Portal Czwartek - 12 grudnia 2019 Ady, Aleksandra, Dagmary     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-07-23 Koalicyjne negocjacje

Trwają negocjacje na linii PSL-Kukiz’15. Czy obie formacje pójdą razem do wyborów? Rozmowy do najłatwiejszych nie należą. Część posłów Kukiz’15 zagroziło wyjściem z ruchu, jeżeli do takiego porozumienia dojdzie. Niewykluczona jest też koalicja na linii Kukiz’15, PSL i Bezpartyjni Samorządowcy.


Lider Ruchu Kukiz’15, Paweł Kukiz niedawno o PSL mówił tak:– To jest ewidentnie zorganizowana grupa przestępcza – powiedział.


– Skoro Prawo i Sprawiedliwość powiedziało „nie”, to zostało tylko Polskie Stronnictwo Ludowe. Z lewicą nie będziemy rozmawiać. Mówiłem o tym, że Platforma Obywatelska jest totalnie niewiarygodna, bo pokazała swoimi rządami, że co innego robi, a co innego mówi – wskazał poseł Kuzkiz’15 Jarosław Sachajko.Kukiz 15 już niechętnie wspomina, że były to wspólne rządy z PSL-em.– Jeżeli politycy PSL mówią o zmianach w prawie wyborczym, to zaczynają być atrakcyjnym parterem – zaznaczył Grzegorz Długi, poseł Kukiz’15.Według medialnych informacji, politycy tych ugrupowań są już po kluczowych negocjacjach i chcą pojawić się na jednej wyborczej liście.– Rozmawiamy z Kukiz’15, z Bezpartyjnymi Samorządowcami, ale jest jeszcze czas. Zegar zacznie tykać dopiero, kiedy pan prezydent ogłosi termin wyborów – wskazał poseł PSL Piotr Zgorzelski.Rozmowy do najłatwiejszych nie należą.– Część posłów od Kukiza jest bardzo mocno przeciwnych koalicji z PSL. Zagrozili wyjściem od Kukiza, jeśli dojdzie do takiego połączenia – powiedziała poseł PiS dr Gabriela Masłowska.Dzisiaj przedstawiciele Kuzkiz’15 rozmawiają z Bezpartyjnymi Samorządowcami.– Myślę, że dzisiaj się może dużo wyjaśnić. We Wrocławiu jest spotkanie z Bezpartyjnymi Samorządowcami i wtedy podejmiemy decyzję, w jakiej formacji będziemy szli – podkreślił Jarosław Sachajko.Niewykluczone, że będzie to koalicja składająca się z trzech podmiotów Kukiz’15, PSL i Bezpartyjni Samorządowcy.– Jeżeliby się okazało, że w tej szerszej formule zdobędziemy 15 czy ponad 15 proc. głosów – a jest to możliwe – i będziemy mogli wprowadzić nasze zmiany systemowe, to jak najbardziej z niej skorzystamy – wskazał Jarosław Sachajko.Bezpartyjnym Samorządowcom – jak poinformował ich lider – bliżej jest do Pawła Kukiza. Jednak rozmowy cały czas trwają także z PSL-em. Decyzję co do formuły startu być może poznanym jeszcze dzisiaj.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 23 lipca 2019

mj

 Aktualności
12/12 Lewicowa przewodnicząca sejmowej komisji rodziny domaga się usunięcia Krzyża z Sejmu
12/12 Prezydent A. Duda w Nowym Mieście Lubawskim: Bedę walczył o trzynastą emeryturę, godną waloryzację i wyższą minimalną emeryturę
11/12 Jakie są najlepsze tabletki na trądzik?
11/12 Dyskusja wokół neutralności klimatycznej UE. Polska może zablokować obecne zapisy
11/12 Komisja Europejska będzie kontynuować atakowanie Polski?
11/12 Potrzeba zmiany polskiego prawa w zakresie ograniczenia spożycia alkoholu
11/12 Rząd zajmie się projektem ustawy w sprawie trzynastych i czternastych emerytur
11/12 [TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Ideologia gender jest modelowym przykładem próby totalnego zawłaszczenia rzeczywistości
 Duchowość, Religia, Kościół
12/12 Czy ,,Opcja Benedykta" jest rozwiązaniem uniwersalnym?
12/12 Janusz
12/12 Pokrzepienie
11/12 Co się wydarza podczas Mszy Świętej? Akt pokuty, Chwała na wysokości Bogu i modlitwa dnia
11/12 Zabłąkani


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł