Portal Czwartek - 12 grudnia 2019 Ady, Aleksandra, Dagmary     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-07-23 Lech Wałęsa ma przeprosić Jarosława Kaczyńskiego

Zapadł wyrok w procesie apelacyjnym między Jarosławem Kaczyńskim a Lechem Wałęsą. Były prezydent musi przeprosić prezesa Prawa i Sprawiedliwości za wypowiedzi przypisujące mu odpowiedzialność za katastrofę smoleńską.


 W Grudniu 2018 roku Sąd Okręgowy w Gdańsku nakazał Lechowi Wałęsie przeprosić Jarosława Kaczyńskiego. Były prezydent obwiniał prezesa PiS za katastrofę smoleńską. Ale w swoich słowach poszedł za daleko, bo nazwał byłego premiera „smoleńskim mordercą”. – Poważne i konkretne oskarżenie musi być oparte na poważnych i konkretnych podstawach. (…) Lech Wałęsa swymi wypowiedziami dotyczącymi wydania polecenia lądowania samolotu granicę swobody wyrażania opinii w debacie politycznej – zdaniem sądu – przekroczył – powiedziała Weronika Klawonn, sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku.Lech Wałęsa nie zgodził się z tym wyrokiem i złożył apelację.


 Dziś Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzekł, że Wałęsa musi przeprosić za swoje słowa.– Sąd Okręgowy trafnie zauważył, że to prawo zostało przez pozwanego naruszone w tym aspekcie, w jakim wskazywał on na odpowiedzialność powoda za śmierć brata – poinformował Andrzej Lewandowski, sędzia Sądu Apelacyjnego.Lech Wałęsa nie zgadza się z tym wyrokiem, o czym napisał w mediach społecznościowych.„Nie dam sobie zamknąć ust! Będę skarżył ten wyrok do Sądu Najwyższego, a jak będzie trzeba, to do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Smutne jest jednak to, że Sąd w Polsce chce ograniczać swobodę wypowiedzi na tematy polityczne. I to, co do wypowiedzi tak istotnych, ostrzegających Naród” – czytamy we wpisie byłego prezydenta.Wałęsa twierdzi, że sąd ocenił dowody w tej sprawie „niewszechstronnie”, przez co wydał „błędny wyrok”.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 22 lipca 2019

mj

 Aktualności
12/12 Lewicowa przewodnicząca sejmowej komisji rodziny domaga się usunięcia Krzyża z Sejmu
12/12 Prezydent A. Duda w Nowym Mieście Lubawskim: Bedę walczył o trzynastą emeryturę, godną waloryzację i wyższą minimalną emeryturę
11/12 Jakie są najlepsze tabletki na trądzik?
11/12 Dyskusja wokół neutralności klimatycznej UE. Polska może zablokować obecne zapisy
11/12 Komisja Europejska będzie kontynuować atakowanie Polski?
11/12 Potrzeba zmiany polskiego prawa w zakresie ograniczenia spożycia alkoholu
11/12 Rząd zajmie się projektem ustawy w sprawie trzynastych i czternastych emerytur
11/12 [TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Ideologia gender jest modelowym przykładem próby totalnego zawłaszczenia rzeczywistości
 Duchowość, Religia, Kościół
12/12 Czy ,,Opcja Benedykta" jest rozwiązaniem uniwersalnym?
12/12 Janusz
12/12 Pokrzepienie
11/12 Co się wydarza podczas Mszy Świętej? Akt pokuty, Chwała na wysokości Bogu i modlitwa dnia
11/12 Zabłąkani


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł