Portal Czwartek - 2 kwietnia 2020 Franciszka, Malwiny, Władysława     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2020-01-14 Ambasador Marek Magierowski będzie reprezentował Polskę na Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie

Polskę na Światowym Forum Holokaustu będzie reprezentował ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski – poinformował wiceminister kultury Jarosław Sellin w Radiu Maryja podczas „Rozmów niedokończonych”. Polityk z zadowoleniem przyjął decyzję prezydenta Polski o rezygnacji z udziału w spotkaniu w Jerozolimie. Andrzej Duda nie mógłby tam zabrać głosu.


Wydarzenie współorganizuje fundacja, która jest kierowana przez osobę z bliskiego otoczenia prezydenta Rosji Władimira Putina. Podczas wydarzenia planowane są wystąpienia przedstawicieli Moskwy, Berlina czy Paryża.


Wiceminister kultury Jarosław Sellin powiedział na antenie Radia Maryja, że konieczna jest reprezentacja Polski w Jerozolimie, aby reagować na wypowiedzi władz Rosji.– Połowa ofiar Holokaustu to byli obywatele polscy i prezydent, który miał tam przyjechać, nie miałby prawa zabrać głosu? Dobrze, że go nie będzie, natomiast oczywiście będzie ambasador Polski w Izraelu pan Marek Magierowski, bo być trzeba chociażby po to, żeby móc szybko raportować i reagować na to, co się tam będzie mówiło. Będziemy mogli oczywiście zareagować w inny sposób niekoniecznie będąc tam na miejscu i zabierając głos jako głowa państwa i reagować na to co prawdopodobnie będzie tam wygadywał Putin, bo prawdopodobnie on się nastawia na całoroczny – w roku 2020 – spór o historię. Mamy przecież okrągłą rocznicę mordu w Katyniu i wojny z bolszewikami – powiedział wiceminister Jarosław Sellin.Światowe Forum Holokaustu w Jerozolimie odbędzie się 23 stycznia. Cztery dni później Polska organizuje obchody 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz. Do naszego kraju przyjedzie ponad dwudziestu przywódców państw. Zaplanowano wystąpienie prezydenta Andrzej Dudy.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj

 Aktualności
02/04 Ministerstwo Zdrowia zachęca do zostania e-pacjentem
02/04 Samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie na sprzęt elektroniczny dla uczniów
02/04 [TYLKO U NAS] J.M. Jackowski: Opozycji, przy procedowaniu tarczy antykryzysowej, próbuje się przedstawić jako znawca ekonomii
02/04 Misjonarz na Post. Koronawirus dotyka także krajów misyjnych
01/04 ZUS dokonał pierwszych wypłat tzw. trzynastek dla emerytów
01/04 Premier ogłosił kolejne decyzje dotyczące obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa
01/04 Rusza akcja modlitewna za ministra zdrowia i służbę zdrowia
01/04 Na całym świecie z dnia na dzień rośnie liczba zachorowań i zgonów z powodu koronawirusa
01/04 [TYLKO U NAS] A. Trzcińska z WOT: Pilnujmy siebie nawzajem. Nawet jeżeli właściciel sklepu nie pilnuje liczby osób w środku w danym momencie - sami się wycofajmy i poczekajmy przed drzwiami
31/03 Pozycjonowanie stron - na czym polega i dlaczego warto?
 Duchowość, Religia, Kościół
02/04 Ks. M. Markiewicz IBP: Kielich życia, nie śmierci
02/04 [TYLKO U NAS] Ks. prof. J. Machniak: Wymuszone rekolekcje koronawirusa, to zachęta do tego, aby odkryć serce Boga w sercu człowieka, aby odpowiedzieć na wezwanie ,,Pójdź za mną"
01/04 List ks. abp. M. Jędraszewski ze wskazaniami duszpasterskimi na ostatni etap Wielkiego Postu


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł