Portal Czwartek - 19 wrzesnia 2019 Januarego, Konstancji, Leopolda     "Jeśli człowiek traci szacunek dla najmniejszej cząstki życia, traci szacunek dla całego życia" - Albert Schweitzer
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-08-20 Jak zamówić stronę internetową dla swojej firmy?

Posiadanie strony internetowej przez firmę w dzisiejszych czasach stało się nie tylko standardem ale i obowiązkiem, a jeżeli firma nie posiada takiej witryny to znaczy że coś z nią jest nie tak. Informacje dotyczące samej konieczności posiadania witryny i korzyści z tego płynących dość obficie występują w sieci internetowej. Znajdziemy na ten temat obszerne artykuły, a nawet materiały wideo. Mniej jednak znajdziesz informacji na temat tego jak taką stronę internetową zamówić. W tym artykule postaram się przybliżyć temat zamawiania witryny internetowej.


Zanim zaczniemy szukać wykonawcy dla swojej nowej witryny internetowej, powinniśmy mieć przygotowany jako taki obraz tego jak mniej więcej sobie wyobrażamy jej wygląd oraz co miałaby na sobie zawierać. Te informacje jesteśmy w stanie przygotować samodzielnie. Pomocna jest tu analiza stron internetowych konkurenci. Sprawdzamy co konkurencja publikuje, jak wygląda oraz jakie posiada funkcjonalności. Staranie dopasowania się do najlepszych to dobry zawsze pomysł gdy jeszcze nie mamy swojego. Pomoc w analizie konkurencji możesz uzyskać na tej stronie.


Kolejnym etapem jest analiza własnych możliwości finansowych bo to od nich zależy gdzie tak naprawdę zamówimy serwis internetowy. Jeżeli nie mamy środków na jakąkolwiek inwestycję bo i tak się zdarza możemy skorzystać z darmowych rozwiązań. W sieci istnieją darmowe kreatory, darmowe hostingi. W takiej sytuacji jednak nie możemy liczyć na oryginalność, a na naszym serwisie internetowym będą się wyświetlać cudze reklamy, często promujące konkurencję ale jakoś trzeba zacząć. Jeżeli mamy minimalne środki przeznaczone na postawienie strony internetowej. Mowa tutaj o kwocie mniejszej niż 1000zł, możemy skorzystać z usług freelancera, studenta informatyki czy po prostu pasjonata. Jeżeli wybierzemy zdolniejszą osobę być może nasza strona internetowa będzie się choć trochę wyróżniać na tle konkurencji. Otrzymamy własną domenę i przestrzeń na serwerze i kilka małych haczyków. Osoby takie często najzwyczajniej w świecie kontaktowo znikają. Często ich małe doświadczenie ujawnia się już w trakcie istnienia strony internetowej jak np. złe zabezpieczenie serwisu WWW, przed atakami hakerskimi. Jesteśmy wtedy zdani tylko na siebie.


Droższym rozwiązaniem jest udanie się do agencji interaktywnej. Jest to najpewniejsze rozwiązanie. W agencji pracują ludzie posiadający wieloletnie doświadczenie. Agencja jest też zawsze na miejscu i w razie problemów możemy się do niej udać i dowolny sposób kontaktować się z nią. To tylko jedna z zalet. Wieloletnie doświadczenie skutkuje posiadaniem własnych autorskich rozwiązań w zakresie zarządzania treścią na stronach internetowych, bezpieczeństwa czy nawet optymalizacji strony internetowej (link).


Jak jednak dokonać wyboru? Nie zależnie od tego czy zamawiasz serwis internetowy u studenta czy u specjalistów powinieneś kierować się jednym parametrem: stosunkiem ceny do jakości. Cenę każdy ci poda ale jak sprawdzić to drugie? Jakość możesz sprawdzić na stronie z portfolio danego wykonawcy. Jeżeli takie portfolio nie ma, możesz uznać że nie ma czym się chwalić lub nawet wykonawca nie chce cię odstraszyć.


Kierując się powyższymi wskazówkami masz zwiększone szanse na zamówienie dobrej strony internetowej lub już wiesz że musisz liczyć na swoje siły. Wiesz też że jedną z najważniejszych rzeczy przed zamówieniem serwisu internetowego jest analiza konkurencji, a wiele osób o tym zapomina.

Silesian


 Aktualności
19/09 Trwa akcja "Wrzuć bieg na zdrowie"
19/09 A. Fotyga: Postulujemy ustanowienie 25 maja Dniem Pamięci Bohaterów Walki z Totalitaryzmami
19/09 [TYLKO U NAS] J. Hirsch: Najpierw w samej Platformie Obywatelskiej powinni zacząć przestrzegać praworządności
19/09 Komitety wyborcze walczą o głosy emerytów
19/09 E-prawo jazdy na przełomie roku?
18/09 Rząd chce ukróć proceder nielegalnych adopcji
18/09 [TYLKO U NAS] J. Zieliński: Ludzie uczciwi nie mogą się policji bać. Bać się policji powinni tylko przestępcy
18/09 [TYLKO U NAS] Prof. P. Jaroszyński: Nie można oderwać kultury i nauki od miłości do ziemi polskiej
18/09 Telefoniczna Informacja Pacjenta rozpoczęła działanie w trybie całodobowym
18/09 Rząd Zjednoczonej Prawicy walczy z mafią lekową
 Duchowość, Religia, Kościół
19/09 W Madrycie odbyło się międzynarodowe spotkanie "Pokój bez granic"
19/09 Ojciec Kasjan
18/09 Prawdziwy sposób i najbardziej doskonała forma modlitwy to zwrócenie uwagi nie na to, by modlić się w określony sposób, ale by iść za tym, co dzień za dniem stawia przed nami Duch Święty


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł