Portal Czwartek - 19 wrzesnia 2019 Januarego, Konstancji, Leopolda     "Jeśli człowiek traci szacunek dla najmniejszej cząstki życia, traci szacunek dla całego życia" - Albert Schweitzer
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-08-20 5 superfoods, które usprawnią pracę mózgu, czyli co jeść w pracy?

Dbałość o kondycje mózgu to nie tylko nauka języków obcych, czy rozwiązywanie zadań logicznych. Ogromną rolę odgrywa tutaj również odpowiednia dieta, która w dużym stopniu decyduje o zdrowiu fizycznym i naszym samopoczuciu. Co zatem jeść, aby poprawić koncentrację i mieć jeszcze lepszą pamięć?


Czerwone diamenty i złote owoce – poznaj ich moc


Przykładem superfruits są między innymi jagody goji, stanowią one między innymi bogactwo witaminy C i E. Dodatkowo określane są one jako „czerwone diamenty”, ponieważ mają ogromne właściwości lecznicze. Oprócz wspomnianych witamin, znajdziesz tam również B2 i PP. To one przyczyniają się do prawidłowego metabolizmu energetycznego, a ponadto wspomagają układ nerwowy.


Inna opcja to złote owoce, czyli miechunka peruwiańska, które stanowią naturalną multiwitaminę. Co ciekawe, mają więcej potasu niż banany. Posiadają one również bardzo wysoką zawartość błonnika i są naturalnym antyoksydantem. To idealny pomysł na smaczną przekąskę lub dodatek do dania obiadowego.


Żelazna ochrona organizmu


Oprócz magnezu warto ponadto dostarczyć organizmowi odpowiednią dawkę żelaza. To ono pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych. Wspiera również prawidłowy transport tlenu. Składnik ten znajdziesz w rodzynkach i suszonych morelach. Można zabierać je ze sobą do pracy. Są cennym składnikiem różnych mieszanek bakaliowych, a także batonów bakaliowych.


Pestki dyni i inne nasiona


Na pestki dyni stawiamy w czasie przygotowań do różnych egzaminów. To cenne wsparcie dla naszego organizmu podczas wzmożonej pracy umysłowej, ponieważ wpływa na poprawę pamięci i koncentrację. Zawierają bowiem składniki takie jak: witaminy z grupy B, wapń, magnez, potas czy błonnik. Znajduje się w nich dodatkowo cynk, który również wpływa na naszą inteligencję. Jesteś w pracy? Stawiaj na pestki dyni Bakalland lub innego producenta!


Bananowa moc owoców


Oprócz ziaren bardzo ważne są owoce. To bogate źródło cennych witamin. Wśród nich można wymienić banany będące bogactwem potasu i magnezu. Dodatkowo są one zbiorem cukrów złożonych, z których organizm uwalnia glukozę. Ta jest z kolei źródłem energii dla naszego mózgu. Jeden banan wystarczy, aby dostarczyć do mózgu 25 gramów glukozy.


Orzechy cenne wsparcie dla mózgu


W tej ważnej roli sprawdzą się także orzechy, zwłaszcza włoskie. Znajduje się w nich duża dawka cennych składników które wspierają funkcjonowanie mózgu. Do tego obniżają poziom „złego cholesterolu”. Bonusem jest tutaj zawartość witaminy E i B6, stanowią one bowiem oręż w walce z demencją. Masz problemy z koncentracją i pamięcią – postaw na orzechy włoskie!


Gdzie zamówić takie produkty?


Tego rodzaju żywność to znakomity sposób na benefit pracowniczy. Przekąski takie urozmaicą każde firmowe spotkanie integracyjne, można je również umieścić w ulokowanych w burze maszynach vendingowych. To także jedne z popularnych towarów w sklepikach z przekąskami. Czy wiesz, gdzie zamówić takie produkty? Kiedy wpisujesz w wyszukiwarkę frazę „pestki dyni hurt”, nie pokazuje Ci się żaden konkretny wynik? Wpisz „pestki dyni bakalland”, a uzyskasz odpowiedź na swoje pytanie! To na nowoczesnej platformie zakupowej e-bakalland.pl zrobisz to szybko, bezpiecznie i po okazyjnych cenach. Będziesz mieć możliwość śledzenia faktury online, a Twoje zamówienie będzie mogło być zrealizowane nawet następnego dnia. Dużym plusem jest także bogactwo asortymentu. Każdy, kto dostarcza takie produkty do firm, nie powinien mieć problemu ze znalezieniem tego, czego będzie szukać.

Silesian


 Aktualności
19/09 Trwa akcja "Wrzuć bieg na zdrowie"
19/09 A. Fotyga: Postulujemy ustanowienie 25 maja Dniem Pamięci Bohaterów Walki z Totalitaryzmami
19/09 [TYLKO U NAS] J. Hirsch: Najpierw w samej Platformie Obywatelskiej powinni zacząć przestrzegać praworządności
19/09 Komitety wyborcze walczą o głosy emerytów
19/09 E-prawo jazdy na przełomie roku?
18/09 Rząd chce ukróć proceder nielegalnych adopcji
18/09 [TYLKO U NAS] J. Zieliński: Ludzie uczciwi nie mogą się policji bać. Bać się policji powinni tylko przestępcy
18/09 [TYLKO U NAS] Prof. P. Jaroszyński: Nie można oderwać kultury i nauki od miłości do ziemi polskiej
18/09 Telefoniczna Informacja Pacjenta rozpoczęła działanie w trybie całodobowym
18/09 Rząd Zjednoczonej Prawicy walczy z mafią lekową
 Duchowość, Religia, Kościół
19/09 W Madrycie odbyło się międzynarodowe spotkanie "Pokój bez granic"
19/09 Ojciec Kasjan
18/09 Prawdziwy sposób i najbardziej doskonała forma modlitwy to zwrócenie uwagi nie na to, by modlić się w określony sposób, ale by iść za tym, co dzień za dniem stawia przed nami Duch Święty


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł