Portal Poniedziałek - 24 lutego 2020 Boguty, Bogusza, Macieja      "Prawdziwym schronieniem dla czlowieka jest drugi człowiek". Przysłowie irlandzkie
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2020-01-17 Praga: Premier M. Morawiecki bierze udział w spotkaniu szefów rządów państw V4

W Pradze trwa spotkanie szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej z udziałem kanclerza Austrii Sebastiana Kurza. Polskę reprezentuje premier Mateusz Morawiecki.


Wśród tematów spotkania znalazły się kwestie wieloletniego budżetu Unii Europejskiej, migracji, polityki rozszerzenia Wspólnoty oraz Europejski Zielony Ład.


Punktualnie o 10.00 szefowie rządów złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Palacha. Dziś mija 51. rocznica jego samospalenia w proteście przeciwko agresji wojsk sowieckich.


Premier Mateusz Morawiecki zwrócił w tym kontekście uwagę na to, z jakim poświęceniem Polacy, Czesi i Węgrzy walczyli z okupacją sowiecką po II wojnie światowej.


Podkreślił też, że smutne jest to, że dzisiaj władza rosyjska czasami stara się odtworzyć stalinowską wersję historii.– My będziemy temu na pewno bardzo mocno przeciwdziałać. Wiemy, kto był po stronie wolności; wiemy, że nasi żołnierze Armii Krajowej, którzy wyzwalali bardzo często razem z Armią Czerwoną – takie były losy końcówki, takie były czasy pod koniec II wojny światowej – wyzwalali Polskę. Oczywiście przy ogromnym wsparciu wówczas Armii Czerwonej, przy kluczowej roli Armii Czerwonej, ale jednak wiemy też, jakie były losy żołnierzy Armii Krajowej, którzy byli wówczas mordowani, wsadzani do więzień, wywożeni na Syberię i do łagrów. O tym nie tylko nie możemy zapomnieć, ale to jest prawdziwa historia Polski po II wojnie światowej – mówił Mateusz Morawiecki.Spotkanie w Pradze podzielone jest na dwie części. Rano rozpoczęło się w gronie szefów rządów V4, a następnie do premierów dołączy kanclerz Austrii.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj

 Aktualności
24/02 Od marca startuje Platforma Żywnościowa - giełda obrotu towarami rolno-spożywczymi
24/02 [TYLKO U NAS] Ks. bp T. Bronakowski: Wobec dramatycznych problemów związanych z nadużywaniem alkoholu modlimy się o łaskę trzeźwości dla wszystkich Polaków
24/02 [[TYLKO U NAS] Prof. P. Jaroszyński: Jedną z postaci, do których powinniśmy ciągle nawiązywać, jest ks. Piotr Skarga
23/02 P. Mucha: Bliskość z Polakami, otwarte spotkania z mieszkańcami to znak rozpoznawczy prezydenta A. Dudy
23/02 Francuskie miasto zawiesza współpracę z Kraśnikiem z powodu dekretu o ,,strefie wolnej od LGBT"
23/02 Bruksela: Unijni liderzy nie porozumieli się w kwestii nowego budżetu
23/02 Prof. E. Łon: Warto być patriotą gospodarczym
23/02 Sztab wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z premedytacją rozprowadza fake newsy na temat szpitala w Łowiczu
 Duchowość, Religia, Kościół
24/02 Fundacja Haart Kenya i Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie chcą pomóc ofiarom handlu ludźmi
23/02 Nasze problemy, niejednokrotnie poważne, można rozwiązać na osiem złych sposobów
23/02 Abba Kronios: ,,Moim zdaniem trzeba się powstrzymywać od wszelkich spraw światowych i oddawać się cielesnej ascezie, i starać się ze wszystkich sił pamiętać o wyjściu z ciała i o sądzie Bożym"


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł