Portal Piatek - 13 grudnia 2019 Dalidy, Juliusza, Łucji     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-06-17 Ministerstwo Rodziny rusza z cyklem spotkań regionalnych o "500 plus"

Kierownictwo Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rusza dziś z cyklem spotkań regionalnych o „500 plus”. W Polskę ruszy delegacja na czele z minister Bożeną Borys-Szopą.


Podczas spotkań w całym kraju podsumowany zostanie stan przygotowań samorządów do realizacji programu Rodzina 500 plus. Resort przypomni we wszystkich województwach o nadchodzących zmianach. Od lipca programem objęte będą wszystkie dzieci, bez kryteriów dochodowych.


Takie wsparcie – jak mówił premier Mateusz Morawiecki na Zjeździe Dużych Rodzin w Lubartowie – wynika z tego, że państwo stawia na rodzinę. Szef rządu zapowiedział, że jeśli Zjednoczona Prawica wygra jesienne wybory dalej będzie rozwijać politykę prorodzinną, która wzmacnia całe państwo polskie.– To dlatego dzisiaj (mając lepszą sytuacje budżetową, bo udało nam się uszczelnić system podatkowy) przekazujemy od 1 lipca 500 złotych na każde pierwsze dziecko. Wyrazem tego, jak bardzo cenimy politykę prorodzinną jest fakt, że stałą się ona ośrodkiem wielu działań gospodarczych i społecznych – wskazał.Dzisiaj przedstawiciele ministerstwa odwiedzą województwa: śląskie, małopolskie, lubelskie, podkarpackie, pomorskie i mazowieckie. W kolejnych dniach wiceministrowie pojadą do pozostałych 10 województw.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 17

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł