Portal Wtorek - 12 listopada 2019 Konrada, Renaty, Witolda      "To nie wiarygodne, jak wielką siłą może dusza obdarować ciało". Wilhelm von Humboldt
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-10-17 Ektomorfik - dieta i trening dla ektomorfika

Ektomorfik ma szczupłą sylwetkę, a często określany jest jako osoba chuda. To osoby, które nie mają problemu z gubieniem zbędnych kilogramów i z łatwością utrzymują szczupłą sylwetkę. Jedna zbudowanie muskulatury może być dla nich prawdziwym wyzwaniem, ponieważ budowanie tkanki mięśniowej, wymaga u nich znacznie więcej czasu. Przez całe życie rzadko kiedy pojawia się u nich problem z nadmiernym tłuszczem. Nie potrzebują oni stosowania restrykcyjnych diet odchudzających, ponieważ z łatwością gubią kilogramy. Jednak mimo ćwiczeń siłowych mogą mieć duży problem ze zbudowaniem umięśnionej sylwetki - zobacz artykuł ekspercki od https://nutrigolab.pl/.


Cechy charakterystyczne dla ektomorfika: • Pociągła linia ciała,

 • Długie kończyny,

 • Małe stawy,

 • Drobna budowa kości,

 • Wąska talia,

 • Wąskie ramiona,

 • Wystające kości,

 • Szybka utrata tłuszczu,

 • Naturalna smukłość ciała,

 • Niewiele sił- zwłaszcza przed rozpoczęciem aktywności fizycznej,

 • Szybki metabolizm,

 • Błyskawiczne spalanie każdego posiłku,

 • Dobra tolerancja węglowodanów,

 •  Charakteryzują się nadaktywnością,

 • Częste problemy z bezsennością,

 • Wysoka aktywność termogenezy,

 • Trudności z przybraniem na wadze.


(Sprawdź produkt na czystą masę mięśniową - https://nutrigolab.pl/p/nutrigo-lab-mass)


Rady dla ektomorfika – dieta, trening, styl życia


Ludzie, którzy mają taka sylwetkę często maja problem z przesadną chudością. W ich przypadku nie ma znaczenia co jedzą, ponieważ większość z nich i tak nie przybiera na wadze mimo spożywania kalorycznych produktów. Często ich pomysłem, jest rozpoczęcie intensywnych ćwiczeń siłowych z obciążeniem. Jednak mimo wielu godzin przetrenowanych, to i tak nie zawsze udaje im się osiągnąć tak doskonałą sylwetkę, jaką mogą pochwalić się mezomorficy. Mimo to nie należy się poddawać, ponieważ długotrwała praca nas sobą będzie zawała zadowalające efekty. Poprawi się wygląd sylwetki, która stanie się bardziej muskularna, ale jednocześnie zachowa swoją smukłość. Konieczne jest jednak trzymanie się regularności. Jeżeli ektomorfik nawet na kilka dni przerwie aktywność fizyczną i spożyje za mało kalorii w ciągu doby, to szybko znowu powróci do swojej chudości.


Redukowanie poziomu stresu


Badania wykazują, że osoby o tej budowie ciała są nadpobudliwe, a więc mają szybką przemianę materii i przez to mogą mieć problem z ograniczeniem aktywności fizycznej. Ektomorfizy do osiągnięcia prawidłowej budowy ciała potrzebują duzo snu, a także konieczne jest zredukowanie stresu. To powinno im pomóc osiągnąć lepsze rezultaty.


Trening z obciążeniem


Dla ektomorfika dobrym rozwiązaniem będzie wykonywanie treningów siłowych. Jednak nie mogą być one za długie. Powinno się je wykonywać z obciążeniem, a do osiągnięcia sukcesu powinny wystarczyć podstawowe ćwiczenia siłowe. Lepiej nie spędzać za dużo czasu na siłowni i treningach, ponieważ dojść może do przetrenowania, a to prowadzić będzie do zupełnie innych efektów od zamierzonych. Wizyty na Sali do ćwiczeń powinny być więc krótkie. Poszczególne treningi najlepiej przeplatać z przerwami, by zapewnić prawidłową regenerację.


Dobierając trening i dietę do swojej budowy ciała warto pamiętać, że na tym najlepiej znają się specjaliści. Tak więc jeżeli nie jesteś przekonany, po jakie suplementy diety sięgać, lub jaką dietę najlepiej prowadzić, warto byś zastanowił się, kto może okazać się w tej sprawie pomocny Najlepiej zdać się na dietetyka lub trenera personalnego. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wyznaczone plany treningowe i żywieniowe są doskonale dopasowane do potrzeb Twojego organizmu. A jest to bardzo ważne. Warto byś również pomyślał o tym, jakie są potrzeby twojego organizmu. To oczywiście może okazać problematyczne dla wielu osób, jednak trzeba wiedzieć, że tego rodzaju działania, sprawiają, że znacznie lepiej się czujesz, a co więcej znacznie łatwiej jest Ci wybrać działania, które pomagają Ci osiągnąć wyznaczone cele, czyli na przykład wprowadzenie zmian w wyglądzie swojej sylwetki. Wielu endomorfików jest zdania, że ich sylwetka nie jest łatwa do zmiany, ponieważ metabolizm jest bardzo szybki, a co więcej ich wzrost i budowa ciała nie pozwalają na wiele zmian. Jednak nie można się poddawać, ponieważ istnieje wiele treningów, suplementów diety i diet, które są w stanie znacząco ułatwić rozbudowanie masy mięśniowej nawet u osób z taką budową ciała.

Silesian
 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł