Portal Środa - 3 czerwca 2020 Anatola, Leszka, Tamary      "Nie bój się tego, co nowe - chociaż ci mily spokój". Tytus Carus Lukrecjusz
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-12-02 Lampki choinkowe, łańcuchy i bombki - w jaki sposób najlepiej udekorować drzewko na święta Bożego Narodzenia?

Trudno wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia bez choinki. Jednak samo świąteczne drzewko, niezależnie od tego, czy naturalne, czy sztuczne, to tylko kawałek krzaka. Jest niczym bez bogatych ozdób – kolorowych lampek, długich łańcuchów i różnorodnych bombek. To właśnie ozdoby czynią to drzewko wyjątkowym i nadają pomieszczeniu, w którym się ono znajduje magicznego charakteru świąt Bożego Narodzenia. W co najlepiej ubrać choinkę? Które ozdoby świąteczne wybrać? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury poniższych akapitów.


Najpopularniejsze świąteczne ozdoby na choinkę


Gdy myślimy o świątecznym drzewku, to z pewnością przed oczami staje nam piękna zielona choinka, która ozdobiona jest wieloma różnymi dekoracjami. Od lampek choinkowych, przez długie łańcuchy, po bombki z wieloma wzorami. Sposoby ubierania choinki mogą się różnić od siebie w różnych rejonach Polski, a nawet w poszczególnych domach. Jedni lubią mnóstwo bombek i świateł, barokowy wręcz przepych, łączenie różnych stylów i wielu barw. Inni decydują się na jeden rodzaj ozdób (np. wieszają na drzewku tylko bombki albo tylko lampki), albo jeden ich kolor (srebrne bombki i srebrne łańcuchy). Sposób ozdabiania drzewka świątecznego to indywidualna kwestia każdego z nas, a mimo to w poniższych akapitach staramy się przekazać kilka porad. Kto wie, może przydadzą się właśnie Tobie…?


Popularne rodzaje lampek choinkowych


Podstawowe rozróżnienie lampek choinkowych to podział na lampki stosowane wewnątrz i te stosowane na zewnątrz. Wersja ogrodowa (często oplata się nimi nie tylko drzewa, ale również np. dachy, balkony lub framugi okien) jest odporna na warunki atmosferyczne panujące w zimie (śnieg, mróz, ostry wiatr), są to więc lampki bardziej wytrzymałe i często większe, by było je lepiej widać z daleka. Z kolei lampki na choinki, które stosuje się we wnętrzach, są mniejsze i nie aż tak wytrzymałe. Cechują się różnymi kolorami, dlatego dobrze jest dobrać je do klimatu, jaki pasuje w danym pomieszczeniu.


Jak dobrać ozdoby na choinkę?


Wybór ozdób na choinkę nie powinien przysporzyć nikomu problemów. Większość z nas ma stały choinkowy asortyment, który raz w roku wyjmuje z szafy lub znosi ze strychu. Niezależnie od liczby ozdób i ich jakości, najbardziej liczy się serce i energia, które włożymy w ubieranie choinki. Lampki choinkowe, łańcuchy i bombki – to tylko budulec, który może występować w dowolnej konfiguracji. Największe znaczenie ma dochowanie tradycji i dobra zabawa – w końcu choinkę często ubiera się wspólnie, całą rodziną!

Silesian


 Aktualności
03/06 Wraca ruch lotniczy
03/06 Trwają prace nad nowelizacją ustawy o IPN, by zbrodnie komunistyczne nie uległy przedawnieniu
03/06 Przed wakacjami nie będzie powrotu do szkół na tradycyjne zajęcia
03/06 [TYLKO U NAS] Prof. G. Kucharczyk: Epidemia ujawniła głęboki kryzys wiary. Jesteśmy na krawędzi utraty poczucia sacrum wobec najważniejszego sakramentu Kościoła
02/06 Nagonka na ministra zdrowia
02/06 [TYLKO U NAS] Prezydent RP do oo. redemptorystów z Torunia: Dziękuję przede wszystkim za dzieła, które budują polski patriotyzm i pamięć o tych, którzy byli bohaterami najstraszniejszych czasów
02/06 [TYLKO U NAS] Prezydent A. Duda: Bardzo wielu rodaków odczuło, że rodzina znalazła się na pierwszym miejscu zainteresowania polskich władz w ciągu ostatnich 5 lat i dla mnie też to było ogromnie ważne
02/06 Czas pielgrzymowania do Królowej Polski
 Duchowość, Religia, Kościół
03/06 Red. M. Rutkowska w ,,Naszym Dzienniku": Czy Kościół, dając tak szerokie pole do działania środowiskom lewicowym, własnymi rękami nie kręci bicza na swoją głowę?
02/06 Odrodzenie wspólnoty Kościoła po epidemii


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł