Portal Wtorek - 12 listopada 2019 Konrada, Renaty, Witolda      "To nie wiarygodne, jak wielką siłą może dusza obdarować ciało". Wilhelm von Humboldt
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-11-09 X pielgrzymka muzyków kościelnych na Jasną Górę pod hasłem: ,,W mocy Bożego Ducha"

Już po raz dziesiąty do stóp Pani Jasnogórskiej przybędą dziś muzycy kościelni z całego kraju. Hasłem tegorocznej jubileuszowej pielgrzymki są słowa: „W mocy Bożego Ducha”.


Św. Cecylia to patronka muzyki kościelnej. To ona czuwa także nad wszystkimi organistami, którzy na co dzień posługują w swoich parafiach.– Głównie na organistach spoczywa obowiązek troski o odpowiedni poziom muzyki, która – jak podkreśla Sobór Watykański II – nie jest oprawą czy dodatkiem do liturgii, a jej integralną częścią. I w której to liturgii nie ma miejsca na jakiekolwiek utwory świeckie, rozrywkowe, które chociażby były najpiękniejsze, ale nie posiadając wszystkich przymiotów muzyki sakralnej, nie oddadzą czci Bogu – podkreślił Kamil Frąś, organista w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.Jak dodał, ważne jest, aby oprócz warsztatu muzycznego, czyli wykształcenia, umiejętności gry, śpiewu, doboru pieśni, zadbać także o sferę duchową. Okazją do tego są chociażby diecezjalne dni skupienia czy rekolekcje dla organistów, ale także coroczne spotkania u stóp Pani Jasnogórskiej.– Można zarówno porozmawiać, spotkać się z innymi organistami, wymienić doświadczenia, ale też skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, wykorzystać czas na prywatną adorację, modlitwę przed obrazem Matki Bożej, uczestnictwo w nabożeństwach, konferencjach czy koncertach, czy też rozmowę z duszpasterzami – wskazał Kamil Frąś.  I dopiero te wszystkie elementy połączone w całość sprawiają, że praca organisty to nie tylko zawód, ale też powołanie oraz posługa dla ludzi na większą chwałę Boga. Stąd niezwykle ważna jest modlitwa w intencji wszystkich muzyków kościelnych, aby jeszcze lepiej służyli Bogu, a wiernych poprzez swój śpiew i muzykę przybliżali do Niego.


TV Trwam News


Źródło: radiomaryja.pl, 9

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł