Portal Sobota - 14 grudnia 2019 Alfreda, Izydora, Zoriny     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-12-03 Rusza kampania ABW - ,,4U'

Centrum Prewencji Terrorystycznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego rusza z kampanią społeczną „4U”. Inicjatywa ma edukować, jak zachować się w przypadku wystąpienia ataku terrorystycznego.


Hasło kampanii – „4U”. Po angielsku to „for you”; oznacza „dla ciebie” – mówi Dyrektor Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW Anna Kańciak-Kulińska.– Chodziło o to, żeby każdy z obywateli mógł odnieść tę kampanię do siebie, do swojej sytuacji, do swoich życiowych sytuacji, z którymi może się spotkać każdego dnia – wskazuje Anna Kańciak-Kulińska.W momencie zagrożenia pierwsze sekundy mogą być kluczowe. Właściwa reakcja – zgodna z zasadą postępowania 4U – może uratować niejedno życie. Pierwszy i najważniejszy element hasła 4U to „uważaj”.  Do tej pory w żadnych międzynarodowych kampaniach się nie pojawił.– Chcieliśmy przede wszystkim uświadomić obywatelom, że muszą być uważni. Stąd pierwsze hasło – „uważaj” – podkreśla Anna Kańciak-Kulińska.Drugi element to „uciekaj”. „Ukryj się” to trzeci element hasła kampanii. Zwykle jest krytyczny, bo w momencie, kiedy nie możemy uciec często wpadamy w panikę. Jeśli nie możemy uciec ani się schować należy „udaremnić atak”. To ostatni element kampanii „4U” Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.– Jest to wynik naszej półtorarocznej działalności, konsultacji z administracją publiczną, ale również z naszymi partnerami międzynarodowymi – mówi Anna Kańciak-Kulińska.Polska na szczęście jest krajem, które ma niskie zagrożenie zamachami i zdarzeniami o charakterze terrorystycznym – mówi rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.– Niemniej jednak doświadczenia ABW i działania agencji z ostatnich lat wskazują jednoznacznie, że Polska jest częścią świata zagrożonego terroryzmem – podkreśla Stanisław Żaryn.Więcej informacji na stronie internetowej kampanii: 4u.tpcoe.gov.pl.


TV Trwam News


Źródło: radiomaryja.pl, 3 grudnia 2019

mj

 Aktualności
14/12 Państwa UE będą dążyć do neutralności w roku 2050, ale bez Polski
14/12 Ponad tysiąc litrów zupy trafiło do bezdomnych
14/12 Unia Europejska czeka na dalsze kroki Wielkiej Brytanii w sprawie brexitu
13/12 Kurtka już z 16 plastikowych butelek - Dobre praktyki, odpowiedzialne ekologicznie promuje marka Jack Wolfskin
13/12 38 lat temu komuniści wprowadzili w Polsce stan wojenny
13/12 Przewodniczący Episkopatu w 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego: Módlmy się o trwały pokój w naszej Ojczyźnie
13/12 Projekt dot. waloryzacji rent i emerytur trafił do konsultacji społecznych
13/12 Para Prezydencka zachęca do udziału w akcji Caritas ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom"
11/12 Jakie są najlepsze tabletki na trądzik?
 Duchowość, Religia, Kościół
14/12 Przywództwo w ,,Regule" św. Benedykta /Konferencja 1/
14/12 Być ojcem
13/12 Chorał gregoriański / Adwent i Boże Narodzenie
13/12 Abba Jan, uczeń abba PawłaŁ ,,A jak mam sobie poradzić z hieną, abba_ę


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł