Portal Poniedziałek - 24 lutego 2020 Boguty, Bogusza, Macieja      "Prawdziwym schronieniem dla czlowieka jest drugi człowiek". Przysłowie irlandzkie
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-08-20 5 superfoods, które usprawnią pracę mózgu, czyli co jeść w pracy?

Dbałość o kondycje mózgu to nie tylko nauka języków obcych, czy rozwiązywanie zadań logicznych. Ogromną rolę odgrywa tutaj również odpowiednia dieta, która w dużym stopniu decyduje o zdrowiu fizycznym i naszym samopoczuciu. Co zatem jeść, aby poprawić koncentrację i mieć jeszcze lepszą pamięć?


Czerwone diamenty i złote owoce – poznaj ich moc


Przykładem superfruits są między innymi jagody goji, stanowią one między innymi bogactwo witaminy C i E. Dodatkowo określane są one jako „czerwone diamenty”, ponieważ mają ogromne właściwości lecznicze. Oprócz wspomnianych witamin, znajdziesz tam również B2 i PP. To one przyczyniają się do prawidłowego metabolizmu energetycznego, a ponadto wspomagają układ nerwowy.


Inna opcja to złote owoce, czyli miechunka peruwiańska, które stanowią naturalną multiwitaminę. Co ciekawe, mają więcej potasu niż banany. Posiadają one również bardzo wysoką zawartość błonnika i są naturalnym antyoksydantem. To idealny pomysł na smaczną przekąskę lub dodatek do dania obiadowego.


Żelazna ochrona organizmu


Oprócz magnezu warto ponadto dostarczyć organizmowi odpowiednią dawkę żelaza. To ono pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych. Wspiera również prawidłowy transport tlenu. Składnik ten znajdziesz w rodzynkach i suszonych morelach. Można zabierać je ze sobą do pracy. Są cennym składnikiem różnych mieszanek bakaliowych, a także batonów bakaliowych.


Pestki dyni i inne nasiona


Na pestki dyni stawiamy w czasie przygotowań do różnych egzaminów. To cenne wsparcie dla naszego organizmu podczas wzmożonej pracy umysłowej, ponieważ wpływa na poprawę pamięci i koncentrację. Zawierają bowiem składniki takie jak: witaminy z grupy B, wapń, magnez, potas czy błonnik. Znajduje się w nich dodatkowo cynk, który również wpływa na naszą inteligencję. Jesteś w pracy? Stawiaj na pestki dyni Bakalland lub innego producenta!


Bananowa moc owoców


Oprócz ziaren bardzo ważne są owoce. To bogate źródło cennych witamin. Wśród nich można wymienić banany będące bogactwem potasu i magnezu. Dodatkowo są one zbiorem cukrów złożonych, z których organizm uwalnia glukozę. Ta jest z kolei źródłem energii dla naszego mózgu. Jeden banan wystarczy, aby dostarczyć do mózgu 25 gramów glukozy.


Orzechy cenne wsparcie dla mózgu


W tej ważnej roli sprawdzą się także orzechy, zwłaszcza włoskie. Znajduje się w nich duża dawka cennych składników które wspierają funkcjonowanie mózgu. Do tego obniżają poziom „złego cholesterolu”. Bonusem jest tutaj zawartość witaminy E i B6, stanowią one bowiem oręż w walce z demencją. Masz problemy z koncentracją i pamięcią – postaw na orzechy włoskie!


Gdzie zamówić takie produkty?


Tego rodzaju żywność to znakomity sposób na benefit pracowniczy. Przekąski takie urozmaicą każde firmowe spotkanie integracyjne, można je również umieścić w ulokowanych w burze maszynach vendingowych. To także jedne z popularnych towarów w sklepikach z przekąskami. Czy wiesz, gdzie zamówić takie produkty? Kiedy wpisujesz w wyszukiwarkę frazę „pestki dyni hurt”, nie pokazuje Ci się żaden konkretny wynik? Wpisz „pestki dyni bakalland”, a uzyskasz odpowiedź na swoje pytanie! To na nowoczesnej platformie zakupowej e-bakalland.pl zrobisz to szybko, bezpiecznie i po okazyjnych cenach. Będziesz mieć możliwość śledzenia faktury online, a Twoje zamówienie będzie mogło być zrealizowane nawet następnego dnia. Dużym plusem jest także bogactwo asortymentu. Każdy, kto dostarcza takie produkty do firm, nie powinien mieć problemu ze znalezieniem tego, czego będzie szukać.

Silesian


 Aktualności
24/02 Od marca startuje Platforma Żywnościowa - giełda obrotu towarami rolno-spożywczymi
24/02 [TYLKO U NAS] Ks. bp T. Bronakowski: Wobec dramatycznych problemów związanych z nadużywaniem alkoholu modlimy się o łaskę trzeźwości dla wszystkich Polaków
24/02 [[TYLKO U NAS] Prof. P. Jaroszyński: Jedną z postaci, do których powinniśmy ciągle nawiązywać, jest ks. Piotr Skarga
23/02 P. Mucha: Bliskość z Polakami, otwarte spotkania z mieszkańcami to znak rozpoznawczy prezydenta A. Dudy
23/02 Francuskie miasto zawiesza współpracę z Kraśnikiem z powodu dekretu o ,,strefie wolnej od LGBT"
23/02 Bruksela: Unijni liderzy nie porozumieli się w kwestii nowego budżetu
23/02 Prof. E. Łon: Warto być patriotą gospodarczym
23/02 Sztab wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z premedytacją rozprowadza fake newsy na temat szpitala w Łowiczu
 Duchowość, Religia, Kościół
24/02 Fundacja Haart Kenya i Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie chcą pomóc ofiarom handlu ludźmi
23/02 Nasze problemy, niejednokrotnie poważne, można rozwiązać na osiem złych sposobów
23/02 Abba Kronios: ,,Moim zdaniem trzeba się powstrzymywać od wszelkich spraw światowych i oddawać się cielesnej ascezie, i starać się ze wszystkich sił pamiętać o wyjściu z ciała i o sądzie Bożym"


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł