Portal Sobota - 11 lipca 2020 Benedykta, Kariny, Olgi     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-11-07 Najpiękniejsze modlitwy - gdzie ich szukać

Modlitwa jest obecna praktycznie w każdej większej religii. Jej cel jest prosty - obcowanie ze Stwórcą, wsparcie na duchu, prośba lub podziękowanie za konkretne zdarzenie w naszym życiu. Podobnie w przypadku chrześcijaństwa i katolicyzmu jest to jeden z ważniejszych aspektów wiary. Jeżeli zależy nam na konkretnych tekstach do modlitwy możemy znaleźć je w wielu miejscach, począwszy od gazet, modlitewników i książek związanych z wiarą, a skończywszy na internecie. Gdzie najlepiej wyszukiwać najpiękniejsze modlitwy? Czy możemy formułować je również swoimi słowami?


Czym tak naprawdę jest modlitwa?


Pacierz i modlitwy to dwie zupełnie normalne - i często codziennie praktykowane - rzeczy dla każdego wierzącego. Niekiedy wręcz zdarza się tak, że modlimy się chociaż niekoniecznie jest to osobny moment w zaciszu domu, podczas którego używamy któregoś ze znanych nam tekstów. W rzeczywistości może to także być krótka myśl w drodze do pracy czy domu, sformułowane własnymi słowami podziękowanie lub prośba skierowana do Boga. Zarówno jedna, jak i druga wersja modlitwy jest jak najbardziej w porządku, jeżeli tylko wynika z naszej potrzeby i jest szczera.


Gdzie szukać modlitw?


Jeżeli zależy nam na wykorzystywaniu konkretnych, ułożonych już przez kogoś tekstów w ramach modlitwy, znajdziemy je obecnie nie tylko w książkach czy modlitewnikach. Litanie czy nowenny bez problemu wyszukamy w internecie. Wbrew pozorom istnieją dziesiątki stron poświęconych kwestiom duchowym katolików, a na wielu z nich można znaleźć naprawdę jedne z najpiękniejszych modlitw, jakich często nie usłyszymy nawet w kościele. Miejsc i inspiracji jest więc wiele, wystarczy tylko po nie sięgnąć.


Czy musimy koniecznie wybierać istniejące schematy?


Biblia nie nakazuje korzystać w modlitwach z konkretnego schematu. Jeżeli tylko to, co kierujemy do Boga jest szczere i płynie bezpośrednio z naszego serca, to taka modlitwa również ma duże znaczenie i często jest w stanie poprawić nam humor czy dodać otuchy. Jeżeli jednak zależy nam na utrzymaniu konkretnej formy, jak np. koronka, litania czy psalm, wtedy dobrze jest posiłkować się gotowymi materiałami lub wręcz fragmentami Biblii.


Modlitwa jest sprawą bardzo indywidualną i to od nas zależy, w jaką formę ją ujmiemy. Jeżeli zależy nam na konkretnym kształcie modlitwy, możemy znaleźć wiele materiałów w sieci, które całkowicie spełnią nasze oczekiwania i pozwolą na wprowadzenie pięknej formy do naszego rytuału.

Silesian


 Aktualności
11/07 Trwa cisza wyborcza przed II turą wyborów prezydenckich
11/07 Przewodniczący RE przedstawił propozycję dot. odbudowy unijnej gospodarki po pandemii
11/07 Program ,,Moja Woda" cieszy się dużym zainteresowaniem Polaków
11/07 Pakiet Mobilności szkodliwy dla polskich firm
10/07 [TYLKO U NAS] J. Budziaszek: W przypadku A. Dudy jednej rzeczy nie można kwestionować - że przyznaje się do Pana Boga. To oznacza, że będzie wprowadzał w naszym kraju prawo Boże
10/07 Ministerstwo Finansów: Ważna zmiana dla podatników
10/07 Rządowy plan przeciwdziałania suszom i powodziom
10/07 Kraje członkowskie WHO mogą pójść śladem USA i wystąpić z organizacji
10/07 Apel środowisk niepodległościowych, narodowych i chrześcijańskich do polskich patriotów ws. poparcia kandydatury prezydenta A. Dudy
10/07 Polska wychodzi z kryzysu gospodarczego
 Duchowość, Religia, Kościół
11/07 Sztuka przestawania
11/07 Posłuszeństwo przełożonym nie jest absolutem, ma ono swoje granice...
10/07 Sztuka zaczynania
10/07 Jak rozkapryszone dziecko...


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł