Portal Czwartek - 28 maja 2020 Augustyna, Ingi, Jaromira      "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-11-09 X pielgrzymka muzyków kościelnych na Jasną Górę pod hasłem: ,,W mocy Bożego Ducha"

Już po raz dziesiąty do stóp Pani Jasnogórskiej przybędą dziś muzycy kościelni z całego kraju. Hasłem tegorocznej jubileuszowej pielgrzymki są słowa: „W mocy Bożego Ducha”.


Św. Cecylia to patronka muzyki kościelnej. To ona czuwa także nad wszystkimi organistami, którzy na co dzień posługują w swoich parafiach.– Głównie na organistach spoczywa obowiązek troski o odpowiedni poziom muzyki, która – jak podkreśla Sobór Watykański II – nie jest oprawą czy dodatkiem do liturgii, a jej integralną częścią. I w której to liturgii nie ma miejsca na jakiekolwiek utwory świeckie, rozrywkowe, które chociażby były najpiękniejsze, ale nie posiadając wszystkich przymiotów muzyki sakralnej, nie oddadzą czci Bogu – podkreślił Kamil Frąś, organista w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.Jak dodał, ważne jest, aby oprócz warsztatu muzycznego, czyli wykształcenia, umiejętności gry, śpiewu, doboru pieśni, zadbać także o sferę duchową. Okazją do tego są chociażby diecezjalne dni skupienia czy rekolekcje dla organistów, ale także coroczne spotkania u stóp Pani Jasnogórskiej.– Można zarówno porozmawiać, spotkać się z innymi organistami, wymienić doświadczenia, ale też skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, wykorzystać czas na prywatną adorację, modlitwę przed obrazem Matki Bożej, uczestnictwo w nabożeństwach, konferencjach czy koncertach, czy też rozmowę z duszpasterzami – wskazał Kamil Frąś.  I dopiero te wszystkie elementy połączone w całość sprawiają, że praca organisty to nie tylko zawód, ale też powołanie oraz posługa dla ludzi na większą chwałę Boga. Stąd niezwykle ważna jest modlitwa w intencji wszystkich muzyków kościelnych, aby jeszcze lepiej służyli Bogu, a wiernych poprzez swój śpiew i muzykę przybliżali do Niego.


TV Trwam News


Źródło: radiomaryja.pl, 9

mj

 Aktualności
28/05 Ruszyła akcja ,,Kupuję NaSze Produkty"
28/05 Kolejna obstrukcja marszałka Senatu ws. wyborów prezydenckich
28/05 Za niecałe dwa tygodnie maturzyści napiszą egzamin dojrzałości
28/05 Komunistyczne zbrodnie bez kary? Apel ws. nowelizacji ustawy o IPN
28/05 Bruksela po raz kolejny naciska ws. reformy sądownictwa w Polsce
27/05 Polska broni rodziny i zwalcza przemoc domową bez ideologii gender przemycanej w Konwencji Stambulskiej
27/05 Rzecznik Min. Zdrowia: Luzowanie obostrzeń nie spowodowało wzrostu zakażeń koronawirusem
27/05 Oświatowa ,,Solidarność": Przepisy dotyczące prowadzenia konsultacji z uczniami są nieścisłe
 Duchowość, Religia, Kościół
28/05 Wyjątkowe świadectwo mamy. ,,Zostałam zaproszona do współpracy z Bogiem"
28/05 [TYLKO U NAS] Ks. prof. D. Oko: Każdy człowiek ma godność. Każdego trzeba szanować, także księdza. Najgorsi wrogowie Kościoła chcą postawić równość ksiądz = pedofil
27/05 Solidarni z Misją. Pomoc Kościołowi w Potrzebie wraz z Fundacją o. Werenfrieda zaprasza ludzi dobrej woli do kampanii ,,Maseczka dla misjonarza"


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł