Portal Sobota - 7 grudnia 2019 Agaty, Dalii, Sobiesława     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-06-18 Kampania nienawiści przeciwko Kościołowi

Tzw. marsze równości stają się miejscem pogardy wobec chrześcijaństwa – pisze w specjalnym oświadczeniu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki. W niedzielę środowiska LGBT manifestowały na ulicach Częstochowy – niedaleko Jasnej Góry.


Podczas gdy na Jasnej Górze modliły się dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych, niedaleko przeszedł tzw. marsz równości.


To była prowokacja środowisk LGBT, które po raz kolejny sprofanowały wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej.– W mojej ocenie, jeżeli wydawana jest zgoda na przeprowadzenie marszu danego dnia, to powinna być ona zawsze zestawiona z wydarzeniami, które dzieją się dookoła – mówi prawnik dr Grzegorz Skrobotowicz.W Polsce trwa kampania walki z Kościołem. Dochodzi do napaści na kościoły i samych księży. I właśnie w te ataki wpisują się organizowane w wielu miastach tzw. marsze równości.„Oficjalnie powodem organizacji takich marszów jest troska o większą tolerancję w społeczeństwie, tymczasem stają się one miejscem obscenicznych prezentacji oraz sposobnością do okazywania pogardy wobec chrześcijaństwa, w tym także do parodiowania liturgii Eucharystii, oraz do nawoływania do nienawiści w stosunku do Kościoła i osób duchownych” – to słowa przewodniczącego KEP ks. abp. Stanisława Gądeckiego.Metropolita poznański w specjalnym oświadczeniu tłumaczy, że atak na Kościół nie ma charakteru intelektualnego, ale ideologiczny.„W procesie wytoczonym Kościołowi próbuje się dowieść, że nie ma w nim ludzi prawych, a wiara jest jedynie hipokryzją. Dąży się do zdyskredytowania Boga i obrzydzenia całego Kościoła” – zaznacza ks. abp Stanisław Gądecki.Kościół jest atakowany, bo staje po stronie prawdy – mówi ks. prof. Jan Machniak.– Kościół jest dzisiaj właściwie jedyną instytucją, która jeszcze broni tego naturalnego porządku, naturalnych relacji między mężczyzną i kobietą – zaznacza ks. Machniak.Kościół reaguje na profanacje poprzez pokutę. W najbliższą niedzielę – we wszystkich kościołach – odśpiewana zostanie suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…”.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj

 Aktualności
07/12 Dzieła pod natchnieniem Ducha Świętego
07/12 Min. M. Błaszczak: NATO to sprawdzone forum zapewniające bezpieczeństwo
07/12 Wchodzą w życie przepisy dot. obowiązku tworzenia tzw. ,,korytarzy życia" i jazdy ,,na suwak"
06/12 PKN Orlen planuje przejąć grupę Energa
06/12 M. Morawiecki: W życiu każdego państwa, które chce się rozwijać - rodzina musi mieć centralne miejsce
06/12 ,,Ideologia LGBT i gender. Doświadczenia państw UE i polityka UE" - w poniedziałek otwarta debata w Krakowie
05/12 Jak sprawdzić historię pojazdu? Pomoże numer VIN
 Duchowość, Religia, Kościół
07/12 Przywództwo w ,,Regule" św. Benedykta /Wstęp/
07/12 Już 8 grudnia godzina łaski! Zobacz, co możesz zrobić!
06/12 Uważajcie
06/12 Kard. Robert Sarah: Niszcząc liturgię, niszczymy wiarę!


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł