Portal Wtorek - 18 czerwca 2019 Elżbiety, Marka, Pauli      "Nie zapomnij: czlowiek potrzebuje naprawdę bardzo niewiele, aby być w życiu szczęśliwym". Marek Aureliusz
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-06-11 PO i Nowoczesna chcą przekonać do siebie mieszkańców wsi i mniejszych miast nowymi propozycjami

Koalicja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej zapowiada aktywne wakacje. Zamierza wyruszyć na wsie i do mniejszych miast Polski z nowymi propozycjami. Nie wyklucza też poszerzenia swojej koalicji o kolejne partie, w tym Wiosnę Roberta Biedronia.


O tym, że jeszcze w czerwcu opozycja zamierza podbić swoimi nowymi propozycjami wsie i małe miasta, mówił lider PO Grzegorz Schetyna podczas sobotnich obrad rad krajowych Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.– Za tydzień ruszamy rozmawiać z ludźmi do setek miast, miasteczek i wsi. W sierpniu przedstawimy program naprawy państwa. Przeprowadzimy zwycięską kampanię – zapowiedział Grzegorz Schetyna.Co do zaoferowania mieszkańcom wsi i miasteczek ma koalicja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej?– Dobra organizacja państwa. Nie może być tak, że SOR-y są umieralniami. Nie może być tak, że potrzebne są korepetycje, bo szkoła po reformie minister Zalewskiej działa gorzej – oświadczyła przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.Koalicja PO i Nowoczesnej – jak podkreślił rzecznik PO Jan Grabiec – w trosce o dobro każdego obywatela chce także państwa harmonijnego, również pod względem ideologicznym.– Szanujemy wartości tradycyjne. Nie chcemy niczego nikomu narzucać. Państwo musi zadbać tylko o to, żeby ludzie, którzy mają różne systemy wartości, różne poglądy, potrafili tworzyć w miarę jednolite, harmonijne społeczeństwo, żeby nikomu nie działa się krzywda, nikt nie był wykluczany czy poniżany w związku ze swoimi przekonaniami – akcentował Jan Grabiec.Największy elektorat, jaki koalicja PO i Nowoczesnej planuje pozyskać, to rolnicy. Koalicja chce rozmawiać z gospodarzami, m.in. o nowych formach zapobiegania suszom, a także podnoszenia poziomu życia na wsi. Konkretów jednak jeszcze nie ma. Pytanie, czy rolnicy spodziewają się ze strony PO i Nowoczesnej jakichkolwiek realnych zmian? – Zderzą się pewnie z oporem. Tak, jak w czasie kampanii mieliśmy tu przedstawicieli z PO, ale ich poglądy daleko odbiegają od takich małych miejscowości – zaznacza przewodniczący miasta i gminy Ostrów Lubelski Jerzy Sobich.Mieszkańcy mniejszych miast nie oczekują abstrakcyjnych zmian. Chcą konkretów: rozwoju gospodarczego i nowych miejsc pracy – dodaje Jerzy Sobich.– To nas najbardziej interesuje. Do tej pory poprzez te wszystkie rządy PO z poprzednich lat rozwój miast praktycznie był zamrożony – podkreśla przewodniczący miasta i gminy Ostrów Lubelski.Pomysł koalicji PO i Nowoczesnej, by uderzyć do małych miejscowości i wsi, nie jest nowy. To powtórzenie tego, co robi Prawo i Sprawiedliwość – mówi europoseł Ryszard Czarnecki– Myślę, że na wieś to oni mogą pojechać dla świeżego powietrza, na wakacje, bo jak pojadą politykować, to ich chłopi tam po prostu przegonią – wskazuje Ryszard Czarnecki.Koalicji najwyraźniej brakuje koncepcji, dlatego chce pozyskać elektorat, którego dotąd nie doceniała – podkreśla politolog dr Aleksander Kozicki.– Wyjazd Platformy w celu poszukiwania elektoratu do mniejszych ośrodków w Polsce to przejaw bezradności i zupełnego braku koncepcji politycznej – zauważa dr Aleksander Kozicki.Tymczasem koalicja PO i Nowoczesnej nie wyklucza także poszerzenia koalicji o kolejne partie, w tym m.in. partię Wiosna. 


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 10

mj

 Aktualności
18/06 Prezenty dla taty - co wybrać, by pozytywnie go zaskoczyć?
18/06 [TYLKO U NAS] M. Horała: Donald Tusk nie nadzorował pracy ministrów
18/06 70. rocznica urodzin śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego
18/06 Zidentyfikowano 24 polskich bohaterów, po których ślad miał zaginąć
18/06 Kampania nienawiści przeciwko Kościołowi
18/06 MF: Deficyt budżetowy po maju wynosi nieco ponad 2 mld zł
17/06 Ministerstwo Rodziny rusza z cyklem spotkań regionalnych o "500 plus"
17/06 Donald Tusk będzie zeznawał przed komisją ds. VAT
17/06 Ks. abp M. Jędraszewski: Ks. kard. Stefan Wyszyński wskazuje wiernym jak żyć w trudnych czasach
17/06 A. Dera: Przed podpisaniem noweli Kodeksu karnego prezydent zapozna się z różnymi opiniami
14/06 Nie masz jeszcze planów na wakacje? Wybierz wczasy last minute!
14/06 Węgliki - niezwykłe metale tnące stal!
 Duchowość, Religia, Kościół
18/06 Podkreślam z mocą, że osobiście nikogo nie potępiam, ani nikim nie gardzę...
18/06 Oko za oko?
17/06 [TYLKO U NAS] Ks. inf. S. Jeż: We Francji w 2019 r. spłonęło 26 kościołów
17/06 Czytamy "Regułę" św. Benedykta. O pokorze [część 6] Komentarz ojca Szymona Hiżyckiego


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł