Portal Środa - 3 czerwca 2020 Anatola, Leszka, Tamary      "Nie bój się tego, co nowe - chociaż ci mily spokój". Tytus Carus Lukrecjusz
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2020-01-14 Ks. prof. W. Chrostowski: Nie było dotychczas tak silnych ataków na celibat

Nie było dotychczas tak silnych ataków na celibat. Właśnie przypomnienie wartości celibatu, jego potrzeby we współczesnym świecie, wskazanie na jego ofiarniczy charakter, jest bardzo potrzebny – wskazał ks. prof. Waldemar Chrostowski. Odniósł się w ten sposób do treści nowej książki „Z głębi naszych serc”, którą napisali wspólnie Benedykt XVI i ks. kard. Robert Sarah.


Emerytowany papież Benedykt XVI i ks. kard. Robert Sarah stanęli w obronie celibatu kapłanów i jego wartości. Fragmenty wspólnej książki pt. „Z głębi naszych serc”, która ukaże się w najbliższą środę, opublikował dziś francuski dziennik „Le Figaro”.


Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów oraz Benedykt XVI podkreślają, że „nie jest możliwa jednoczesna realizacja dwóch powołań”.


Należy zatem, jak wskazał emerytowany papież, „zrezygnować ze wszystkich kompromisów”. Z kolei ks. kard. Sarah tłumaczył wprost: „Nie możemy proponować kapłanów drugiej kategorii”.


Benedykt XVI przypomina też wielkie znaczenie celibatu. Jest „niezbędny, aby nasza droga ku Bogu mogła pozostać fundamentem naszego życia” – dodał.


To bardzo ważny i potrzebny głos, w pilnej sprawie. Nie było dotychczas tak silnych ataków na celibat – ocenił ks. prof. Waldemar Chrostowski.– Właśnie przypomnienie wartości celibatu, jego potrzeby we współczesnym świecie, wskazanie na jego ofiarniczy charakter, bo ten jest wyraźnie widoczny, że on jest bardzo potrzebny. Jest on bardzo potrzebny kapłanom, którzy żyjąc w celibacie, powinni za każdym razem zyskać bardzo silną motywację, że życie które prowadzą, postawa w której trwają, że jest Kościołowi potrzebna. Właśnie w tym utwierdza ich najnowsza książka, rozważania, refleksja Benedykta XVI i ks. kard. Roberta Saraha – powiedział biblista.Emerytowany papież i ks. kard. Sarah tłumacząc intencje książki, zaznaczyli, że podzielili się swym „zaniepokojeniem” „w duchu miłości i jedności Kościoła”.


Opinia Benedykta XVI na temat celibatu zawarto w książce trzy miesiące po synodzie na temat Amazonii, gdzie większość księży biskupów na zakończenie obrad poparło możliwość wyświęcania na księży żonatych stałych diakonów. Wywołało to protesty m.in. środowisk katolickich.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj

 Aktualności
03/06 Wraca ruch lotniczy
03/06 Trwają prace nad nowelizacją ustawy o IPN, by zbrodnie komunistyczne nie uległy przedawnieniu
03/06 Przed wakacjami nie będzie powrotu do szkół na tradycyjne zajęcia
03/06 [TYLKO U NAS] Prof. G. Kucharczyk: Epidemia ujawniła głęboki kryzys wiary. Jesteśmy na krawędzi utraty poczucia sacrum wobec najważniejszego sakramentu Kościoła
02/06 Nagonka na ministra zdrowia
02/06 [TYLKO U NAS] Prezydent RP do oo. redemptorystów z Torunia: Dziękuję przede wszystkim za dzieła, które budują polski patriotyzm i pamięć o tych, którzy byli bohaterami najstraszniejszych czasów
02/06 [TYLKO U NAS] Prezydent A. Duda: Bardzo wielu rodaków odczuło, że rodzina znalazła się na pierwszym miejscu zainteresowania polskich władz w ciągu ostatnich 5 lat i dla mnie też to było ogromnie ważne
02/06 Czas pielgrzymowania do Królowej Polski
 Duchowość, Religia, Kościół
03/06 Red. M. Rutkowska w ,,Naszym Dzienniku": Czy Kościół, dając tak szerokie pole do działania środowiskom lewicowym, własnymi rękami nie kręci bicza na swoją głowę?
02/06 Odrodzenie wspólnoty Kościoła po epidemii


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł