Portal Wtorek - 12 listopada 2019 Konrada, Renaty, Witolda      "To nie wiarygodne, jak wielką siłą może dusza obdarować ciało". Wilhelm von Humboldt
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-11-04 Biurko elektryczne - wygoda i komfort pracy

Zmiana pozycji pomiędzy siedzeniem i staniem przy biurku komputerowym jest konieczna m.in. dla zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka. Równowaga i odpowiednie ustawienia podczas pracy są kluczowe i dlatego biurka z regulacją wysokości zyskują coraz większą popularność. Czy warto zakupić takie biurko i czym się kierować przy wyborze?


Ergonomia i zdrowie ważną sprawą 


Z biurkiem elektrycznym uwolnisz się od ciągłego siedzenia, a to przełoży się na lepsze zdrowie, wyższy poziom koncentracji i energii. Elektryczna regulacja wysokości blatu umożliwia dopasowanie idealnej wysokości dla Twojego ciała i indywidualnych preferencji. Lepsza postawa ciała w czasie pracy to mniejsze obciążenie m.in. odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Niektóre biurka wyposażone są w możliwość zdalnego sterowania stelażem za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym. Dzięki temu zmiana ustawień jest szybka, prosta i płynna. Regulacja wysokości biurka daje możliwość wyboru między wstaniem i rozprostowaniem nóg a odpoczynkiem w pozycji siedzącej.


Efekty długotrwałego siedzenia


Długie godziny siedzenia w jednej pozycji wiążą się z ryzykiem wystąpienia m.in. otyłości, cukrzycy, chorób sercowo-naczyniowych, raka a nawet przedwczesnej śmierci w niektórych przypadkach. Jeżeli wykonuje się pracę związaną z pracą przed ekranem monitora, to lista zagrożeń dodatkowo się wydłuża. Zwolennicy biurek elektrycznych wskazują na badania pokazujące, że stanie podczas wykonywania niektórych obowiązków może przyczynić się do zmniejszenia bólu ramion czy pleców pojawiających się w pozycji siedzącej. 


Czy się stoi czy się leży ruszać się należy


Oderwanie się od fotela na cały dzień jest bardzo kuszące, szczególnie po tym, jak zmieniłeś tradycyjne biurko na biurko elektryczne. Chęć spróbowania całodziennej pracy w pozycji stojącej lub nagła zmiana pozycji siedzącej na głównie stojącą, nie jest jednak dobrym pomysłem. Długotrwałe stanie nie jest lepsze niż siedzenie przez osiem godzin lub więcej. W ten sposób zmieniasz skutki uboczne długotrwałego siedzenia na czynniki ryzyka związane z długotrwałą pozycją stojącą. Zmiana pozycji powinna być stopniowa i nie powinna całkowicie wypierać pozycji siedzącej. Ważna jest równowaga i zachowanie zdrowego rozsądku. Biurka elektryczne z panelem zapamiętującym najczęściej wybierane wysokości idealnie sprawdzą się w tej sytuacji. Z tego typu biurkiem w bezproblemowy i szybki sposób zmienisz pozycję siedzącą na stojącą i odwrotnie. 


Personalizowane biurko komputerowe - dopasowanie mebla do potrzeb 


Nowoczesne biurko komputerowe jest meblem, który dopasowany może być do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby nie tylko pod względem regulacji wysokości. W ofercie sklepu Mobiusdesk możesz znaleźć bardzo duży wybór biurek elektrycznych https://mobiusdesk.pl/pol_m_Biurka-elektryczne-171.html. Nowoczesne biurka dają możliwość wyposażenia ich w dodatkowe elementy zwiększające funkcjonalność. Mebel dodatkowo posiadać może różnej wielkości przepusty na kable, nowoczesne bezprzewodowe ładowarki zamontowane w blacie, oświetlenie LED, uchwyt na słuchawki, podstawkę pod monitor czy organizer na kable ukryty pod blatem biurka. Wszystkie te elementy sprawią, że biurko zyska na praktyczności. Stanowiska komputerowe z możliwością zmiany pozycji pracy są idealne dla Twojego ciała, umysłu i wydajności i cieszą się rosnąca popularnością. Należy jednak pamiętać, że drastyczna zmiana z pozycji siedzącej na stojącą nie jest dobra. Ważna jest równowaga i rozsądne podejście do zmiany trybu pracy. A co robisz Ty, aby Twoje stanowisko było funkcjonalne i bardziej przyjazne dla Twojego zdrowia, lepszej koncentracji i samopoczucia?


https://mobiusdesk.pl

Silesian
 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł