Portal Poniedziałek - 26 sierpnia 2019 Ireneusza, Konstantego, Marii     "Człowiek został stworzony na podobieństwo Boga - jest zdolny do miłowania i przyjmowania daru miłości." - Jan Paweł II
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-05-16 Prezydent ma podpisać nowelę ustawy rozszerzającą program Rodzina 500 plus

Prezydent Andrzej Duda ma dziś podpisać nowelę ustawy rozszerzającą rządowy program Rodzina 500 plus na pierwsze dziecko. To jeden z elementów tzw. nowej ,,piątki PiS”.


W środę Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic mówił, że polskie państwo stara się dbać o rodzinę, aby czuła się bezpieczna pod względem materialnym. Dowodem na to – jak wskazał – jest właśnie rozszerzenie programu Rodzina 500 plus na pierwsze dziecko.


Prezydent podkreślił, że rozwiązanie będzie wsparciem m.in. dla ,,tej rodziny najmłodszej, gdzie dwoje młodych ludzi zastanawia się, czy mieć dziecko, czy nie mieć”.– Staramy się, żeby polska rodzina otrzymywała wsparcie i czuła się bezpieczne pod względem materialnym. Nawet jeżeli coś złego by się w życiu zdarzyłoby się, to pieniądze dla rodziny będą, ponieważ państwo o to dba. Właśnie dla rodziny wychowującej dzieci jest program Rodzina 500 plus. W całej Polsce słyszę, że on naprawdę pomógł ludziom.[…] Cieszę się, że program jest realizowany i będę mógł podpisać ustawę, która go rozwija – podkreślił prezydent.Zgodnie z ustawą prawo do programu Rodzina 500 plus będą miały wszystkie dzieci i nastolatkowie do 18-go roku życia. Wsparcie otrzymają także dzieci umieszczone w placówkach opiekuńczo – wychowawczych. Nowela znosi także kryterium dochodowe.


Obecnie z programu korzysta ponad 3 mln 600 tys. dzieci. Po rozszerzeniu liczba ta wzrośnie niemal dwukrotnie.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł