Portal Sobota - 14 grudnia 2019 Alfreda, Izydora, Zoriny     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-11-29 Joga - znajdź czas na odprężenie

Codzienna praca, stresy i zabieganie sprawiają, że zapominamy o odpoczynku i regeneracji naszego ciała. Co zrobić, aby przywrócić harmonię w naszym organizmie i umyśle? Jedną z metod jest metoda samodoskonalenia i relaksacji powszechnie znana pod nazwą joga. Zastanawiasz się jak zacząć? Ten poradnik jest dla Ciebie!


Skąd wywodzi się joga?


Źródła historyczne podają, że Joga wywodzi się z Indii i jest jedną z najstarszych form samodoskonalenia się człowieka na przestrzeni wieków. Na dowód tego przedstawiane są figurki ludzi w pozycjach asana, czyli siedzących, datowane nawet na 5 tys. lat p.n.e. Joga wraz z samodoskonaleniem ciała.  w późniejszym okresie połączyła się z filozofią życia. Jej przekaz jest bardzo uniwersalny, dlatego też wielu ludzi na całym świecie tak chętnie bierze udział w kultywowaniu jej założeń.


Dla początkującego


Oczywiście nie musisz zagłębiać się filozofię Jogi i potraktować ją jedynie jako doskonałe ćwiczenie ciała i umysłu. Jednakże, aby w pełni wykorzystać jej potencjał, należy nauczyć się wielu podstaw, które nie zawsze udaje się opanować podczas pierwszych zajęć. Jedną z nich jest prawidłowy oddech i pozycje, które wykonuje się podczas ćwiczeń. Dlatego też o rezultatach z pewności będzie decydować nasze zaangażowanie, systematyczność oraz dyscyplina.


Wybierz zajęcia odpowiadające najbardziej Twoim potrzebom, wiele z nich jest podzielona na konkretne ćwiczenia, np. rozluźniające ciało, oczyszczające umysłu czy też, generalnie, relaksujące.


Zestaw startowy do uprawiania Jogi


Po pierwsze i najważniejsze: Mata, to na niej będziesz spędzać większość czasu na zajęciach. Najlepiej wybrać najtrwalsze jej wersje - czyli takie, które są wykonane z mocnej i zwartej gumy. Zwykłe maty do fitnessu się niestety tutaj nie sprawdzą - są zbyt miękkie i prawdopodobnie będą Ci przeszkadzać podczas wykonywania różnych pozycji. Natomiast nie ma określonego ubioru, wystarczy, że będzie to luźna odzież. Jogę uprawia się na bosaka, bez skarpetek - dlatego też buty do biegania, fitnessu bądź jakiekolwiek inne będą zbędne.


Rezultaty


W zależności od wybranych zajęć, rezultaty będziesz mogła zaobserwować już po kilku zajęciach - oczywiście, jeśli wykonywałaś rzetelnie ćwiczenia. Najczęściej osoby biorące udział mówią o lekkości ciała, lepszej regeneracji oraz poprawie jakości snu. Dla osób, które żyją w ciągłym biegu jest to wręcz idealne, zwłaszcza że po trudach całego dnia, nie ma nic lepszego od wyciszenia umysłu i oddaniu się błogiemu relaksowi.


Aktywność fizyczna w jakiejkolwiek formie z pewnością będzie działać dobroczynnie na Twoje, ciało zapobiegając różnym problemom zdrowotnym Dlatego też niezależnie od tego, czy będzie to Joga, czy też bieganie po parku zacznij uprawiać sport już dziś. Z pewnością zauważysz poprawę kondycji, a wytworzone w ten sposób endorfiny na długą uzupełnią zapasy szczęścia.


 

Silesian


 Aktualności
14/12 Państwa UE będą dążyć do neutralności w roku 2050, ale bez Polski
14/12 Ponad tysiąc litrów zupy trafiło do bezdomnych
14/12 Unia Europejska czeka na dalsze kroki Wielkiej Brytanii w sprawie brexitu
13/12 Kurtka już z 16 plastikowych butelek - Dobre praktyki, odpowiedzialne ekologicznie promuje marka Jack Wolfskin
13/12 38 lat temu komuniści wprowadzili w Polsce stan wojenny
13/12 Przewodniczący Episkopatu w 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego: Módlmy się o trwały pokój w naszej Ojczyźnie
13/12 Projekt dot. waloryzacji rent i emerytur trafił do konsultacji społecznych
13/12 Para Prezydencka zachęca do udziału w akcji Caritas ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom"
11/12 Jakie są najlepsze tabletki na trądzik?
 Duchowość, Religia, Kościół
14/12 Przywództwo w ,,Regule" św. Benedykta /Konferencja 1/
14/12 Być ojcem
13/12 Chorał gregoriański / Adwent i Boże Narodzenie
13/12 Abba Jan, uczeń abba PawłaŁ ,,A jak mam sobie poradzić z hieną, abba_ę


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł