Portal Poniedziałek - 20 stycznia 2020 Fabioli, Miły, Sebastiana     "Czcesz być szczęśliwym? Naucz się przedtem cierpieć" - Iwan Turgieniew
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2020-01-14 Ks. prof. W. Chrostowski: Nie było dotychczas tak silnych ataków na celibat

Nie było dotychczas tak silnych ataków na celibat. Właśnie przypomnienie wartości celibatu, jego potrzeby we współczesnym świecie, wskazanie na jego ofiarniczy charakter, jest bardzo potrzebny – wskazał ks. prof. Waldemar Chrostowski. Odniósł się w ten sposób do treści nowej książki „Z głębi naszych serc”, którą napisali wspólnie Benedykt XVI i ks. kard. Robert Sarah.


Emerytowany papież Benedykt XVI i ks. kard. Robert Sarah stanęli w obronie celibatu kapłanów i jego wartości. Fragmenty wspólnej książki pt. „Z głębi naszych serc”, która ukaże się w najbliższą środę, opublikował dziś francuski dziennik „Le Figaro”.


Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów oraz Benedykt XVI podkreślają, że „nie jest możliwa jednoczesna realizacja dwóch powołań”.


Należy zatem, jak wskazał emerytowany papież, „zrezygnować ze wszystkich kompromisów”. Z kolei ks. kard. Sarah tłumaczył wprost: „Nie możemy proponować kapłanów drugiej kategorii”.


Benedykt XVI przypomina też wielkie znaczenie celibatu. Jest „niezbędny, aby nasza droga ku Bogu mogła pozostać fundamentem naszego życia” – dodał.


To bardzo ważny i potrzebny głos, w pilnej sprawie. Nie było dotychczas tak silnych ataków na celibat – ocenił ks. prof. Waldemar Chrostowski.– Właśnie przypomnienie wartości celibatu, jego potrzeby we współczesnym świecie, wskazanie na jego ofiarniczy charakter, bo ten jest wyraźnie widoczny, że on jest bardzo potrzebny. Jest on bardzo potrzebny kapłanom, którzy żyjąc w celibacie, powinni za każdym razem zyskać bardzo silną motywację, że życie które prowadzą, postawa w której trwają, że jest Kościołowi potrzebna. Właśnie w tym utwierdza ich najnowsza książka, rozważania, refleksja Benedykta XVI i ks. kard. Roberta Saraha – powiedział biblista.Emerytowany papież i ks. kard. Sarah tłumacząc intencje książki, zaznaczyli, że podzielili się swym „zaniepokojeniem” „w duchu miłości i jedności Kościoła”.


Opinia Benedykta XVI na temat celibatu zawarto w książce trzy miesiące po synodzie na temat Amazonii, gdzie większość księży biskupów na zakończenie obrad poparło możliwość wyświęcania na księży żonatych stałych diakonów. Wywołało to protesty m.in. środowisk katolickich.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj

 Aktualności
20/01 Rząd pracuje nad strategią demograficzną
20/01 [TYLKO U NAS] Dr L. Pietrzak: Wiele dzieł sztuki skradzionych Polsce podczas II wojny światowej jest w prywatnych niemieckich kolekcjach
20/01 Fundacja Pomocy Humanitarnej ,,Redemptoris Missio" organizuje akcję, niosącą pomoc niesłyszącym kameruńskim dzieciom
19/01 Polscy senatorowie sprzeciwiają się zakłamywaniu historii przez Rosję
19/01 [TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz o dyskusji wokół ochrony życia nienarodzonych: Odmówienie człowiekowi człowieczeństwa ze względu na arbitralnie ustalone kryteria rozwoju jest znakiem totalitaryzmu
19/01 Ferie zimowe czasem liczniejszych kontroli placówek przez Państwową Inspekcję Sanitarną
19/01 Problem nadwagi wśród Polaków. Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić podatek cukrowy
 Duchowość, Religia, Kościół
20/01 Zadanie firmy a sens życia / Firma i jej sens
20/01 Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
19/01 Serce pustyni, czyli spójrz na samego siebie / odcinek 3
19/01 Bóg wyrzucony z Kościoła i obecny wśród wykluczonych - czy to jest stan współczesnego Kościoła?
10/01 Osiem złych myśli i jak sobie z nimi radzić? Pobierz darmowego audiobooka


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł