Portal Wtorek - 17 wrzesnia 2019 Franciszka, Lamberty, Narcyza     "Człowiek bez poczucia humoru jest jak wóz bez resorów: każdy kamień na drodze nieprzyjemnie nim podrzuca" - Henry Beecher
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-08-25 Program "Dobry start" wsparciem dla rodzin przygotowujących swoje pociechy do szkoły

Wakacje powoli dobiegają końca. Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny. Uczniowie wraz ze swoimi rodzicami kompletują rzeczy potrzebne do szkoły. Ogromnym wsparciem dla nich – jak się okazuje – jest rządowy program „Dobry start”.


Zakup wyprawki szkolnej jest dziś o wiele łatwiejszy dzięki realizowanemu przez rząd programowi „Dobry start”.– Czyli 300 zł dla każdego ucznia do 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych – uczących się – do 24. roku życia. To jest program wsparcia dzieci i młodzieży na rok szkolny, tzw. wyprawka szkolna – wskazuje Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.Świadczenie jest bardzo pomocne. Pani Teresa, przeznacza pieniądze głównie na zakup podręczników dla swoich synów, uczniów szkoły średniej.– To jest duży zastrzyk, ponieważ ćwiczenia, przede wszystkim do języków obcych są bardzo drogie. To pokryje w 1/3 wydatki na książki. Dla mnie to bardzo duży zastrzyk, który na pewno się przyda – podkreśla.Uprawnionych do odbioru świadczenia jest ponad 4 miliony osób. Ilość złożonych wniosków przekroczyła już milion 700 tysięcy.– Łącznie na cały program przewidujemy przeznaczyć miliard 400 milionów zł – akcentuje Stanisław Szwed.  Środki przekazywane do rodzin w ramach programu „Dobry start” czy programu Rodzina 500 plus nie były by możliwe, gdyby nie naprawa instytucji publicznych, zwłaszcza instytucji podatkowych – podkreśla premier Mateusz Morawiecki.Dzisiaj, w tym roku, w zeszłym roku, przeznaczamy środki na cele społeczne, rozwojowe, gospodarcze, prospołeczne, prorodzinne. […]Nasi rodacy orientują się, że „500 plus” jest wielką wartością, zmieniło życie rodzin. „300 plus” – wyprawka, która wypłacana jest akurat teraz tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, zmieniła życie uczniów. Zmieniła życie rodzin, które mają dzieci w wieku szkolnym – podkreśla premier RP.Wniosek o świadczenie „Dobry start” – podobnie jak wniosek o świadczenie wychowawcze z programu Rodzina 500 plus – można składać online od 1 lipca oraz od 1 sierpnia także drogą tradycyjną w formie papierowej. Wniosek należy złożyć do 30 listopada.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 24 sierpnia 2019

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł