Portal Sobota - 7 grudnia 2019 Agaty, Dalii, Sobiesława     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-06-25 O. dr T. Rydzyk w TVP Info: Widzę bardzo dużo dobra w Kościele i na świecie

Jestem optymistą. Widzę bardzo dużo dobra w Kościele i na świecie. O tym kryzysie mówi Benedykt XVI i mówił Jan Paweł II. Na zesłanie Ducha Świętego w Salzburgu pojawiło się ponad 10 tys. młodych ludzi. Nikt o tym nie mówi, ale gdyby pojawiło się stu odmieńców, to media od razu by o tym mówiły – powiedział w programie „Warto rozmawiać” na antenie TVP Info o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.


Założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam w programie „Warto rozmawiać” zapytany został o to, dlaczego to Jasna Góra i Maryja oraz kapłani stały się celem ataków środowisk LGBT.– To jest nienawiść. Szatan bardzo nienawidzi Matki Najświętszej i nienawidzi tych, którzy ją kochają. To też uderzenie w naszą tożsamość narodową. Częstochowa, Jasna Góra, obraz Matki Boskiej Częstochowskiej – w nich skupia się nasza historia – podkreślił o. Tadeusz Rydzyk.Na pytanie, skąd biorą się te ataki, odpowiedział:– Ta rewolucja idzie przez szkoły, uniwersytety media, parlamenty – zaznaczył.


– Zatruty umysł, zatrute serca – diabeł tak działa. Ta rewolucja kulturowa, która idzie, jest diabelska. Nie trzeba się bać, że będziemy nienowocześni. Trzeba przyjmować całą rzeczywistość – dodał.O. Tadeusz Rydzyk odniósł się także do nagłośnionego w ostatnim czasie tematu pedofilii w Kościele oraz ataków na duchownych, które co jakiś czas w historii się powtarzają.– Sprawy trzeba nazywać po imieniu i jeżeli takie sytuacje gdzieś by były, trzeba wyrywać to z korzeniami. To nie ulega wątpliwości. Nie wolno tego usprawiedliwiać. Tylko, że to jest znów znalezienie takiej maczugi. Proszę popatrzeć, jak mieli taką maczugę „antysemityzm”. Czy wszyscy Polacy są antysemitami? O co chodzi? Chodzi o zniszczenie Kościoła. Zrobiono z tego narrację, że wszyscy księża to pedofile. Proszę popatrzeć, kto walczył z duchowieństwem w ostatnim czasie? Socjalizm nazistowski i makrsistowski. Hitler i Stalin. Przynajmniej 200 tys. duchownych prawosławnych, już nie mówię o katolickich, zostało zamordowanych na Wschodzie. Co robił Hitler? Ilu księży zginęło w diecezji pelplińskiej? Komunizm robił później to samo – powiedział o. Tadeusz Rydzyk.Dyrektor Radia Maryja wskazał, że pozostaje jednak optymistą. A powodów ku temu doszukuje się między innymi w młodych ludziach.– Jestem optymistą. Widzę bardzo dużo dobra w Kościele i na świecie. O tym kryzysie mówi Benedykt XVI i mówił Jan Paweł II. Na zesłanie Ducha Świętego w Salzburgu pojawiło się ponad 10 tys. młodych ludzi. Nikt o tym nie mówi, ale gdyby pojawiło się stu odmieńców, to media od razu by o tym mówiły – zaznaczył.RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj

 Aktualności
07/12 Dzieła pod natchnieniem Ducha Świętego
07/12 Min. M. Błaszczak: NATO to sprawdzone forum zapewniające bezpieczeństwo
07/12 Wchodzą w życie przepisy dot. obowiązku tworzenia tzw. ,,korytarzy życia" i jazdy ,,na suwak"
06/12 PKN Orlen planuje przejąć grupę Energa
06/12 M. Morawiecki: W życiu każdego państwa, które chce się rozwijać - rodzina musi mieć centralne miejsce
06/12 ,,Ideologia LGBT i gender. Doświadczenia państw UE i polityka UE" - w poniedziałek otwarta debata w Krakowie
05/12 Jak sprawdzić historię pojazdu? Pomoże numer VIN
 Duchowość, Religia, Kościół
07/12 Przywództwo w ,,Regule" św. Benedykta /Wstęp/
07/12 Już 8 grudnia godzina łaski! Zobacz, co możesz zrobić!
06/12 Uważajcie
06/12 Kard. Robert Sarah: Niszcząc liturgię, niszczymy wiarę!


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł