronios: ,,Moim zdaniem trzeba się powstrzymywać od wszelkich spraw światowych i oddawać się cielesnej ascezie, i starać się ze wszystkich sił pamiętać o wyjściu z ciała i o sądzie Bożym"


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł