Portal Piatek - 13 grudnia 2019 Dalidy, Juliusza, Łucji     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-06-17 Donald Tusk będzie zeznawał przed komisją ds. VAT

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ma dzisiaj zeznawać przed komisją ds. VAT. Przesłuchanie według planu rozpocznie się o godz. 11.00. Członkowie komisji będą pytać byłego premiera między innymi o działania z obszaru jego zwierzchnictwa nad różnymi służbami.


Kwestią zasadniczą jest stan wiedzy byłego premiera między innymi o procederze wyłudzeń VAT, a także o tym, jakie informacje przekazywały służby kontrolowane przez Donalda Tuska.


Wątków jest jednak znacznie więcej – wskazał przewodniczący komisji śledczej poseł Marcin Horała.– Czy i kiedy wiedział o tym, że jest duży problem w ogóle w ściąganiu podatku VAT, a potem już w rozłożeniu na poszczególne zagadnienia i branże, kiedy taki stan wiedzy u niego występował oraz jakie podejmował działania jako zwierzchnik służb specjalnych. Czy służby informowały i były zadaniowane do zwalczania tej przestępczości godzącej w bezpieczeństwo ekonomiczne państwa. Czy wiedział i podejmował inicjatywy dotyczące odpowiedzialności karnej za te przestępstwa.[…] No i wreszcie działania resortu finansów, uszczelniające system podatkowy, kolejne zmiany ustawy o VAT, czy to było za jego wiedzą i zgodą – podkreślił Marcin Horała.Komisja śledcza ds. VAT powołana w ubiegłym roku ma zbadać i ocenić prawidłowość działań rządów PO-PSL związanych z zapewnieniem dochodów z VAT i akcyzy oraz ewentualne zaniedbania w tym zakresie. Bada lata 2007-2015.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 17

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł