Portal Środa - 3 czerwca 2020 Anatola, Leszka, Tamary      "Nie bój się tego, co nowe - chociaż ci mily spokój". Tytus Carus Lukrecjusz
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-11-29 Jak zrobić idealny makijaż na Wigilię

Święta zbliżają się wielkimi krokami i niedługo zaczną się wielkie przygotowania - świąteczne porządki, świąteczne szukanie prezentów, a także rozmaite świąteczne zakupy. W wirze tych przygotowań nie zapomnij również o tym, żeby zawczasu nauczyć się, jak zrobić świąteczny makijaż krok po kroku.


Świąteczny makijaż wcale nie musi być skomplikowany!


Wigilijna kolacja w gronie najbliższych to czas wspólnej celebracji rodzinnego czasu, obdarowywanie się ciepłem, dobrem i miłością. Dobrze wiemy, co w Świętach jest najważniejsze, ale przecież każda z nas chciałaby wyglądać pięknie i promiennie w ten grudniowy, wspaniały wieczór. Zatem przygotowaliśmy mini poradnik, jak wykonać świąteczny makijaż krok po kroku.


Makijaż krok po kroku, ale zacznij od… pielęgnacji!


Nawet najpiękniejszy makijaż nie zachwyci w pełni, jeśli Twoja skóra nie będzie do niego odpowiednio przygotowana. Pielęgnacja skóry pod makijaż powinna zacząć się już od peelingu. Regularne złuszczanie naskórka sprawi, że pozbędziesz się jego starych, zrogowaciałych warstw i odsłonisz zdrową, jędrną warstwę nowej skóry. Peeling powinien być odpowiednio dobrany do rodzaju skóry, aby nie wywołał podrażnień i żeby nie uczulił. Na tak przygotowaną skórę nałóż warstwę kremu nawilżającego i poczekaj, aż cały się wchłonie.


Makijaż świąteczny krok po kroku - baza i podkład


Gdy już wiesz, że skóra jest odpowiednio złuszczona i nawilżona, zabierz się za nakładanie bazy i podkładu. Nałożenie bazy jest bardzo istotne i każdy dobry przewodnik makijaż krok po kroku powinien zawierać ten punkt. Baza wyrównuje nierówności na skórze, sprawia, że podkład nie wniknie w pory i utworzy na skórze piękną, jednolitą warstwę. Kolor podkładu dobierz do odcienia swojej skóry tak, aby był o pół tonu jaśniejszy od koloru Twojej skóry. Składniki zawarte w podkładzie z czasem zaczynają się utleniać, przez co podkład odrobinę pracuje i ciemnieje, dlatego warto mieć odrobinę jaśniejszy odcień podkładu.


Makijaż oczu w złocistym wydaniu


Świąteczny klimat możesz podkreślić również odpowiednio dobranymi kolorami położonymi na powieki. Złoto na powiekach prezentuje się naprawdę szykownie i nie musisz się obawiać, że zastosowanie tego koloru jest skomplikowane. Nasz poradnik makijaż krok po kroku zdecydowanie powinien Ci pomóc. Zacznij od nałożenia na górną powiekę bazowego odcienia matowego beżu. Będzie to idealna baza dla następnych warstw. Następnie, za pomocą średniego pędzelka, nałóż w zewnętrzne kąciki oczu ciemny, brązowy odcień. Pędzelek poprowadź również po zewnętrznym załamaniu powieki, aby stworzyć wrażenie głębi. Przy pomocy większego, puchatego pędzla zniweluj granice koloru na powiece. Na sam koniec nałóż w zewnętrzny kącik oka złoty cień. Muśnij nim również wewnętrzny kącik oka i linię wodną na dolnej powiece.


Makijaż brwi i rzęs


Aby dopełnić makijażu oka, delikatnie wyczesz brwi i nadaj im odpowiedni kształt za pomocą cienkiej kredki do brwi lub pędzelka. Rzęsy podkręć zalotką i wytuszuj tuszem do brwi. Jeśli masz bardzo jasną karnację, użyj brązowego tuszu, jeśli natomiast masz karnację ciemną, skorzystaj z koloru czarnego.


Usta - makijaż krok po kroku


Kolor na ustach to eleganckie wykończenie każdego makijażu. Wcale nie oznacza to, że kolor ten musi być intensywny. Do złotego makijażu oka możesz dobrać zarówno kolor czerwony, zgaszony różowy czy delikatnie brązowy. Na samym początku obrysuj usta konturówką dobraną do koloru pomadki. Po zaznaczeniu konturu, wypełnij całą powierzchnię warg kolorem pomadki. Na samym końcu możesz zaaplikować błyszczyk, który nada ustom wspaniałego połysku.

Silesian


 Aktualności
03/06 Wraca ruch lotniczy
03/06 Trwają prace nad nowelizacją ustawy o IPN, by zbrodnie komunistyczne nie uległy przedawnieniu
03/06 Przed wakacjami nie będzie powrotu do szkół na tradycyjne zajęcia
03/06 [TYLKO U NAS] Prof. G. Kucharczyk: Epidemia ujawniła głęboki kryzys wiary. Jesteśmy na krawędzi utraty poczucia sacrum wobec najważniejszego sakramentu Kościoła
02/06 Nagonka na ministra zdrowia
02/06 [TYLKO U NAS] Prezydent RP do oo. redemptorystów z Torunia: Dziękuję przede wszystkim za dzieła, które budują polski patriotyzm i pamięć o tych, którzy byli bohaterami najstraszniejszych czasów
02/06 [TYLKO U NAS] Prezydent A. Duda: Bardzo wielu rodaków odczuło, że rodzina znalazła się na pierwszym miejscu zainteresowania polskich władz w ciągu ostatnich 5 lat i dla mnie też to było ogromnie ważne
02/06 Czas pielgrzymowania do Królowej Polski
 Duchowość, Religia, Kościół
03/06 Red. M. Rutkowska w ,,Naszym Dzienniku": Czy Kościół, dając tak szerokie pole do działania środowiskom lewicowym, własnymi rękami nie kręci bicza na swoją głowę?
02/06 Odrodzenie wspólnoty Kościoła po epidemii


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł